capitol-hill-autonomous-zoneSEATTLE
29.6.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Konec ,,mejdanu“ v bezpolicejní zóně v Seattlu

Sdílejte článek:

LUMÍR NĚMEC

„Tak nám zabili Ferdinanda,“ řekl Švejk paní Müllerové, poté, co si přečetl zprávu o sarajevském atentátu v novinách. „Tak nám skončil další debilní levičácký experiment“, řekl jsem své ženě, poté, co jsem si přečetl zprávu o ukončení ‚Autonomní bezpolicejní zóny‘ v americkém městě Seattle.

Vytvořením bez policejní zóny, reagovalo vedení města Seattle na řadu protestů, které zachvátily USA po smrti černocha George Floyda. Demonstranti zde, podobně jako lidé v mnoha dalších amerických městech, protestovali proti rasovým nespravedlnostem a policejní brutalitě. I zde také docházelo k násilnostem, rabování a střetům s policií. Zatímco v jiných městech byla policejní přítomnost posilována, v Seattlu zvolili jiný postup. Na místo posílení policejní přítomnosti se rozhodli pro pravý opak. Policie dostala příkaz, aby oblast Capitol Hill v Seattlu vyklidila. Poté, co policisté oblast vyklidili, se zde zabydleli protestující. Na twitterovém účtu Capitol Hill Autonomous Zone vyhlásili demonstranti „Bezpolicejní autonomní zónu“. Policejní stanice byla okamžitě obsazena demonstranty a prohlášena za veřejný prostor sloužící všem. „Tento prostor je nyní majetkem lidu ze Seattlu,“ píše se na obřím transparentu vyvěšeném na nyní prázdné policejní stanici. Protestující začali čtvrť pomalu měnit ve zvláštní komunitní prostor.

Obyvatelé autonomní zóny se mohli zadarmo občerstvit ve stáncích s jídlem, které ovšem jako většinu věcí dostávala komunita darem od lidí z venku. Vyvěsili také seznam požadavků na vedení Seattle a vládu USA. V nich mimo jiné požadovali, aby město zrušilo své policejní oddělení, soudy obnovily případy odsouzených lidí z řad menšin, jejichž případ by měli v porotě nově posuzovat členové jejich komunit, nebo aby místní nemocnice najímaly černošské doktory a sestry, které se budou starat o pacienty stejné barvy pleti. Město by mělo také obyvatelům umožnit vytvořit místo policie jiný místní systém kontroly, propuštění všech kteří byli zadrženi v rámci násilných protestů a jejich amnestii. Zrušení policie, předělání soudního systému a mnoho dalších levičáckých nesmyslů. Z mého pohledu si vytvořili jakousi „Kliniku“ v Seattlu. Vzhledem k tomu, že jsem pražskou Kliniku vyklízel, si dovedu barvitě představit, jak to v této autonomní oblasti po pár dnech vypadalo.

A tak si tam v tomto americkém komunismu žili asi dva týdny a zřejmě i věřili tomu, že je budou následovat i další města a celé státy.  A oni vytvoří beztřídní spravedlivou společnost, kde se budou mít všichni rádi. Jenomže ono to nefunguje. Z komunity začali postupně odcházet lidé, asi jak docházelo jídlo a toaletní papír a také se začalo rozmáhat násilí. „Má to dvě stránky. Na jednu stranu si můžu jít třeba ve tři ráno zahrát basketbal a pít pivo, aniž bych se musel strachovat o to, že mě policista zastřelí. Na druhou stranu tu teď neplatí žádné zákony, takže tu není bezpečno,” uvedl jeden z obyvatel Capitol Hillu.

Víkendová smrt v místním parku, kdy na následky střelby jeden člověk a další dva byli zraněni, byla zřejmě poslední kapka, aby paní starostce došlo, jaká to byla pitomost vytvoření této zóny a vyzvala obyvatele autonomní oblasti, aby ji opustili a umožnili návrat policie. Paní starostka věří, že oblast opustí dobrovolně a policie nebude muset použít násilí. Což je stejná naivita, jako když umožnila vznik této zóny v naději, že zde nebude docházet k násilí.  

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 177 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.