13-47_sexistick_reklama-8
24.5.2018
Kategorie: Společnost

Konec sexistického prasátečka

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

DAVID ČERNOHORSKÝ

Posledních deset let nezisková organizace Nesehnutí udílí anticenu “sexistické prasátečko”. Tato anticena je udělována za údajný sexismus v reklamě. Nesehnutí patří mezi přibližně 30 % neziskových organizací, které parazitují na našem státním rozpočtu. Bere statisíce za udílení cen, v kterých hlasuje pár set lidí a všeobecně o to není vůbec zájem. Například v roce 2016 první devítka „nejvíce sexistických reklam“ obdržela dohromady pouhých 2206 hlasů. Mimochodem desátým v pořadí byla politická reklama TOP 09. Ironie, že?

Jak to funguje?

V normálním světě by šlo jen o nesmyslnou anketu s nulovým dosahem, kterou vytvořilo pár šílenců, kteří nemají nic jiného na práci. Bohužel, jsou tu ještě ty státní dotace. I přes ně ale anketa měla minimální dosah a šlo by jen o nějaký tichý tunel placený z našich daní. Tedy nebýt médií. Z nepochopitelného důvodu tuto anketu někteří novináři podporují a dávají ji neuvěřitelný mediální prostor. Pro srovnání, představte si, že píšete blog, který čte měsíčně sto lidí. Najednou by vás začali zvát do České televize, MF Dnes, Hospodářských novin a dalších hlavních českých médií a to i několikrát ročně a dávali vám hlavní titulky. Také vám to připadá šílené? Mně rozhodně.

Nedovedu si to představit jinak, než že s názory ankety „sexistické prasátečko“ někteří novináři souzní a to je poměrně alarmující. Pokud totiž zastávají krajně extrémní pozici a snaží se ji vnutit našim občanům, nejde rozhodně o objektivní žurnalistiku a můj oblíbenec a skvělý novinář K. H. Borovský se v tomto případě musí obracet v hrobě.

Co dále?

Myslím, že v České republice stále panuje zdravý selský rozum. Rozhodně tu nehrozí situace jako například v Londýně, kde muslimský starosta zakázal obnažené ženy (například v plavkách) na reklamách v metru. Většina našich neziskových organizací jsou zařízení typu hospiců, různých charit, dětských krizových center a dalších sociálních služeb. Lidé v nich dělají skvělou a obětavou práci, která prospívá celé naší společnosti a je potřeba jim za to poděkovat. Rozhodně si nezaslouží být od některých politiků stavěny na roveň s absurdními genderovými a jinými ideologickými organizacemi, které si z peněz které dostávají nezaslouží ani haléř. Většinu jejich nákladů totiž tvoří mzdy jejich zaměstnanců a jejich výsledky jsou žalostné a pro společnost nepřínosné, ba často naopak škodlivé. Bylo by dobré tyto organizace nechat hospodařit s vlastními a ne státními penězi. Většina z nich pak pravděpodobně zanikne a alespoň bude mít náš pracovní trh pár potenciálních zaměstnanců navíc. Poté se ukáže, jak použitelní jsou tito lidé v reálném životě.

Na závěr vás pobavím reklamou, která také byla do této šílené ankety zařazena. Je to jedna z marketingově velmi dobře fungujících reklam na pivo Bernard. Tímto chci poděkovat majiteli pivovaru Stanislavu Bernardovi, že neztratil smysl pro humor a nenechal se strhnout mánií politické korektnosti. A autorům ankety sexistické prasátečko, která naštěstí letos končí, vzkazuji: Prosím najděte si pořádnou práci, neparazitujte na našich daních a přestaňte plnit veřejný prostor svými absurditami.

Autor: David Černohorský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur), Roman Martínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 389,20 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.