merkel
17.6.2018
Kategorie: Politika

Konec moci Merkelové už příští týden?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Bylo to v létě 2015, kdy Merkelová ve stylu velké diktátorky rozhodla, že do Německa (a tím i do EU) mohou vtrhnout stovky tisíc uprchlíků bez kontrol, přičemž velká část z nich byli vrazi, znásilňovatelé, teroristé, islamisté a další kriminálníci, jejichž jediným cílem bylo rozbíjet, zneužívat a využívat společnost a zavádět do ní politický islám.

První měsíce merkelovské uprchlické politiky byly oslavované velkou částí obyvatelstva, postupně se však začalo dostavovat vystřízlivění. A velké probuzení naivních a zaslepených bylo iniciováno památnou silvestrovskou nocí v Kolíně, v roce 2016, kdy divoké hordy uprchlíků před očima bezmocných policistů dlouhé minuty pronásledovali a sexuálně obtěžovali i znásilňovali četné Kolíňanky na posvátném místě Kolíňanů – přímo před jejich velkolepým svatoznámým Dómem.

Nyní ale situace v Berlíně už politicky eskalovala a ministr vnitra Horst Seehofer, který kancléřku už delšího dobu žene pro její uprchlickou politiku do úzkých, může již v pondělí všechno ukončit. Pokud Merkelová nepřistoupí na to, co žádá Seehofer (nové uprchlíky už nevpustí přes německé hranice, ale bude je posílat zpět – to znamená přísnou kontrolu hranic) a což Merkelová striktně odmítá, tak šéf CSU se může ministerským dekretem vzepřít vůli Merkelové, a tak prosadit své vlastní rozhodnutí. Očekává se, že tak může učinit už v pondělí.

Merkelová má pak jen dvě možnosti. Akceptovat Seehoferovo rozhodnutí, co bude znamenat totální pád její autority, a to i v cizině. Nebo ministra propustí a jmenuje jiného. V tom případě Seehofer, jako šéf CSU téměř s jistotou zruší prastaré spojenectví CSU s CDU a jejich Unie přestane existovat. To znamená konec vlády koalice a vznik politické krize, jaká v poválečném Německu ještě nebyla.

Německá média k situaci píší (ta média, které kancléřku ještě před rokem vynášeli až do nebe):

Od jisté doby stojí kancléřka v Evropě osamoceně se svou uprchlickou politikou. Najednou už nikdo není pro merkelovskou politiku otevřených hranic pro každého. Nejen Poláci a Maďaři, ale už i Rakušané, Dánové a Francouzi dělají v tomto směru stále přísnější politiku.

Macron, na rozdíl od kancléřky, mezitím už přesně rozlišuje mezi politickými uprchlíky a ekonomickými migranty.

V Junge Freiheit se lze dočíst, že kancléřka se musí velmi zamyslet nad svou politickou budoucností, neboť její autorita se stále více rozplývá, a že svojí politikou rozbila jednotu Německa, a že rozbíjí i společenství CDU a CSU.

Takzvané evropské řešení azylové politiky, které Merkelová svým politickým odpůrcům na čele se Sehoferem už tři roky slibuje, stále neexistuje a šance na jeho realizaci je téměř nulová.

Jen po třech měsících vlády nové koalice dosáhla politická krize v Berlíně takový stupeň jako v minulosti dosud ještě nikdy.

Autor: Roman Bednár

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
80 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.