eurokrach
11.12.2015
Kategorie: Ekonomika

Konec hotových peněz? Začal finální útok na svobodu občana!

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR 11|12|2015

Zrušení peněz v hotovosti je velkým společným plánem bank a států, jako USA, Anglie, Německo, Švédsko, …. který se brzy stane realitou. Pro banky to pak bude znamenat mnohem vyšší zisky, když za každé poukázání platby kartou budou mít poplatky. Státy se budou těšit, protože pokud bude existovat jen elektronický tok peněz, tak budou mít skvělé možnosti dokonalé kontroly každého člověka.

Například v Řecku je už dnes zakázáno poukazovat v hotovosti vyšší částky než 1 500 eur. V Itálii je to možné jen do 1 000 eur. A Španělsko se chystá zavést v příštím roce takové omezení při částce 2 500 eur. Ale je tu i Švédsko, které plánuje jako první stát v Evropě zcela zrušit peníze v hotovosti. A rychle budou následovat další.

V podstatě ale všichni lidé, kteří používají téměř výhradně na poukazování peněz kreditní kartou, nebo to dělají přes internet smartphonem, tak jsou spoluviníky toho, že vznikl celosvětový trend – proto jednejme takto co nejméně, případně vůbec.

A tento trend má svůj systém. Ve světě je již několik států, které stanovily maximální částku, kterou si lze vzít v hotovosti z banky. Ve Švédsku jsou dokonce již banky, které nejenže vůbec vypláceny peníze v hotovosti nejsou, ale ani peníze v hotovosti nemají a odvádějí všechny peněžní transakce elektronicky. V Německu se v rámci maloobchodní sféry odvíjí přibližně polovina obchodů placením penězi v hotovosti, ale tendence směřuje i zde jednoznačně k placení digitální formou nebo kreditní kartou.

Tento trend je podporován bankéři, ekonomy, politiky a multikoncerny. Proto je pochopitelné, že k aktu zrušení peněz v hotovosti již brzy přijde, a to v globálních dimenzích. Argumenty a záminky těch, kteří to chtějí prosadit, se množí a jsou stále více popularizované a pokud se masově nebudou lidé vůči tomu bránit, tak se to brzy i prosadí.

Argumenty znějí především následovně: Peníze jsou plné nebezpečných patogenních bakterií, které roznášejí nakažlivé nemoci, z existence peněz v hotovosti enormně profitují organizované zločinecké bandy, které dělají obchody na černo ve velkém, vykrádají banky, přepadávají peněžní transporty, státy ztrácejí obrovské obnosy velmi rozšířenou prací na černo, která je odměňována penězi v hotovosti, peníze v hotovosti se také ve velkém zneužívají pro daňové úniky, státy a banky mají obrovské výdaje na výrobu bankovek a kovových mincí a na jejich skladování v drahých trezorech, atd ….

Pro občany, naproti tomu, bude znamenat kompletní zrušení peněz v hotovosti zcela novou situaci, s obrovskými negativy, které zde všechny v celém rozsahu nemohu analyzovat. Zaráží mě však, jak málo si to obecně lidé uvědomují. Lidé se stále lehkomyslněji a odevzdaněji – doslova jako ovce – vzdávají své svobody a předávají se stále pasivnější do úplné kontroly státům, bankám a koncernům.

V Německu jsme odstartovali už před nějakým časem velkou podpisovou akci mezi obyvateli, aby vyjádřili svůj nesouhlas se zamýšleným zrušením peněz jako oběživa v hotovosti. Podepsalo ji už téměř milion občanů. Zrušení hotových peněz bude totiž znamenat to, že všichni budeme vydání takříkajíc na milost a nemilost výlučně elektronickému finančnímu systému se všemi riziky, které pro nás ukrývá.

Když se v nějaké situaci – např. na dovolené v cizině – v něm projeví technické poruchy, tak nemáme žádnou možnost zaplatit. Podobně to bude, pokud ztratíme kreditní kartu, případně pokud nám bude ukradena. Také si už nikdy nebudeme moci vybrat peníze v bance a ponechat si je doma. Stát bude vědět o každém jediném halíři, který nám patří a bude mít nad ním nejen kontrolu, ale ho bude sám držet v ruce a nám z našich peněz bude jen něco vydělovat. A pokud se rozhodne si z nich část natrvalo ponechat – vydá na to rychle nějaký zákon – a my budeme jen bezmocně přihlížet, jak nám je oficiálně ukradne.

To už bude stav totální kontroly každého z nás státem a jeho institucemi a totální státní svévole vůči nám. Staneme se tak poddanými “moderního středověkého státu”. Banky a státy po odstranění peněz budou konečně moci zavést poprvé v historii i takzvané negativní úroky, které jim budeme zcela bezmocně platit. Toto nutně chtějí a potřebují, neboť například Mario Draghi, šéf ECB a jeho bankovní kumpáni už svůj “střelný prach” celkem vystříleli a jejich metody vyžadují co nejdříve novou munici, kterou budou naplno pak v novém finančním systému moci krást svým poddaným – nám.

Za kampaní za zrušení peněz v hotovosti stojí mj mocné koncerny a vydavatelé kreditních karet. Mají mocnou lobby nejen v americkém kongresu, ale také v Bruselu. Jen tak mimochodem – největší německá firma na výrobu bankomatů nedávno oznámila, že v krátkém čase začne propouštět velké množství zaměstnanců. Co si myslíte, proč asi tak? 

ZDROJ: Roman Bednár

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 130 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.