13.11.2015
Kategorie: Politika

Konec Evropy … jak jsme ji znali

Sdílejte článek:

PETER KRÁLIK 13|11|2015

Je stále zřejmější, že EU přistěhovaleckou krizi nezvládá a nezvládne. Výsledkem je chaos a zároveň bude imigrační krize využita na ještě větší posílení pravomocí EU, odebrání kompetencí z národních států a omezení individuální občanské svobody. Konec Evropy, tak jak jsme ji dosud znali, přichází.

  1. “Importuje islámský extremismus, arabský antisemitismus, národní a etnické konflikty a rozdílné vnímání společnosti a zákonů.” Z uniklého německého dokumentu (zde)
  2. “Musí být srozumitelné, že musí existovat limity a kvóty pro imigranty – nemůžeme zachránit celý svět.” – Markus Söder, ministr financí Bavorska.
  3. Migrační krize má potenciál destabilizovat vlády, země a celý evropský kontinent … To, čemu čelíme. není uprchlickou krizí, ale migrační proud, který se skládá z ekonomických migrantů, uprchlíků a zahraničních bojovníků. “– maďarský premiér Viktor Orbán.
  4. “Mezitím uprchlíci směřují do Německa – v počtu okolo 10 tisíc za den … Od roku 2005 až dosud se německá éra vlády Merkelové zdála být požehnaná, lidé žili v míru, prosperitě a mezinárodním respektu, ale nyní zlatá éra skončila. – Gideon Rachman, Financial Times.
  5. Evropští ministři spravedlnosti chtějí vytvořit novou agendu na úrovni EU proti “nenávistným komentářům na internetu”. Ty by měly  být nejen smazány, ale autoři i trestně stíháni.
  6. George Soros zveřejnil šestibodový plán, jehož cílem je. aby Evropa přijala 1 milion uprchlíků ročně. Konec národních států a původní svobody přichází.

Muslimská populace Německa má do konce roku 2020 čtyřnásobně narůst; je to 20 milionů muslimů, podle demografické předpovědi bavorských zákonodárců. Německá vláda očekává příchod 1,5 milionu uprchlíků (zde)  v roce 2015, a možná ještě více v roce 2016. Po zvážení reunifikace uprchlíků s rodinami (přibližně +4 na jednu rodinu) se nám toto číslo exponenciálně zvýší. Toto číslo přibude k 5,8 milionům muslimů aktuální žijících v Německu.

Podle prezidenta Bavorské asociace obcí (Bayerische Gemeindetag) Uwe Brandla, má Německo náběh na 20 milionů muslimů do roku 2020. Nárůst muslimské populace reprezentuje demografický posun v obrovské míře, takové, která změní tvář Německa navždy. “No, my jen postáváme kolem a sledujeme, jak se to děje”, řekl Brandl.

town

Odkazujíc se na setkání komunálních municipalit v Norimberku (zde), které bylo 14.10., Brandl varoval před neomezenou migrací s tím, že to bude stát Německo velké peníze, které půjdou z daní německých obyvatel. Rovněž varoval před nepokoji, které mohou nastat. Řekl: “Čtyřčlenná rodina uprchlíků dostane průměrně 1200 eur měsíčně v přídavcích a k tomu ubytování a jídlo. Nezaměstnaný Němec, který pracoval 30 let a je aktuálně bez práce, dostane jen o trochu víc než uprchlíci. Tito lidé se nás ptají, jestli to politikům přijde fér. “

Brandl také uvedl příklad o elektronické zdravotní kartě, kterou dostávají uprchlíci. Ta jim umožňuje využívat zdravotnické benefity stejně jako Němcům, kteří si platili zdravotní pojištění dlouhá léta. Kritizovat to jako nefér, nemá podle něj nic společného s rasismem nebo pravicovým extremismem. Brandlovy obavy se ozývají i v uniklých dokumentech, které varují, že pokud přijde více než milion uprchlíků do konce roku, může to vést k politické nestabilitě.

