facebookzena
8.7.2020
Kategorie: Ekonomika

Konflikt zájmů plus nenávist

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL 

CNN není bezpečným médiem pro zdraví české společnosti, stoprocentní divácký bojkot s ní spojené Primy, by ji mohl dovést k rozumu a dobrovolnému vycouvání z českého prostředí. CNN minulou středu reportovala seznam firem, které se nepřidaly k bojkotu inzerování na facebooku. Některé firmy jako Volkswagen, Adidas, Ford, Microsoft, Levi Strauss dočasně pozastavily inzerování na facebooku, který z 99% čerpá svůj profit právě z inzerce velkých firem. CNN uveřejnila seznam firem, které se k bojkotu nepřidaly, v dnešní americké situaci to znamená nebezpečnou skandalizaci, jedná se např. o firmy  Walmart, Home Depot, Uber, Netflix, American Express, CNN vyzvala tiskové mluvčí těchto firem, aby se vyjádřili. Je něco takového normální, odpovídá to zadání hlavního informačního média v demokratické společnosti skandalizovat firmy, které se politicky nezamlouvají? Evidentně jde o politickou manipulaci.

Kampaň „Hnutí Stop Hate For Profit“ je organizovaná antirasistickými skupinami, za většinou z nich se skrývají Sorosovy prachy. Heslem kampaně je udeřit na nenávist a dovést firmy k zastavení inzerování na facebooku. Z webových stránek kampaně (viz.) dýchá fašizoidní hrůza. Americké hodnoty svoboda, spravedlnost a rovnost proti inzerování na facebooku. Asi by bylo nejlepší, kdyby si celý svět facebook i s Hollywoodem vypnul, k čemu ovšem nedojde a v tom případě je pro svět zajímavější (i zdravější) facebook i s nenávistí než americké hodnoty v ideové supervizi antirasistů (a CNN). Stránky stophateforprofit jsou plné nenávisti, např. proti jedněm z mála amerických novin, které se dají číst, proti Breitbart.
.
Podle organizátorů kampaně by měl facebook předkládat příspěvky speciálnímu auditu a nástroji umělé inteligence hloubkově dohledat všechno nenávistné, ovšem umělá inteligence v dnešní fazóně není nic jiného než naprogramovaný algoritmus, programátoři, pokud už nejsou antirasističtí, by byli dozorováni antirasistickými organizacemi.
.
Republikánský politik Matt Whitlock napsal o reportování CNN: Není to žurnalismus, ale aktivismus. Jiný náhled: CNN je v konfliktu zájmů, když dělá advokáta takovému bahnu. Americká demokracie padla do neuvěřitelné mravní malosti – minulý měsíc vedoucí představitelky demokratické strany Pelosi a Ocasio-Cortez vyzvaly facebook, aby zablokoval prezidentovy příspěvky, jsou prý nenávistné.
.
Kampaň za bojkot inzerování se rozjela v průběhu června a rychle vedla k pádu burzovních hodnot facebooku i zisku firmy (koncem měsíce o $7 miliard). Organizátorům nejde o nenávist, jde jim o to, aby klíčové sociální médium ovládli. Záměrem organizátorů je cenzura sociální sítě a ta je špatná apriori. Finanční spekulant Soros se netají tím, že by se  Zuckerberga nejraději zbavil, zazlívá mu skryté spojenectví s Trumpem. Soros necílí pouze na eliminování šéfa facebooku, ale požaduje, aby zákon pohlížel na tuto sociální síť jako na publikační médium a ne jako na webovou platformu, z toho by plynula legální zodpovědnost za obsah každého příspěvku. Od začátku kampaně facebook přišel o 56 miliard své burzovní hodnoty. I když nepolitické příspěvky jsou na sociální síti podrobovány mikroskopickému zkoumání, Zuckerberg doposud tvrdošíjně odmítal faktickou kontrolu politických výroků na platformě, což umožňuje konzervativním politikům včetně Trumpa se rychle obracet k širšímu publiku.
 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 111,00 Kč
Vybráno 48.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 551 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,07 out of 5)
Loading...
politicon.cz
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.