uspost
15.1.2021
Kategorie: Politika

Korespondenční volby – opravdu je chcete?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝAmerické prezidentské volby s pomocí korespondenčních hlasů ukázaly, kolik problémů může způsobit anonymita při hlasování. Nedohledatelnost voličů je extrémně nebezpečná, protože se dá naprosto snadno s jejich hlasy manipulovat. Způsobů, jak to udělat, je skutečně mnoho a nezapomeňme, že v demokracii fungující ve stínu peněz a liberalismu je důležité, kdo hlasy počítá a nikoliv to, jak kdo hlasuje. I bez koresponďáků s hlasem pro někoho jsme u nás zažili volební podvody. Například nákupy hlasů od méně přizpůsobivých spoluobčanů či podezřelý výpadek serveru dohlížejícího na poslední parlamentní volby.

Technika se zdokonaluje a do voleb už lze zapojit upravené softwary sčítacích strojů a další fígle. Evropská unie a její elity mají své představy a k jejich naplnění nepotřebují mít dalšího Orbána či Salviniho v jednotlivých vládách či silnou opozici, jakou může být Marine Le Pen či AfD. My jsme v Čechách, takže mnohé může udělat i ,,správné“ složení volebních komisí. A s hlasy se dá kupčit i jiným způsobem. Třeba pospojováním do koalicí, u nichž i tak víme, že se po volbách rozpadnou. Představa, že by solitérní Piráti dokázali fungovat se STAN, kteří se do nedávna drželi za ruku s TOP 09, je nereálná. I když vzájemné si podkuřování vypadá tak nadějně. Tedy pro jejich výsledek v nastávajících volbách. STAN jsou dost tvární na to, aby se přizpůsobili Pirátům, když bude třeba, ale jak dlouho?

ODS, Top 09 a KDU-ČSL je také zajímavá složenina. Jestliže značka ODS se dlouho pyšnila odznakem pravice, později mnohem mírnější než kdysi, pak spojením s Topkou poklesla k úplnému dnu i středu. Což se násobí po každém novém výroku předsedkyně Kalouskových pohrobků Adamové-Pekarové. KDU-ČSL už dávno nemají tu váhu, kterou měli za předsedy Luxe. V této koalici to vře již dávno před samotnými volbami. Pražská ODS vnímá svou dosavadní silnou pražskou pozici a oprávněně nechápe, proč by Pekarová měla být vůdčí osobností koalice v boji o Prahu. Opravdu jim věříte tu vzájemnou lásku?

A právě všechny tyto strany orodují za korespondenční hlasování. Otázkou zůstává, proč tomu tak je. Věří snad tomu, že jsou pro Evropskou komisi natolik zajímavými subjekty, že jim někdo tak trochu pomůže? U Pirátů by se to dalo čekat, je to strana ,,progresivního“ mládí, počítačových mágů a avantgardního přístupu k politice, o čemž svědčí rozcuch na hlavě několika jejich představitelů. Mládež ráda přistoupí na něco nového a dost možná se k ní přidají i ti línější. Jenže právě tento způsob hlasování přináší tolik rizik, že zůstat při samotných volbách konzervativními bude pořád to nejdemokratičtější, co můžeme udělat. Každý hlas by měl být podložen prokázáním totožnosti a osobní účastí. Což platí i pro ty, kteří jsou momentálně v zahraničí. Mají li potřebu a chuť ovlivnit dění v zemi, ve které se právě nenachází, musí obětovat trochu času a energie k tomu, aby pro to něco udělal.

Svět internetu a počítačů poskytuje mnohé, bohužel i možnost krást, podvádět, manipulovat. Korespondenční hlasy jsou na cestě uprostřed, přičemž volby v USA ukázaly, jak kontroverzní mohou být. O tom, jak to vše nakonec ve Spojených státech dopadne, lze momentálně pouze spekulovat. Přesto je už nyní jasné, k čemu má hlasování pomocí zasílání korespondenčních hlasů vést. K nepoctivosti, lumpárnám a podvrhům. A strany, které to prosazují, tím ukazují, jakou berličku potřebují. A jak malou důvěru si zaslouží.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 221 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.