merkel
17.6.2018
Kategorie: Politika

Konec moci Merkelové už příští týden?

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Bylo to v létě 2015, kdy Merkelová ve stylu velké diktátorky rozhodla, že do Německa (a tím i do EU) mohou vtrhnout stovky tisíc uprchlíků bez kontrol, přičemž velká část z nich byli vrazi, znásilňovatelé, teroristé, islamisté a další kriminálníci, jejichž jediným cílem bylo rozbíjet, zneužívat a využívat společnost a zavádět do ní politický islám.

První měsíce merkelovské uprchlické politiky byly oslavované velkou částí obyvatelstva, postupně se však začalo dostavovat vystřízlivění. A velké probuzení naivních a zaslepených bylo iniciováno památnou silvestrovskou nocí v Kolíně, v roce 2016, kdy divoké hordy uprchlíků před očima bezmocných policistů dlouhé minuty pronásledovali a sexuálně obtěžovali i znásilňovali četné Kolíňanky na posvátném místě Kolíňanů – přímo před jejich velkolepým svatoznámým Dómem.

Nyní ale situace v Berlíně už politicky eskalovala a ministr vnitra Horst Seehofer, který kancléřku už delšího dobu žene pro její uprchlickou politiku do úzkých, může již v pondělí všechno ukončit. Pokud Merkelová nepřistoupí na to, co žádá Seehofer (nové uprchlíky už nevpustí přes německé hranice, ale bude je posílat zpět – to znamená přísnou kontrolu hranic) a což Merkelová striktně odmítá, tak šéf CSU se může ministerským dekretem vzepřít vůli Merkelové, a tak prosadit své vlastní rozhodnutí. Očekává se, že tak může učinit už v pondělí.

Merkelová má pak jen dvě možnosti. Akceptovat Seehoferovo rozhodnutí, co bude znamenat totální pád její autority, a to i v cizině. Nebo ministra propustí a jmenuje jiného. V tom případě Seehofer, jako šéf CSU téměř s jistotou zruší prastaré spojenectví CSU s CDU a jejich Unie přestane existovat. To znamená konec vlády koalice a vznik politické krize, jaká v poválečném Německu ještě nebyla.

Německá média k situaci píší (ta média, které kancléřku ještě před rokem vynášeli až do nebe):

Od jisté doby stojí kancléřka v Evropě osamoceně se svou uprchlickou politikou. Najednou už nikdo není pro merkelovskou politiku otevřených hranic pro každého. Nejen Poláci a Maďaři, ale už i Rakušané, Dánové a Francouzi dělají v tomto směru stále přísnější politiku.

Macron, na rozdíl od kancléřky, mezitím už přesně rozlišuje mezi politickými uprchlíky a ekonomickými migranty.

V Junge Freiheit se lze dočíst, že kancléřka se musí velmi zamyslet nad svou politickou budoucností, neboť její autorita se stále více rozplývá, a že svojí politikou rozbila jednotu Německa, a že rozbíjí i společenství CDU a CSU.

Takzvané evropské řešení azylové politiky, které Merkelová svým politickým odpůrcům na čele se Sehoferem už tři roky slibuje, stále neexistuje a šance na jeho realizaci je téměř nulová.

Jen po třech měsících vlády nové koalice dosáhla politická krize v Berlíně takový stupeň jako v minulosti dosud ještě nikdy.

Autor: Roman Bednár

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 155 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...