coronavirus-graphic-web-feature
28.5.2020
Kategorie: Společnost

Korona – už je čas na ohlédnutí?

Sdílejte článek:

PAVEL RAMPAS

Současná čísla kolem “pandemie” se zdají být velmi otimistická. Můžeme se tu a tam opět nadýchnout bez roušky i bez porušení zákona. Strach se zmírňuje. Statistici už mohou počítat opravdová čísla, ne průměry z odhadů.

Nastává éra, kdy nás ti stejní novináři, kteří tu pomáhali šířit paniku, začnou krmit daty statistických úřadů a vlastně vyvracet jejich původní novinářské manipulace.

Beze studu, bez odpovědnosti.

Budou přibývat články o tom, jak to tedy skutečně bylo.

Jak mizivé procento lidí skutečně zemřelo v přímé souvislosti s virem. A kolik jich bylo v médiích úmyslně nebo manipulativně označeno jako oběť smrtelné nemoci.

Hrozivá čísla, která byla prezentována všude kolem nás během začátku epidemie, jsou nyní ve světle reálných statistik jaksi “jiná”. Zoufale mylná, až lživá…

Dívám se kolem, mluvím s lidmi, a pořád hledám tu podstatu strachu. Nějakou konkrétní reálnou věc, ze které jsme se tady všichni….

Ať to srovnám s jakoukoliv jinou ohrožující situací, kterou jsem za svůj život viděl, korona z toho pořád vychází nějak vybledle. Jediný rozdíl je v tom, jakou dostala mediální podporu, ale reálný dopad na ohrožení života je ve srovnání s jinými vlivy na úmrtí lidí v ČR opravdu minimálně srovnatelný, ale spíše bych řekl, že mnohem méně závažnější.

Opravdu je pro mne těžké dnes vyhodnotit, jak velké množství strachu bylo potřeba vytvořit, aby se lidé chovali jen ohleduplně a obezřetně. A přijde mi, že by se to dalo zvládnout s mnohem větším klidem.

Nejsem generál po bitvě, přesně tyto věci píšu od března a sleduji, jak funguje mediální vymývání mozků.

A za mě. To je věc, která je pro náš život mnohem nebezpečnější, než byla celá korona.

V rámci svého ohlédnutí se ptám… Pokud se bavíme o koroně jako o nemoci, která měla ohrozit náš život. Co se vlastně opravdu stalo? Kolik znáte lidí kolem sebe, kterým zničila ta nemoc sama o sobě život. A kolik znáte lidí, kterým zásadně ovlivnila život ta panika kolem.

Pořád jsem zastáncem základních opatření. Selským rozumem nešířit nákazu. Jako u chřipkových epidemií. Hygiena, mezi větším počtem lidí klidně roušku, respekt ke zdraví starších lidí…

Fakt se vnitřně bojím té odpovědi, že se nestalo vůbec nic, celý svět se z toho “podělal” a hlavní nákaza nebyl virus, ale mediální humbuk… kéž bych se mýlil s ohledem na budoucnost

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 544 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.