10.4.2013
Kategorie: Politika

Konstruktéři neúspěchu a úpadku vztyčili prapor nad obsazeným územím

Sdílejte článek:

KAREL PAVLÍČEK 10/04/2013

Kdyby byli arcipolitik Barroso a místní držící Zeman nějací kabrňáci, tak se odváží otevřít bránu, aby si užili příslušné ovace s třepetalkami a příslušný lid by tleskal těm, co vidí na balkoně. Je symptomatické, že si to netroufli, protože jejich vládu provází neúspěch. Pro politiky jakoby skrytý, za Potěmkinovy papírové kulisy,  ale  mimo vypucované hradní nádvoří i s příslušnými prostorami, kde se podávala večeře, leze z koutů bída a mimo těch příslušných profitujících nikdo moc nejásá. Naši, jakoby skvělou unii trápí nezaměstnanost, vyplývající poruchy psychiky u obyvatelstva, taky se nedokážeme ani rozmnožovat, takže hrozí, že zmizíme jak pára na hrncem. Naše výkonnost je slabá, konkurenceschopnost omezená, musíme kamsi splácet dluhy,   zřejmě na západ, ale brzy i na východ, jako kdysi, jenomže to není jenom tři stav volů a nějaké to stříbro. Musíme navíc živit finančníky, úředníky, kulturníky, sportovce, všechny kteří si dokázali pořídit  trafiku dík lobbyistům a pomocí právníků, kteří vyrábí zákony, které se stále více vzdalují těm přirozeným a zvykovým. Žehnat budou zřejmě i kněží, kteří už zapomněli, že v desateru je napsáno že vraždit, krást a lhát se nesmí a že by měli stát na správné straně barikády.

 

Zřetelnou příčinou všeobecného úpadku je totiž použití násilí za účelem získání prostředků, obvykle peněz. Když ještě nebylo tolik právníků, tak se tomu říkalo krádež a organizátorům tohoto zločinu loupežníci, nebo lapkové. Dnes se ústřední motiv jmenuje vybírání daní. Samozřejmě opět pomocí donucování a ti co to zaštiťují se jmenují politici, o legalizaci lupu se starají právníci.

 

Jde o bezpráví a výsledkem je neúspěch. Květ zla je nezaměstnanost. I s obrovskou produktivitou, kterou máme k dispozici nejsme schopní řešit  problémy se stavem ovzduší na severní Moravě, máme rozbité silnice, málo dálnic, ve městech není kde zaparkovat roztřepaná auta s vysokou spotřebou. Mnozí bydlí v králíkárnách, nebo na vesnici v domech z 19. století z hliněných cihel.

 

 

Kdybych byl politikem, lezl bych kanály a usilovně studoval, jak je možné, že v sedmdesátých letech byla nezaměstnanost v západní Evropě kolem 3% a proč měly úspěch reformy na Novém Zélandu.

 

Jenomže tihle postrádají potřebný intelekt a triviální stud. Vládne zde násilí a bezpráví i ti, kteří by byli schopní řešit lépe svoje problémy, musejí následovat omezené vůdce, když jasně vidí, že se pokračuje v sebezničení. Jsme nevolníci, kteří nesmějí použít vlastní úsudek o stavu světa. V praxi to znamená, musíme platit svoje dozorce i se stejně primitivní  suitou právníků, politologů, ekonomů, sociologů, historiků a dalších vzdělanců, kteří přisluhují.

 

Jde o intelektuální výbavu. Naši vůdcové nedisponují patřičnými rozumovými vlastnostmi, schopností logicky uvažovat, analyzovat situaci. Dalo by se to ověřit psychologickým testem a známkou z deskriptivní geometrie. Paměť je skoro k ničemu, především, musejí se oprostit od nemravných výhod daných existencí za cizí peníze, tedy daně a začít se zajímat o to, jaké jsou podmínky psychické stability lidské osobnosti. Jsme tvorové stvoření pro spolupráci na smysluplném díle. Rozdáváním peněz se z lidí stávají žebráci a paraziti, od dávek v nezaměstnanosti po podporu filmové produkce. Bez rozdílu. Došli jsme tak daleko, že ti druzí jsou považovaní za kulturní frontu. U těch, kteří nás mají svolávat, když hoří stodola nebo se rozvodní potok se jedná  o specifický a výjimečný způsob nadání, jako má snad senátor Kubera a politik na Novém Zélandu. Je to trochu složitá problematika, ale musí stát na jednoduché zásadě: Nikdo nesmí dostat nic zadarmo, z čehož vyplývá, že celkové daně musejí být  nízké, protože peníze musejí zůstat těm, kteří je vydělali a ne těm kteří je zrekvírovali pod přihlouplými záminkami o sociálních vymoženostech.

 

Už to trvá dlouho a kdo trochu přemýšlí vidí, že nebezpečí se přibližuje ze všech stran. Nemáme právo kývat a čekat až nás všechny vyřídí neúprosná prozřetelnost. Musíme obhajovat základní princip, který nechal Mojžíš vytesat do skály: Vraždit, krást a lhát se nesmí. Jinými slovy násilí je nepřípustné pro vedení společnosti, natož aby se stalo hlavním motivem. Barroso a Zeman se mnou nebudou souhlasit, ale brány pro lid se neodvážili otevřít.

 

Karel Pavlíček

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- + 350,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Miroslav Meder 350,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Olga Petrová 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 2000,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč

Celkem za měsíc: 24 687,00 Kč
Vybráno 70.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.