virus3
28.5.2020
Kategorie: Společnost

Koronavirová hysterie zabíjí nevinné lidi

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieJedná se o to, že někteří lidé kvůli nynější pandemii a strachu z COVIDu -19 nechtějí chodit k lékařům, i když mají velké bolesti nebo jiné problémy. To však bývá kontraproduktivní a může být i smrtící.

Odstrašujícím příkladem je osud zpěváka a basisty skupiny Spirituál Kvintet Dušana Vančury. Toho bolel zub, kvůli strachu z pandemie odmítal jít k zubaři, pak dostal zánět, později pak otravu krve a zemřel. Při včasném lékařském zákroku mohl žít. Bohužel to není zase tak ojedinělý případ. Je více lidí, kteří i v případě značných zdravotních obtíží odkládají návštěvu lékaře a to kvůli zbytečné hysterii, že by se mohli nakazit koronavirem. Renomovaní odborníci však před takovým jednáním varují.

Byli bychom rádi, kdyby pacienti své problémy nezanedbávali, protože v kardiologii často hrajeme o minuty, zejména pokud jde o akutní koronární příhody, případně o hodiny, pokud se jedná o periferní vaskulární problémy. Nejde jen o akutní pacienty v podobě koronárních příhod, ale i o nemocné, kteří mají chlopenní vady a prodlení může vést k nevratné škodě. Zbytečné odkládání intervenčního řešení je na škodu. Proto apelujeme, aby pacienti chodili, když mají plánované vyšetření, ale my bohužel vidíme, jak se odhlašují a překládají na pozdější termíny. To už by v tuto chvíli nemělo být na pořadu dne,“ řekl ve Zdravotnickém deníku předseda České kardiologické společnosti a přednosta 2. interní kliniky – kliniky kardiologie a angiologie VFN a 1. LF UK Aleš Linhart.

Podle mého názoru lze zdravotnickým zařízením bez obav důvěřovat. Ta jsou vybavena dostatečným množstvím ochranných prostředků, aby mohla poskytovat své služby naprosto bezpečně. Nemocniční prostory jsou také pravidelně dezinfikovány.

Nemocnice se vracejí do normálního provozu a to je dobře. Není možné dále kvůli koronaviru odkládat plánované zákroky a omezovat potřebnou péči. Není přece naším cílem, aby nemocní kvůli opatřením proti koronaviru umírali na infarkty nebo rakovinu. Nehledě k tomu, že lidé neumírají na koronavirus, ale s koronavirem. Přehnaný strach z pandemie, proto není na místě, poněvadž může končit i smrtí.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 000,00 Kč
Vybráno 5.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 554 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 3,58 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.