10.4.2013
Kategorie: Politika

Konstruktéři neúspěchu a úpadku vztyčili prapor nad obsazeným územím

Sdílejte článek:

KAREL PAVLÍČEK 10/04/2013

Kdyby byli arcipolitik Barroso a místní držící Zeman nějací kabrňáci, tak se odváží otevřít bránu, aby si užili příslušné ovace s třepetalkami a příslušný lid by tleskal těm, co vidí na balkoně. Je symptomatické, že si to netroufli, protože jejich vládu provází neúspěch. Pro politiky jakoby skrytý, za Potěmkinovy papírové kulisy,  ale  mimo vypucované hradní nádvoří i s příslušnými prostorami, kde se podávala večeře, leze z koutů bída a mimo těch příslušných profitujících nikdo moc nejásá. Naši, jakoby skvělou unii trápí nezaměstnanost, vyplývající poruchy psychiky u obyvatelstva, taky se nedokážeme ani rozmnožovat, takže hrozí, že zmizíme jak pára na hrncem. Naše výkonnost je slabá, konkurenceschopnost omezená, musíme kamsi splácet dluhy,   zřejmě na západ, ale brzy i na východ, jako kdysi, jenomže to není jenom tři stav volů a nějaké to stříbro. Musíme navíc živit finančníky, úředníky, kulturníky, sportovce, všechny kteří si dokázali pořídit  trafiku dík lobbyistům a pomocí právníků, kteří vyrábí zákony, které se stále více vzdalují těm přirozeným a zvykovým. Žehnat budou zřejmě i kněží, kteří už zapomněli, že v desateru je napsáno že vraždit, krást a lhát se nesmí a že by měli stát na správné straně barikády.

 

Zřetelnou příčinou všeobecného úpadku je totiž použití násilí za účelem získání prostředků, obvykle peněz. Když ještě nebylo tolik právníků, tak se tomu říkalo krádež a organizátorům tohoto zločinu loupežníci, nebo lapkové. Dnes se ústřední motiv jmenuje vybírání daní. Samozřejmě opět pomocí donucování a ti co to zaštiťují se jmenují politici, o legalizaci lupu se starají právníci.

 

Jde o bezpráví a výsledkem je neúspěch. Květ zla je nezaměstnanost. I s obrovskou produktivitou, kterou máme k dispozici nejsme schopní řešit  problémy se stavem ovzduší na severní Moravě, máme rozbité silnice, málo dálnic, ve městech není kde zaparkovat roztřepaná auta s vysokou spotřebou. Mnozí bydlí v králíkárnách, nebo na vesnici v domech z 19. století z hliněných cihel.

 

 

Kdybych byl politikem, lezl bych kanály a usilovně studoval, jak je možné, že v sedmdesátých letech byla nezaměstnanost v západní Evropě kolem 3% a proč měly úspěch reformy na Novém Zélandu.

 

Jenomže tihle postrádají potřebný intelekt a triviální stud. Vládne zde násilí a bezpráví i ti, kteří by byli schopní řešit lépe svoje problémy, musejí následovat omezené vůdce, když jasně vidí, že se pokračuje v sebezničení. Jsme nevolníci, kteří nesmějí použít vlastní úsudek o stavu světa. V praxi to znamená, musíme platit svoje dozorce i se stejně primitivní  suitou právníků, politologů, ekonomů, sociologů, historiků a dalších vzdělanců, kteří přisluhují.

 

Jde o intelektuální výbavu. Naši vůdcové nedisponují patřičnými rozumovými vlastnostmi, schopností logicky uvažovat, analyzovat situaci. Dalo by se to ověřit psychologickým testem a známkou z deskriptivní geometrie. Paměť je skoro k ničemu, především, musejí se oprostit od nemravných výhod daných existencí za cizí peníze, tedy daně a začít se zajímat o to, jaké jsou podmínky psychické stability lidské osobnosti. Jsme tvorové stvoření pro spolupráci na smysluplném díle. Rozdáváním peněz se z lidí stávají žebráci a paraziti, od dávek v nezaměstnanosti po podporu filmové produkce. Bez rozdílu. Došli jsme tak daleko, že ti druzí jsou považovaní za kulturní frontu. U těch, kteří nás mají svolávat, když hoří stodola nebo se rozvodní potok se jedná  o specifický a výjimečný způsob nadání, jako má snad senátor Kubera a politik na Novém Zélandu. Je to trochu složitá problematika, ale musí stát na jednoduché zásadě: Nikdo nesmí dostat nic zadarmo, z čehož vyplývá, že celkové daně musejí být  nízké, protože peníze musejí zůstat těm, kteří je vydělali a ne těm kteří je zrekvírovali pod přihlouplými záminkami o sociálních vymoženostech.

 

Už to trvá dlouho a kdo trochu přemýšlí vidí, že nebezpečí se přibližuje ze všech stran. Nemáme právo kývat a čekat až nás všechny vyřídí neúprosná prozřetelnost. Musíme obhajovat základní princip, který nechal Mojžíš vytesat do skály: Vraždit, krást a lhát se nesmí. Jinými slovy násilí je nepřípustné pro vedení společnosti, natož aby se stalo hlavním motivem. Barroso a Zeman se mnou nebudou souhlasit, ale brány pro lid se neodvážili otevřít.

 

Karel Pavlíček

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 16 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.