bleskfilip
12.4.2020
Kategorie: Historie

Koněv: Komunisté ze Zimbabwe píší komunistům do Prahy

Sdílejte článek:

SM

Ústřední výbor Komunistické strany Čech a Moravy obdržel v pátek 10. dubna dopis od soudruhů ze sesterské Komunistické strany Zimbabwe. Hněvem planoucí srdce internacionálního komunismu se postavila v jednom šiku proti fašistickým štváčům a odsuzují odstraňování pamětiště maršálu Koněvovi. Jestli si z KSČM někdo nevystřelil, což podle formy neuvěřitelného textu není vyloučeno, sledujeme v roce 2020 opravdu úžasnou věc. Udělejte si popkorn a čtěte.

“Komunistická strana Zimbabwe

Prohlášení o solidaritě s OS ČMS

Asociace odborových svazů Čechy, Morava a Slezsko

O ODSTRAŇOVÁNÍ VOJENSKÉHO PAMĚTIŠTĚ MARŠÁLU KONEVOVI ARUDÉ ARMÁDY RADA PRAHA

9. dubna 2020

Komunistická strana Zimbabwe s naprostým znechucením považuje rozhodnutí Magistrátu hl. M. Prahy o odstranění válečného památníku věnovaného maršálovi Koněvovi aRudé armádě, který ztratil 140 000 vojáků bojujících po odvážných československých partyzánech proti nejhorším divizím SS, které zůstaly v boji -i po osvobození Berlína Rudou armádou, sebevraždě Hitlera a předání Německa Spojencům.

Vzpomínáme na rozdělení Československa v roce 1939 v důsledku Mnichovské dohody z předchozího roku a zrady některých československých politiků -zrada opakovaná některými takzvanými „demokraty“ s druhou částí 1993 v zájmu německého monopolu hlavní město.

Se smutkem vzpomínáme na brutalitu nacistické okupace, zejména na lidický masakr a redukci československého lidu na blízké otroctví během okupace.

Vzpomínáme na rychlost, s jakou Rudá armáda přišla na pomoc československým vlastencům po Pražském povstání v květnu 1945 a pozdravujeme všechny, kteří zemřeli v boji proti fašismu.

Po nedávných protikomunistických oznámeních Evropské unie a vzestupu fašismu v Evropě, zejména po převratu ukrajinských nacistů v roce 2014, nás tento pokus o revizi historie nepřekvapuje.

Komunistická strana Zimbabwe je proto v plné solidaritě s nejuznávanějšími a patriotičtějšími dělníky OS ČMSpři obraně skutečné historie Rudé armády i československých vlastenců.

Ngabutho Nicholas Mabhena Ian Beddowes

Generální tajemník úřadující mezinárodní tajemník”

Následují telefonní čísla a gmailové adresy a trochu to působí (i jazykem) jako populární e-maily z Nigérie od právníků, jejichž zámožní klienti zemřeli, a když jim pošlete něco málo na náklady transakce, všechny ty miliony vám obratem poukáží na účet.

Nezdá se příliš pravděpodobné, že by v Zimbabwe soudruzi prožívali pražské pomníky a chovali nějaké city vyvěrající z historické paměti, německé okupace, a je obtížné říci, jaká “protikomunistická oznámení Evropské unie” mají na mysli. Z hlediska současného dění i vojenských dějin je asi přesto nejkomičtější úvodní odstavec.

Magistrát hl. m. Prahy toho má na svědomí mnoho, ale s odstraněním Koněva ne. Toho si řeší městská část Praha 6. Tvrzení, že Koněv při osvobozování Prahy ztratil 140 000 vojáků v boji proti nejhorším divizím (!) SS je trochu jako z České sody. Nicméně KSČM, česká parlamentní strana, se s tímto textem opravdu na svém webu chlubí. Zveřejnil ho “mediální úsek ÚV”, pokud jim tedy někdo nenaboural systém, protože tomu se snad nechce věřit. To by snad nenapsala ani Marta Semelová… i když…

Na margo věci dodejme jednu o něco málo serioznější kauzu s Koněvem spojenou. Rusko si všimlo, že od roku 1993 existuje Smlouva mezi Českou republikou a Ruskou federaci o přátelských vztazích a spolupráci a v ní je článek 21: “Každá Smluvní strana bude na svém území zajišťovat péči o vojenské hroby a vojenské pomníky druhé Smluvní strany, jejich udržování a přístup k nim.”

Pranic mu nevadí stav válečných hrobů československých legionářů na jeho území. České Ministerstvo zahraničních věcí k tomu uvedlo: “Socha maršála Koněva je válečným pomníkem, a vztahuje se tak na ni Smlouva o přátelských vztazích a spolupráci z roku 1993, přemístění sochy ale není v rozporu s jejím zněním.” – celkem logicky. Socha byla opakovaně terčem útoků vandalů a její přemístění je formou zajištění péče o ni. Počítá se s jejím umístěním v muzeu (tedy udržování a přístup k ní bude zachován), ale Rusko již projevilo zájem o navrácení sochy, což by bylo asi řešení zajímavé.

K domáhání se jednostranně plnění smlouvy tam, kde Rusko samo na obsah článku 21 s prominutím kašle, přičemž v České republice se o hroby ruských a sovětských vojáků staráme poctivě a s úctou, jakou plně zaslouží, lze asi dodat, že je typické pro chování SSSR k jeho satelitům.

Otázkou zůstává, kdo další se vyjádří k pomníku na Praze 6, který tam umístil v roce 1980 totalitní režim samozřejmě zcela bez jakéhokoli vztahu s osvobozením koncentračního tábora v Osvětimi (oblíbený argument Koněvových obhájců), zato s hloupou legendou o záchraně Prahy před zničením, v jejímž sevření dodnes mnozí dobří občané této země žijí, a to aby vyjádřil svou podřízenost Sovětskému svazu, zemi, z níž vzešel a v níž byl udržován jeden ze dvou nejhorších totalitních režimů moderních dějin.

Možná se dočkáme protestů třeba z Kuby a Severní Koreje. Kuba by k nám mohla přestat dovážet pomeranče. Ale pravděpodobnější je, že si z KSČM někdo vystřelil. A je-li dopis od soudruha Ngabutha autentický, je to tím veselejší komedie.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Vladimír Menšík 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Anonym 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 20 255,00 Kč
Vybráno 57.87%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 240 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 2,94 out of 5)
Loading...
politicon.cz
111 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.