news-media-coverage-335x180
10.7.2021
Kategorie: Společnost

Kontrola nad informací je nutnou i postačující podmínkou vládní formy totalitní tyranie

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Kontrola nad informací je nutnou i postačující podmínkou vládní formy zv. totalitní tyranie. Nic dalšího k tomu není potřeba, ovládaní se ovládnou dál už sami. V Německu režimní struktury totálním způsobem až do kompletního zešedivění ovládly všechna média, alternativní mají minimální prostor působnosti. A ovládaní jsou téměř umrtveni a nasměrováni k befelům seshora. Policie je potřebná pouze k pacifikaci nově příchozích milionů příštích Němců. Černoch z Nigérie rozbil minulý týden hlavu průvodčímu ve vlaku, dotyčný těžce poraněn ve špitále, naštěstí policie zasáhla, pokud o události referují mainstreamové noviny, naznačuje se, že ani v tomto případě nemusela policie zasahovat, nejspíš byl průvodčí rasistou a udělal si to sám. Ne náhodou velké procento těchto novin ovládají globalizované finanční konglomeráty.

 

Prvním krokem totalitních režimů je převzetí informačních kanálů, a druhým je jejich podřízení jednomu centru ideové pravdy. Finančnímu konglomerátu Penta Invest se sídlem v Limassolu patří 70 regionálních deníků, Annonce atd. Proč finanční skupina se silnou nadnárodní účastí koupí Annonci? Odpověď je jednoduchá, mít v rukách státní registr perverze a úchylek je výnosnější než zlatý důl. Účinnost informačního jedu tohoto mediálního řetězce je nesrovnatelně efektivnější než regionální mediální ovlivnění v období ČSSR, linie psaní krajských deníků byla dozorována krajskými tajemníky, kvalita novin i v autocenzuře novinářů stála nesrovnatelně výš než dnešních krajských deníků. Krajské noviny měly vlastní redakci, žádnou unifikovanou centrální redakci a byly často inkubátorem literárních talentů. Jak účinná je dnešní unifikovaná propaganda, např. v úterý Palatův sloupec o výhodách vakcinace nezastře hlavní memento článku – Orbán je rýsující se diktatura – jsou dobré a špatné vakcíny, dobré mají požehnání EU centra a špatné ty ostatní, v Maďarsku Orbán podle Palaty vnucuje lidem jakoukoliv vakcínu, má to podle něj dokazovat totalitární tvář Orbánova režimu. Pokud si uvědomíme, že tato monstrózní demagogie se v 70 novinách zopakuje, převezme to LandesEcho vydávané za peníze ministerstva kultury německou menšinou, plátek se čte i v Bavorsku, pochopíme rozsah totalitární informační uzurpace. V Německu se občas argumentuje Orbánovou diktaturou a odvolávají se na české zdroje, zde je jeden z nich, navíc s obrovskou publicitou.

Štrougal v pamětech píše, že Husák, když spolu večer debatovali v jeho domečku v hradním příkopu, mu ukázal depeši z Moskvy, kde mu Brežněv psal o článcích v ústeckoorlických okresních novinách, které se mu zdály vadné. Husák se zoufale ptal Štrougala „Lubo, co s tím mám proboha dělat“. V progresívně zglajchšaltované síti krajských deníků tento problém nemůže nastat. Krajské deníky v různých lstivých formách zpochybňují zvedání důchodů, např. v jednom lstivém článku v krajských denících se píše, že důchodci tak cítí s republikou, že ví, že se musí přinést oběť (na oltář vlasti), tj. nezvedat důchod. Podobné články se vyskytnou ve Francii, v Německu aj. Tato naivní než lstivá forma zákeřnosti prozrazuje, kdo tento propagandistický cirkus zvaný noviny platí, nadnárodní kapitál. Pokud by jim šlo o ekonomické blaho země, pak by nemohli zpochybňovat zvednutí i tak nízkých důchodů, důchodci ve velké většině spotřebovávají české produkty a potencují místní ekonomiku a toto ovšem není v zájmu nadnárodního kapitálu. Krajské noviny málokdo kupuje, dá se odhadnout, že tento byznys neprofituje a finanční skupina kalkulující na bázi ztrát a zisku by se ho musela rychle zbavit, ale nadnárodnímu kapitálu v tomto případě nejde o zisk, ale o ujařmení a zglajchšaltování evropské populace a eliminování národního aspektu. Soudce amerického nejvyššího soudu Laurence Silberman nedávno prohlásil, že až na výjimky demokratická strana téměř kompletně kontroluje americký tisk. Velké finanční skupiny, které jsou ideologicky propojeny s demokratickou stranou, stojí v USA za většinou médií.

Mocenská koncentrace v médiích v západním světě je demokracii velmi nebezpečná, vesměs vůbec neznáme osoby, které se za ní skrývají. Jev doprovází ideové zglajchšaltování tisku, progresívní ideologická trivialita se neojevuje pouze v politických komentářích, ale k průniku došlo do všech sfér referování, včetně sportu.

  • meras.cz
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 648 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)