PLATRET

Konzervativní politik kritizovaný za tvrzení, že Francouzi jsou vystaveni „etnickým čistkám” od migrantů

Sdílejte článek:

PAUL JOSEPH WATSON

Konzervativní politik Gilles Platret byl kritizován členy své vlastní strany a nahlášen úřadům poté co tvrdil, že Francouzi jsou vystaveni „etnickým čistkám” od migrantů.

Platret, který je místopředsedou středopravicového Les Républicains (LR) a starostou Chalon-sur-Saône, se vyjádřil během vystoupení ve francouzské televizi.
 .
„To co dnes v některých čtvrtích vidíme — a použiji slovo, které jasně vyvolá reakce kolem tohoto stolu — mi připadá jako etnické čistky,” řekl Platret.
 .
Dodal, že cizinci (hlavně muslimové ve Francii) slouží k tomu, aby „postupně vyháněli to čemu se v demografii říká domorodci, tedy původní obyvatelé země, aby si udělali prostor.”
 .
Damien Abad, člen Republikánů francouzského parlamentu, řekl že Platretovi připomínky byly „nepřijatelné”, a trval na tom, že strana by neměla nabízet taková rétorika aby přilákala voliče.
 .
To je pochybné tvrzení, vzhledem k tomu, že Marine Le Pen a francouzský intelektuál Eric Zemmour, kteří mají podobné komentáře, jsou největšími soupeři Emmanuela Macrona v prezidentkých volbách v roce 2022.
 .
Aurélien Taché, poslankyně za Val-d ‘Oise, byla Platretovými výroky tak uražena, že ho nahlásila úřadům za „podněcování k nenávisti”.
 .
Ovšem Platret si za svými slovy stál a trval na tom, že jednotnost názorů by neměla být považována za ctnost.
 .
Jak jsme již dříve zdůraznili, že „diverzita” ve Francii byla takové selhání, že dokonce i konzervativní prezidentský kandidát Xavier Bertrand nedávno varoval, že zemi hrozí „občanská válka”, kvůli problémům s gangy, násilí a neřízenému přistěhovalectví.
 .
Přestože ještě oficiálně neřekl, že bude ve volbách kandidovat, kritik masové migrace Eric Zemmour se v průzkumech posunul na pouhých pět bodů za prezidenta Macrona.
 .
Zemmour vyzval aby notoricky známé francouzské islámské ghetto no-go zóny, které jsou běžně dějištěm násilí a masových nepokojů, byly „znovu dobyty silou”.
 .
V dubnu provedený průzkum zjistil, že většina Francouzů si myslí, že určitá forma „občanské války” je pravděpodobně důsledkem neúspěšného multikulturalismu a útokům na francouzskou identitu.
 .
Průzkum byl vyzván dopisem, který podepsalo tisíc vojáků, včetně dvaceti generálů ve výslužbě.  Varování pro prezidenta Macrona o „několika smrtelných nebezpečích” hrozících Francii, včetně „islamismu a předměstkých hord”, jako odkaz na zničená předměstí velkých měst s vysokou kriminalitou a přistěhovalci.
  • Překlad: Roudnický
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 527 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)