coronavirus-graphic-web-feature
9.8.2020
Kategorie: Společnost

Koronavirní Nagasaki

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dnes si dáme jednu horkou aktualitku. Koneckonců, je nejvyšší čas znovu prokydat situaci kolem koronaviru a já pro to mám moc pěkný úvod. Můj kamarád Ekonomický migrant, který bydlí ve Vidlákově o kilometr dál měl (a ještě má) na návštěvě tcháne s tchýní, kteří pocházejí od hradu Rabí. Přijeli po dlouhé době potěšit se vnoučky a rodinnou idylku včera narušila zpráva z médií, že v Horažďovicích ve středisku následné péče má dvacet lidí koronavirus. 

Tchán tam byl toto úterý na návštěvě u jedné spolužačky ze školy, která se tam dokurýrovávala. 

Takže. Byl v objektu, který se o dva dny později uzavřel, protože tam těch koronavirních pacientů značně přibývalo. Jak postupovat dál? Inu, zkusil tam zatelefonovat. 

Velice protivná zdravotní sestra ho rovnou poslala do háje, vlastně se ani nenamáhala zjišťovat, zda se třeba mohl potkat s někým nakaženým, prostě ho odkázala, ať si zajde ke svému doktorovi a ten rozhodne. A tu nejdůležitější informaci, zda je jeho spolužačka mezi nakaženými, tu mu samozřejmě neposkytla. 

Nu což, máme pandemii, zavoláme na hygienickou stanici… Zbytečné, je sobota odpoledne, všichni mají padla, trasuje se jen od pondělí do pátku od šesti do tří. O víkendu má koronavirus smůlu, nikoho to nezajímá. 

Nevadí… obvoláme příslušné ministerské infolinky. Vládní Ken o něčem takovém mluvil. Takže hupky dupky k internetu najít telefonní čísla… ale problém je stejný. O víkendu se nedělá ani na infolinkách. 

Tchán samozřejmě nebyl pražský městský policajt o kterém se už psalo, jehož syn se nakazil v klubu Techtle Mechtle. Policajt se sice také nikam nedovolal, ale zřejmě dělat v Praze městapáka je dobře placené, tak celé rodině zaplatil test a ukázalo se, že jsou nakažení.  

Tchán tohle neudělal. Prostě vyčerpal dostupné možnosti. Nikdo ho nekontaktoval, nikdo ho nevaroval, všechny infromace si našel sám a spíše náhodou  a tak tedy jen v neděli nepůjde do kostela a v pondělí ráno zavolá svému doktorovi. Toť vše. Když to nezajímá hygienky a není nikdo, kdo by ohledně pandemie něco dělal, peněz na rozhazování za testy není, tož bude se čekat, pokud doktor nenapíše papír, tak se půjde pěkně do práce, protože nájem se platit musí… 

Vidlácky si říkám, kolik takových případů tu v republice asi máme? Člověk se dozví, že by mohl být potenciálně nakažený, ale nikoho to vlastně nezajímá. Na infolinkách to nikdo nezvedá, hygenici nepracují bo mají po šichtě a aktivistů jako je onen pražský strážník, těch moc nebude. 

Kolik je u nás lidí, které tento přístup prostě nasral a tak dělají přesně to, co češi umí nejlíp… švejkují. Chodí do práce, chodí ven a protože jim nikdo nedal žádné echo a nikdo po nich nic nechtěl, tak se chovají, jako by se nic ani nedělo. Není divu, že se objevují nová ohniska a nové případy. 

Zároveň, co si má člověk pomyslet? Máme tu podle všech odpovědných orgánů včetně premiéra takovou pandemii, že se kvůli ní zastavila ekonomika. Leckde na to celkem masově umírali lidi a přetěžovalo to nemocnice. Stát zatnul rekordní sekeru do futer a to je teprve začátek… Vlastně je to jako prohraná válka. Bezprecedentní případ, nutnost nového Marshalova plánu…. 

A ve skutečnosti je to taková “prkotina”, že kvůli tomu hygienici ani nemají víkendové služby. Stejně tak nemají služby na infolinkách, nikoho nic nezajímá a informace nikdo neposkytuje a především ne ty, které by k něčemu byly.  K čemu je obvoďákovi informace o návštěvě zavirovaného zařízení, když se vlastně nesmí vědět, kdo je nakažený a kdo není? 

Od začátku celé koronakrize bylo dost lidí, kteří v oficiální verzi nevěřili. To bylo jedno z markantních odhalení. Spousta lidí prostě nevěřila ani vládě, ani médiím a vlastně ni tomu Duškovi s Prymulou ne. Pak zjistíte, jak to doopravdy chodí a máte chuť jim také nevěřit, protože je to vlastně jen taková hra na pandemii.

Zajímalo by mě, jestli někdo může Babišovi říct, jaká je skutečná realita a nebo jestli mu už jen také bulíkují kecy o tom, jak se skvěle trasuje a jak jsou všichni dobře připravení. A nebo to Andrejko ví a je mu to jedno, protože stejně už jen hledá cestu, jak se z celé té blamáže nějak vyvléknout a koronavirus poslat na smetiště dějin. 

Takže abych to ještě jednou shrnul… Bezprecedentní ohrožení, nebezpečí globální pandemie, nejvyšší sekera v rozpočtu, národ šije roušky a na hygienické stanici mají o víkendu volno, stejně tak na infolinkách. Jestli tu máme pandemii, tak na hygieně to tak rozhodně nevypadá. 

A nebo už všichni odborníci vědí, že virus vyměkl a není o nic horší než chřipka? Že je to vlastně jedno a poslední, koho virus zajímá, jsou politici, protože ti z toho teď nějak musejí vybruslit? 

Jo a na závěr… tchán se nakonec dovolal té své spolužačce… Ve čtvrtek jí normálně propustili domů. Nikdo jí netestoval, nikdo jí nevolal, nikdo nic neřešil. 

Inu, takovýto obecný nešvar může Andrejovi klidně hladce prohrát volby. Voliči nemají rádi, když z nich někdo dělá debily.  

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 083,00 Kč
Vybráno 40.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 412 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
politicon.cz
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.