Dokument – jehož útržky byly publikovány novinami Die Welt 25. října (zde)  – odhalil nárůst obav v nejvyšších vládních kruzích. Tyto obavy se týkaly hlavně imigrační politiky kancléřky Angely Merkelové. Tento takzvaný ne-dokument (autor dokumentu zůstal anonymní) varuje před možnou integrací stovek tisíců ilegálních migrantů, i díky aktuálnímu počtu muslimů a jejich komunit v Německu. Dokument dodává: Importujeme islámské extremisty, arabské antisemity, národní a etnické konflikty a jiné pojetí společnosti a zákonů. Německé bezpečnostní služby nejsou schopny řešit tyto problémy a to vyvolává reakci německé populace. “

Anonymní, vysoce postavený člen německé zpravodajské služby, řekl pro Die Welt: “Velký příliv imigrantů povede k nestabilitě naší země. Povolením masové imigrace zároveň povolujeme extremismus. Mainstreamová společnost nás radikalizuje, protože majorita nechce imigraci, která je tištěna politickou elitou. V budoucnosti se mnoho Němců obrátí proti ústavnímu zřízení. “

Tato varování přišly uprostřed kopící se se kritiky Merkelové, jejíž rozhodnutí ze dne 4. září o otevření hranic migrantům z Maďarska, zhoršilo tuto krizi.

Horst Seehofer, bavorský předseda vlády, který je také hlavou Křesťansko-sociální unie (sesterská strana Merkelové Křesťansko-demokratické unie), se ukázal být jedním z nejhlasitějších kritiků Merkelové. “Jsem přesvědčen, že si kancléřka zvolila jinou vizi pro Německo. Byla to chyba, která nás bude mrzet ještě dlouho. Nevidím možnost jak dostat džina zpátky do lampy.  V rozhovoru pro Bild Seehofer řekl: “Výslovně věříme, že imigrace musí být kontrolována a omezena, pokud se s ní chce Německo vyrovnat. Vážnost situace je jasnější každým dnem. Obyvatelstvo nechce vychytralé řeči nebo nerozhodné názory. Chce činy! “

Po měsících útoků na kritiky Merkelové imigrační politiky (zde), kde byli tito označováni za pravičácké xenofoby, se vicekancléř Sigmar Gabriel a ministr zahraničních věcí Frank-Walter Steinmeier shodli, že riskují roztrhání společnosti migrační krizí. V eseji, kterou publikoval Der Spiegel, Gabriel napsal (zde): “Nemůžeme absorbovat a integrovat více než jeden milion uprchlíků ročně.”

Bavorský ministr financí Markus Söder řekl (zde): “Musí být jasné, že musí existovat omezení v imigračních kvótách – nemůžeme zachránit celý svět. Příliv uprchlíků nebude zastaven, pokud si sami nezajistíme hranice a nepošleme jasný signál, že ne každý může přijít do Německa.”

Bývalý ministr vnitra Hans-Peter Friedrich popsal (zde)  přistěhovaleckou politiku Merkelové jako “neslýchané politické pochybení”, které bude mít “devastační dlouhotrvající důsledky.” Řekl, že práce politiků je myslet dál než na přítomnost a rozhodovat ve prospěch budoucnosti. Na masivní příliv imigrantů reagoval slovy “Ztratili jsme kontrolu.” A ještě k tomu dodal: “Je totálně nezodpovědné, aby do země přicházely desítky tisíc lidí bez kontroly a bez registrace. Můžeme jen předpokládat, kolik z nich je bojovníků, kteří jsou s islámským státem nebo radikály. Jsem přesvědčen o tom, že žádná země na světě by nebyla tak naivní, aby se vystavila takovému riziku.”

Poslanec Michael Stübgen řekl (zde): “Nesouhlas s Merkelovou je fundamentální. Naše kapacita je vyčerpána a je zde obava, že systém vybuchne, pokud nezískáme kontrolu nad hranicemi. Ale kancléřka nesouhlasí a tak zůstává konflikt nevyřešený.

