13-47_sexistick_reklama-8
24.5.2018
Kategorie: Společnost

Konec sexistického prasátečka

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

DAVID ČERNOHORSKÝ

Posledních deset let nezisková organizace Nesehnutí udílí anticenu “sexistické prasátečko”. Tato anticena je udělována za údajný sexismus v reklamě. Nesehnutí patří mezi přibližně 30 % neziskových organizací, které parazitují na našem státním rozpočtu. Bere statisíce za udílení cen, v kterých hlasuje pár set lidí a všeobecně o to není vůbec zájem. Například v roce 2016 první devítka „nejvíce sexistických reklam“ obdržela dohromady pouhých 2206 hlasů. Mimochodem desátým v pořadí byla politická reklama TOP 09. Ironie, že?

Jak to funguje?

V normálním světě by šlo jen o nesmyslnou anketu s nulovým dosahem, kterou vytvořilo pár šílenců, kteří nemají nic jiného na práci. Bohužel, jsou tu ještě ty státní dotace. I přes ně ale anketa měla minimální dosah a šlo by jen o nějaký tichý tunel placený z našich daní. Tedy nebýt médií. Z nepochopitelného důvodu tuto anketu někteří novináři podporují a dávají ji neuvěřitelný mediální prostor. Pro srovnání, představte si, že píšete blog, který čte měsíčně sto lidí. Najednou by vás začali zvát do České televize, MF Dnes, Hospodářských novin a dalších hlavních českých médií a to i několikrát ročně a dávali vám hlavní titulky. Také vám to připadá šílené? Mně rozhodně.

Nedovedu si to představit jinak, než že s názory ankety „sexistické prasátečko“ někteří novináři souzní a to je poměrně alarmující. Pokud totiž zastávají krajně extrémní pozici a snaží se ji vnutit našim občanům, nejde rozhodně o objektivní žurnalistiku a můj oblíbenec a skvělý novinář K. H. Borovský se v tomto případě musí obracet v hrobě.

Co dále?

Myslím, že v České republice stále panuje zdravý selský rozum. Rozhodně tu nehrozí situace jako například v Londýně, kde muslimský starosta zakázal obnažené ženy (například v plavkách) na reklamách v metru. Většina našich neziskových organizací jsou zařízení typu hospiců, různých charit, dětských krizových center a dalších sociálních služeb. Lidé v nich dělají skvělou a obětavou práci, která prospívá celé naší společnosti a je potřeba jim za to poděkovat. Rozhodně si nezaslouží být od některých politiků stavěny na roveň s absurdními genderovými a jinými ideologickými organizacemi, které si z peněz které dostávají nezaslouží ani haléř. Většinu jejich nákladů totiž tvoří mzdy jejich zaměstnanců a jejich výsledky jsou žalostné a pro společnost nepřínosné, ba často naopak škodlivé. Bylo by dobré tyto organizace nechat hospodařit s vlastními a ne státními penězi. Většina z nich pak pravděpodobně zanikne a alespoň bude mít náš pracovní trh pár potenciálních zaměstnanců navíc. Poté se ukáže, jak použitelní jsou tito lidé v reálném životě.

Na závěr vás pobavím reklamou, která také byla do této šílené ankety zařazena. Je to jedna z marketingově velmi dobře fungujících reklam na pivo Bernard. Tímto chci poděkovat majiteli pivovaru Stanislavu Bernardovi, že neztratil smysl pro humor a nenechal se strhnout mánií politické korektnosti. A autorům ankety sexistické prasátečko, která naštěstí letos končí, vzkazuji: Prosím najděte si pořádnou práci, neparazitujte na našich daních a přestaňte plnit veřejný prostor svými absurditami.

Autor: David Černohorský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 319,00 Kč
Vybráno 15.19%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.