SENIOR9
4.4.2020
Kategorie: Společnost

Korona apokalypsa: Obětujte důchodce!

Sdílejte článek:

EVA SVOBODOVÁ

Lidem z té „karantény“ už fest jebe. Někteří dospěli k názoru, že nechat vymřít důchodce, aby se mohlo konečně zase chodit do fitka, je vlastně OK. Protože “svoboda”.

Jedni se u toho ještě zaklínají morálkou a soucitem. Že prý to těm vetchým nemocným starcům jen zkrátí utrpení. Jo, zkuste to říct do očí šedesátníkovi, který právě prodal svoji úspěšnou firmu a hodlá další léta strávit cestováním a horskou turistikou! Uvidíme, kdo dá sprint rychleji. Další část těhle genocidních myslitelů se rekrutuje z „nejhodnějších lidiček“, kteří před pár lety chtěli naopak ochotně obětovat ekonomiku i sociální systém neomezenému přijímání imigrantů ze třetího světa, „i kdyby to mělo zachránit jediný lidský život“. No, došlo sojové latté a už by vraždili důchodce. Beztak volej blbě a táhnou nás na východ, tak to bude dvě mouchy jednou ranou, ne? No a zbytek jsou „ekonomové“, kterým váš život nestojí za jejich krachlou firmu. Pořád se psalo o panice a hysterii. To je chvíle, kdy jdou ohledy na lidský život a morálku stranou. Tak až teď ji vidíme naživo. Jo, jde do tuhého, leckomu začínají docházet prachy. Kdyby přišly záplavy, tak provozovny prostě odnese voda a zaleje bahno. Virus není vidět, tak se bude remcat na vládní komplot a šířit konspirační teorie o tom, že problémy v okolních zemích jsou jenom mediální fikce. Protože lidem otrnulo. Málo se umírá, takže karanténa je zbytečná a žádná epidemie není, neasi.

Jasně, že nejde zmrazit život v celé zemi napořád. Ale ani to nikdo nikdy nechtěl. Jde ho pomaličku pouštět. Tak, aby zdravotní systém stíhal pobrat pacienty. Tak, aby žádný z lidí neumřel jen proto, že na něj ve frontě na chodbě nezbyla řada. Ať už udušením, nebo na infarkt, nebo na prasklý slepák. A jak přesně to udělat, neví žádná vláda na světě, ne jenom ta naše. Takže přestaňte očekávat, že stát je bůh, který „to“ zařídí, ale nechce, a snažme se ekonomicky přežít, jak to jde. Je potřeba na politiky dohlídnout, aby nevymýšleli bejkárny. A aby účinně pomohli krachujícím podnikatelům. Taky už jim otrnulo a zkoušejí to. Ale popřít kvůli tomu existenci problému s epidemií je poněkud pitomé. Zatím se testuje uvolňování karantény na Moravě (no jo, Brno kdyžtak obětujeme :-) ) a zjišťuje se, jak to udělat tak, aby byl dobrý poměr výkon/cena. Potřebujeme nápady, potřebujeme chytrá řešení. A čas.

Je zvláštní, kam naše “humanistická” individualistická společnost dospěla. Prohlásit v kolektivistické Asii, že “se holt obětují ti staří a nemocní”, tak jste jako expert i jako člověk společensky skončil. A ti géniové, co dělají z „důchodců“ a slabších veřejného nepřítele, jaksi zapomínají, že nemoc postihuje všechny. A není zdaleka vyloučeno, že na umělé ventilaci a s trvalými následky po zbytek života neskončí oni sami. Karma je zdarma. Slunce v duši, přátelé.

A běžte se místo remcání, lamentace a počítání mrtvých v médiích prostě projít. Protože vy můžete. Třeba v Rakousku byste mohli jen kroužit kolem baráku. A ve Francii byste museli mít propustku. Teror! Totalita!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 771,00 Kč
Vybráno 36.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 071 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
loading...
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.