VIRROUSKA
15.3.2020
Kategorie: Společnost

Koronavirová apokalypsa v ČR: Návrat do minulosti

Sdílejte článek:

EVA SVOBODOVÁ

Opatření jsou přijata, hranice, obchody a hospody zavřené, v potravinách fronta. Ulice prázdné. Roušky nejsou, dezinfekce nejsou, testy nejsou. Skvělá příležitost ukázat dětem, jak to vypadalo v době ČSSR.

Vláda udělala z opatření maximum co mohla, ale teď dostává oprávněný mega pojeb, protože osobní ochrana není, ani pro nemocnice, ani pro občany. Ministerstvo zavčasu nenakoupilo respirátory a roušky (protože “je to jenom chřipka”) a současné byrokraticky hektické centrálně řízené plánování funguje asi tak dobře, jako fungovalo za socialismu.

Další průser jsou testy. Nebo spíš byrokracie kolem nich. Jako samoplátce se pořád nechytáte. Systém testuje jen ty, kteří dostanou povolenku od hygienické stanice. Tam se ale není možné dovolat a povolenku získat… Hlavně že mají kartelové laboratoře ten správný ISO certifikát. V neděli ráno odletí do Číny dva letouny pro 100 000 rychlotestů.

Takže na řadu přichází staré dobré domácí kutilství. Nemocnice a firmy si míchají vlastní dezinfekce. Můžete taky, pokud seženete v lékárně líh. Pokud ne, spokojte se s obyčejnou Alpou, ta má tu správnou voltáž a ještě budete vonět.

Nemocnice si také nechávají šít vlastní roušky, látkové, vyvařovací, jaké se dřív nosily i k novorozencům. Pokud máte rádi ruční práce, můžete si snadno ušít látkovou roušku s vyměnitelným filtrem.  Co dovnitř? Netkanou hustou textilii, nebo třeba HEPA filtr z vysavače! HEPA E12 jsou srovnatelné s FFP2 (E11 téměř také). HEPA H13 a vyšší je srovnatelné s FFP3. Roznášet nákazu umí každej blbec, našinec si poradí!

Tajný armádní bunkr v Těchoníně je připraven k akci. Mezi jeho hlavní úkoly patří izolace nositelů nebezpečných nákaz a zabránění riziku šíření nákazy v ostatní populaci, má kapacitu 30 lůžek a 100 míst karantény a ven nepronikne ani molekula… 

“Co děti? Mají si kde hrát?” Dobrá zpráva pro rodiče: v pondělí by vláda měla schválit rozšíření ošetřovného! Doba čerpání se prodlouží na celou dobu, kdy budou uzavřeny školy, bude se vztahovat na děti až do 15 let a bude platit i pro živnostníky, kteří kvůli harantovi na krku nemohou nadále vykonávat samostatnou výdělečnou činnost.

Člověk v tísni oznámil, že je pro něj prioritou pomoc v Sýrii. Neziskovky přestaly dovážet migranty do Itálie, naopak migranti z Itálie se bojí nákazy a chtějí pryč. V ČSSD se jim prý udělal takový pěkný nápad: “Po skončení koronavirové epidemie musíme dát našim občanům možnost si odpočinout. Proto prosazujeme 1000 korun pro každou rodinu s dětmi jako příspěvek na dovolenku v ČR.” Pak tu kokotinu smázli. No, do dnešní retro svodky se hodí. A každá soudružka dostane karafiát.

Peklo zamrzlo, v metru je dezinfekce!

A prý ji dostaly i prodavačky v Lidlu.

Tak čest práci, soudruzi!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 628,00 Kč
Vybráno 38.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 702 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.