merkel
17.6.2018
Kategorie: Politika

Konec moci Merkelové už příští týden?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Bylo to v létě 2015, kdy Merkelová ve stylu velké diktátorky rozhodla, že do Německa (a tím i do EU) mohou vtrhnout stovky tisíc uprchlíků bez kontrol, přičemž velká část z nich byli vrazi, znásilňovatelé, teroristé, islamisté a další kriminálníci, jejichž jediným cílem bylo rozbíjet, zneužívat a využívat společnost a zavádět do ní politický islám.

První měsíce merkelovské uprchlické politiky byly oslavované velkou částí obyvatelstva, postupně se však začalo dostavovat vystřízlivění. A velké probuzení naivních a zaslepených bylo iniciováno památnou silvestrovskou nocí v Kolíně, v roce 2016, kdy divoké hordy uprchlíků před očima bezmocných policistů dlouhé minuty pronásledovali a sexuálně obtěžovali i znásilňovali četné Kolíňanky na posvátném místě Kolíňanů – přímo před jejich velkolepým svatoznámým Dómem.

Nyní ale situace v Berlíně už politicky eskalovala a ministr vnitra Horst Seehofer, který kancléřku už delšího dobu žene pro její uprchlickou politiku do úzkých, může již v pondělí všechno ukončit. Pokud Merkelová nepřistoupí na to, co žádá Seehofer (nové uprchlíky už nevpustí přes německé hranice, ale bude je posílat zpět – to znamená přísnou kontrolu hranic) a což Merkelová striktně odmítá, tak šéf CSU se může ministerským dekretem vzepřít vůli Merkelové, a tak prosadit své vlastní rozhodnutí. Očekává se, že tak může učinit už v pondělí.

Merkelová má pak jen dvě možnosti. Akceptovat Seehoferovo rozhodnutí, co bude znamenat totální pád její autority, a to i v cizině. Nebo ministra propustí a jmenuje jiného. V tom případě Seehofer, jako šéf CSU téměř s jistotou zruší prastaré spojenectví CSU s CDU a jejich Unie přestane existovat. To znamená konec vlády koalice a vznik politické krize, jaká v poválečném Německu ještě nebyla.

Německá média k situaci píší (ta média, které kancléřku ještě před rokem vynášeli až do nebe):

Od jisté doby stojí kancléřka v Evropě osamoceně se svou uprchlickou politikou. Najednou už nikdo není pro merkelovskou politiku otevřených hranic pro každého. Nejen Poláci a Maďaři, ale už i Rakušané, Dánové a Francouzi dělají v tomto směru stále přísnější politiku.

Macron, na rozdíl od kancléřky, mezitím už přesně rozlišuje mezi politickými uprchlíky a ekonomickými migranty.

V Junge Freiheit se lze dočíst, že kancléřka se musí velmi zamyslet nad svou politickou budoucností, neboť její autorita se stále více rozplývá, a že svojí politikou rozbila jednotu Německa, a že rozbíjí i společenství CDU a CSU.

Takzvané evropské řešení azylové politiky, které Merkelová svým politickým odpůrcům na čele se Sehoferem už tři roky slibuje, stále neexistuje a šance na jeho realizaci je téměř nulová.

Jen po třech měsících vlády nové koalice dosáhla politická krize v Berlíně takový stupeň jako v minulosti dosud ještě nikdy.

Autor: Roman Bednár

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Alexandra Wernerová 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 769,00 Kč
Vybráno 22.19%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
80 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.