nouzovystav
6.4.2021
Kategorie: Politika

Konec nouzového stavu se blíží

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝVelikonoce máme za sebou a další velké křesťanské svátky budou až Vánoce. Ve velké části Evropy blokují normální život drsné lockdowny, covid nemizí, vakcíny dochází a konec této šílené doby je v nedohlednu. Je to vcelku logické, protože nic nefunguje tak, jak by teoreticky mělo, a co by pomoci mohlo, je zavrženo.

V Evropě se jede víceméně podle stejného manuálu a bude zajímavé sledovat, jak tomu bude nyní. U nás končí nouzový stav 12.4.2021 a vláda tvrdí, že už ho bylo dost. Místo něj přijde přechod na život dle pandemického zákona, který je nový a upřímně řečeno – šílený. Jisté je, že za dobu nouzového stavu už si vládní úředníci dokázali dostatečně přilepšit, navíc by bylo velmi složité požadovat po poslancích další prodloužení. Tlak na lidi už začíná být kontraproduktivní, navíc výsledky všech opatření napříč Evropou jsou tristní. Nejen po stránce zdravotní, tak i ekonomické. Přidejme rozvrat sociálního života, totální likvidaci podnikatelů při poskytování maximálních výhod nadnárodním řetězcům, absenci dětí ve školách a naprostou ignoraci sportu. To vše vede k porušování nesmyslných zákazů. Lidé se potají schází, baví, komunikují, sportovci trénují tak, aby je nemohli udavači nahlašovat. Nejen u nás, ale i v zahraničí se obchází nařízení ohledně zavřených provozoven, ve Francii dokonce některé obchody otevřely i přes přísné pokuty.

Datum 12.4. má ještě jeden význam. O den později totiž začíná ramadán, tedy několik týdnů trvající svátek muslimů. Bude velmi zajímavé sledovat, jak se zachovají vlády států, ve kterých se množství muslimů razantně za posledních pár let zvětšilo. Pokud se v tento den ukončí většina omezení v Německu, Itálii, francii a Španělsku, bude jasné, že covid je prostě byznys a politika. Udržet doma impulsivní muslimy postrádající disciplínu a nerespektující cokoliv bude jistě mnohem složitější, než nepustit zodpovědné křesťany do kostelů a do ulic. A pokud covid na měsíc zmizí, aby se později zase objevil, pak už nebude možné brát kteréhokoliv politika spolupracujícího na stávající hysterii vážně.

Problémem pro politiky je i hádání se o vakcíny. Jejich účinnost je evidentně podstatně horší, než kdokoliv doufal. Obrovská propaganda podporující jejich používání je v rozporu s tím, co se kolem nich děje. Vakcíny od Pfizeru a Moderny nezabrání ani možnému novému nakažení, ani poté přenosu dále. Takže i po absolvováni očkování je nařízeno nosit ochranu úst, která je mimochodem také jaksi o ničem, a testovat se. Johnson je nedostatkovým zbožím, přestože je dle všeho nejvhodnějším preparátem. Dává se jedna dávka, je založen na již déle používaném léčivu a skladování je nejjednodušší. Podobně je na tom Sputnik, jenže ten odmítá ministr zdravotnictví Blatný zpřístupnit. Při uvědomění si toho, že i tak je vakcín nedostatek a nestačí ani pro tu část obyvatelstva, která o ně stojí, je vcelku logické, že už dále nelze nechat vše uzavřené. Je to jen prodlužování agónie.

Covid neodejde. Dosud trvají dokonce spory, co je zač, co skutečně způsobuje zdravotní komplikace a co s nimi. Přou se odborníci, laici, politici. Vzhledem k neschopnosti se ho zbavit se musíme naučit s ním žít stejně, jako s chřipkou, rakovinou, infarktem či mrtvicí. Není možné trávit zbytek života v izolaci, s rouškami, bez pohybu a sociálního života včetně sportu, kultury a škol. Je třeba prostě riziko smrti začít akceptovat stejně jako u jiných nemocí a doufat, že si naše těla dokážou postupně vybudovat imunitu a lékaři přijdou s účinným lékem a nikoli s nevhodnou vakcínou. Zároveň musí být tyto léky cenově dostupné, což je úkol pro farmaceutické společnosti. Kšeftování už bylo dost. Ať už finančního, tak i se strachem. Pokud si toto odpovědní odborníci, politici a svědci covidovi neuvědomí, přijde na řadu nikoliv už jen degradace, ale dokonce i degenerace lidí. Pojďme se co nejrychleji vrátit k normálnímu životu. Je nejvyšší čas.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 210 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
politicon.cz
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.