VALKOVASOJDROVA
18.9.2018
Kategorie: Společnost

Konflikt Válková versus Šojdrová postavil Witowskou mimo hru

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

V pořadu Události, komentáře vystoupila Michaela Šojdrová se svým návrhem na přijetí padesáti sirotků. Oponentkou jí byla Helena Válková. Ani slavná Světlana Witowská neměla šanci dámy ukočírovat.

 

V pořadu Události, komentáře proběhla diskuse (velmi nepatřičné slovo) Michaely Šojdrové, europoslankyně za KDU-ČSL, a Heleny Válkové, poslankyně za hnutí ANO. Šojdrová přednesla opět svou vizi přijmout „sirotky“ z uprchlických táborů v Řecku. Válková prohlásila, že europoslankyně Šojdrová zneužila právě slovo „sirotci“ k vyvolání společenské hysterie tak, aby snáze prosadila ve veřejnosti svůj návrh.

Moderátorkou diskuse byla Světlana Witowská, která zářila při debatě kandidátů na prezidenta před letošními prezidentskými volbami. Jakmile Válková obvinila Šojdrovou ze zneužití slova „sirotek“ a Šojdrová se snažila svůj postoj obhájit, nastala ve studiu mela a i slavná moderátorka byla v postavení mimo hru. Dámy Válková i Šojdrová si vystačily samy a mluvily páté přes deváté a diskuse se změnila ve vzájemné osočování.

Nicméně, a to je zapotřebí jasně ventilovat, viníkem byla v tomto případě právě autorka „sirotčího“ návrhu Šojdrová. Válková jen přesně zhodnotila záměr Šojdrové jako citové vydírání české společnosti. Kdo by přeci byl proti přijetí sirotků, že ano. Poukázala na to, že se jedná vesměs o mladé lidi bez dokladů, kteří o sobě tvrdí, že jsou děti a často je jim již více než dvacet let. Připomněla i tragický případ, kdy jeden mladý muž prohlašující se za nedospělého v Německu znásilnil a usmrtil mladou ženu. Pak se dodatečně zjistilo, že mu je nejspíše 21 let. Byla to „hrubá záplata“ na velmi děravý pytel Šojdrové.

Návrhy europoslankyně Šojdrové jsou ve svém důsledku velmi kontraproduktivní a ještě více posílí ve veřejnosti pocit, že nám paní europoslankyně chce pod pláštíkem „sirotků“ propašovat mladé lidi z uprchlických táborů s nejasným statusem. Samozřejmě jsem zaregistroval zprávu o tom, že je již údajně padesát rodin připraveno „sirotky“ v Česku převzít. Viděl bych jako velmi zajímavé, pokud by naši investigativní novináři zapátrali po tom, o jaké rodiny se jedná a jakou mají motivaci. Jestli náhodou nečekají nějaké malé děti bezmála k adopci (což, pokud by to byli skutečně mladí lidé ze Sýrie, syrská vláda neumožňuje). Právě naše velvyslankyně v Sýrii dostala také příležitost se k tématu vyjádřit, a prohlásila, že se jedná o naprosto zbytečnou akci. Zdůvodnila to tím, že syrské rodiny drží pohromadě a i v případech skutečných sirotků se dokáží o tyto lidi postarat.

Michaela Šojdrová jen prokázala naprostou odtrženost od skutečného světa a argumentovala opět tím, že nemůžeme stále jenom říkat ne, ne, ne. Inu můžeme. A nemusíme jít až tak moc daleko za hranice. Sobotkova vláda rozhodla o přijetí asi stovky iráckých křesťanů do Česka. Z nich krátce po ubytování jich více než polovina ilegálně odešla do Německa a Německo jim nedávno udělilo azyl. U nás je tato kauza v paměti pod názvem „přemalovaný kravín“. Tohle je skutečný svět a evropská politika v bruselské praxi.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 247 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...