21. října více než 200 starostů ze severního Porýní-Vestfálska podepsalo otevřený dopis Merkelové, kde ji varovali před jejich nemožností zvládat dalších imigranty. V dopise se píše:

“Jsme znepokojeni naší zemí a městy, které reprezentujeme. Důvodem je masivní a nekontrolovaný příliv imigrantů do Německa a tedy zároveň do našich obcí a měst.Všechno ubytování je vyčerpáno, tak jako stany a lodní kontejnery. Manažování imigrantských příbytků je tak časově náročné, že náš personál se nemůže dále účastnit základních funkcích fungování obce. “

22. října se maďarský premiér Viktor Orbán vyjádřil (zde) v Madridu na sdružení Evropské lidové strany k nebezpečí důsledků Merkelové imigrační politiky. Řekl:

“Máme velký problém. Imigrační krize má potenciál destabilizovat vlády, země a celý evropský kontinent … To, čemu čelíme, není uprchlickou krizí. Toto je migrační proud složený z ekonomických migrantů, uprchlíků a bojovníků ze zahraničí. Je to nekontrolovaný a neregulovaný proces … Chtěl bych podtrhnout to, že jsme vystaveni neomezenému přísunu lidí, po Sýrii, Afghánistánu a Pákistánu, začíná dávat do pohybu i Afrika. Takový druh ohrožení je nad náš rámec …

Naše morální odpovědnost je vrátit domovy těmto lidem a jejich zemím. Nemůže být náš cíl to, abychom jim poskytli nový evropský život. Právo na důstojnost a bezpečnost jsou základní práva, ale ani německý, ani rakouský, ani maďarský standard života není základním právem pro všechny lidi na zemi. Jen ti, kteří k tomu přispěli, mají na něj právo. Evropa není schopna přijmout každého člověka, který chce lepší život. Musíme jim pomoci získat zpět jejich vlastní životy s důstojností a poslat je zpět do svých zemí.

Nemůžeme se vyhýbat rozpravám o kvalitě našich demokracií. Je to svoboda informací a slova, když média většinou ukazují ženy s dětmi, přitom 70% imigrantů jsou mladí muži, kteří vypadají jako armáda? Jak se mohlo stát, že náš lid se cítí, že jejich názor se nebere v úvahu? K tomu ještě musíme přičíst to, zda vůbec lid chce to, co se aktuálně děje. Dostali jsme od nich oprávnění, abychom dovolili milionům migrantů přijít na náš kontinent?  Ne, pánové delegáti, nedostali jsme.

Nemůžeme skrývat to, že evropská levice má jasnou agendu. Podporuje migraci. Oni vlastně importují své budoucí voliče do Evropy pod rouškou humanity. Je to starý trik, ale nerozumím, proč bychom ho měli akceptovat. Označují registraci a ochranu našich hranic za byrokratickou, nacionalistickou a mířenou proti lidským právům. Mají sen o politicky sestrojené světové společnosti bez náboženských tradic, bez hranic, bez národů. Útočí na základní hodnoty evropské identity: Rodina, národ a odpovědnost.”

Slova Viktora Orbána podporuje i zveřejněný šestibodový plán George Sorose, který publikoval (zde) na “Project Syndicate”. Je to otevřený plán na vymazání národních států v Evropě a přesun azylové agendy na úroveň EU. Sorosův plán jde přesně proti hodnotám, které zastává Orbán a konzervativní pravice, tedy proti národním státům, rodině, etnicitě a původní kulturní identitě Evropy.

Je to plán, který využívá imigrační krizi na transnacionální transformaci Evropy. Současně s tímto plánem přichází nová agenda EU o kontrole internetu. Jejím cílem je omezení svobody slova, “trestní stíhání názorů”, které jsou “nenávistné vůči imigrantům”.  O tom, co je nenávistné, samozřejmě rozhodnou úředníci EU.

Listopad 2015 začíná v imigrační krizi ve dvou rovinách: je stále zřejmější, že EU přistěhovaleckou krizi nezvládá a nezvládne – výsledkem je chaos a současně imigrační krize bude využita na ještě větší posílení pravomocí EU, odebrání kompetencí z národních států a omezení individuálních občanských svobod.

Listopad 2015 začal psát druhé dějství imigrační krize. Dějství, které můžeme klidně nazvat konec Evropy, tak jak jsme ji dosud znali.

ZDROJ: Peter Králík

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 122 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.