merkel
17.6.2018
Kategorie: Politika

Konec moci Merkelové už příští týden?

Loading...
Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Bylo to v létě 2015, kdy Merkelová ve stylu velké diktátorky rozhodla, že do Německa (a tím i do EU) mohou vtrhnout stovky tisíc uprchlíků bez kontrol, přičemž velká část z nich byli vrazi, znásilňovatelé, teroristé, islamisté a další kriminálníci, jejichž jediným cílem bylo rozbíjet, zneužívat a využívat společnost a zavádět do ní politický islám.

První měsíce merkelovské uprchlické politiky byly oslavované velkou částí obyvatelstva, postupně se však začalo dostavovat vystřízlivění. A velké probuzení naivních a zaslepených bylo iniciováno památnou silvestrovskou nocí v Kolíně, v roce 2016, kdy divoké hordy uprchlíků před očima bezmocných policistů dlouhé minuty pronásledovali a sexuálně obtěžovali i znásilňovali četné Kolíňanky na posvátném místě Kolíňanů – přímo před jejich velkolepým svatoznámým Dómem.

Nyní ale situace v Berlíně už politicky eskalovala a ministr vnitra Horst Seehofer, který kancléřku už delšího dobu žene pro její uprchlickou politiku do úzkých, může již v pondělí všechno ukončit. Pokud Merkelová nepřistoupí na to, co žádá Seehofer (nové uprchlíky už nevpustí přes německé hranice, ale bude je posílat zpět – to znamená přísnou kontrolu hranic) a což Merkelová striktně odmítá, tak šéf CSU se může ministerským dekretem vzepřít vůli Merkelové, a tak prosadit své vlastní rozhodnutí. Očekává se, že tak může učinit už v pondělí.

Merkelová má pak jen dvě možnosti. Akceptovat Seehoferovo rozhodnutí, co bude znamenat totální pád její autority, a to i v cizině. Nebo ministra propustí a jmenuje jiného. V tom případě Seehofer, jako šéf CSU téměř s jistotou zruší prastaré spojenectví CSU s CDU a jejich Unie přestane existovat. To znamená konec vlády koalice a vznik politické krize, jaká v poválečném Německu ještě nebyla.

Německá média k situaci píší (ta média, které kancléřku ještě před rokem vynášeli až do nebe):

Od jisté doby stojí kancléřka v Evropě osamoceně se svou uprchlickou politikou. Najednou už nikdo není pro merkelovskou politiku otevřených hranic pro každého. Nejen Poláci a Maďaři, ale už i Rakušané, Dánové a Francouzi dělají v tomto směru stále přísnější politiku.

Macron, na rozdíl od kancléřky, mezitím už přesně rozlišuje mezi politickými uprchlíky a ekonomickými migranty.

V Junge Freiheit se lze dočíst, že kancléřka se musí velmi zamyslet nad svou politickou budoucností, neboť její autorita se stále více rozplývá, a že svojí politikou rozbila jednotu Německa, a že rozbíjí i společenství CDU a CSU.

Takzvané evropské řešení azylové politiky, které Merkelová svým politickým odpůrcům na čele se Sehoferem už tři roky slibuje, stále neexistuje a šance na jeho realizaci je téměř nulová.

Jen po třech měsících vlády nové koalice dosáhla politická krize v Berlíně takový stupeň jako v minulosti dosud ještě nikdy.

Autor: Roman Bednár

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč


Celkem za měsíc: 11 847,60 Kč
Vybráno 33.84%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 45 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
80 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.