68-Clash-of-Civilisations-Islam-Wie-eine-Religion-zur-Bedrohung-wurde
9.8.2016
Kategorie: Historie

Konec dějin dle Mohameda aneb islámský teror jako důsledek

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA 09|08|2016

Když zavřete cokoliv do vakuového prostředí, tak i po letech uložená věc bude mít stejné vlastnosti. Bez přístupu vzduchu, vody se nezmění. Prostě ukončíte jakýkoliv proces, který by vedl ke znehodnocení, či zhodnocení.

Když vystoupil Mohamed a prohlásil se za proroka Alláha, tak došlo k podobné věci. Nově vytvořené náboženství, založené na kompilátu judaismu, křesťanství, zoroastrismu, apokryfních evangeliích, řeckých bájích a arabských zvycích, dnes zvané islám, bylo ve chvíli svého založení uzavřeno bez možnosti myšlenkového posunu vzhledem k vědeckému a společenskému vývoji.

To co Mohamed vyprávěl svým posluchačům, bylo prohlášeno za autentické poselství Alláha, bez ohledu na to, že mnohé arabské tradice vypráví, že Mohamed častokrát nechal svoje vyprávění změnit na základě kritiky zapisovatele. (O této islámské tradici, kterou se muslimové moc nechlubí někdy příště). Stejně tak podle islámské tradice existovalo několik verzí Koránu, ale třetí chalífa Uthmán sestavil něco jako redakční komisi, která vybrala tu správnou verzi. Prostě, i když ta autenticita dostává trhliny, tak prostě v dnešním Koránu je vše přesně tak jak Mohamed řekl. Pardon, jak mu někdo řekl.

Zde je první problém… Korán je podle islámu autentické boží slovo, nezměněné, nezkreslené a platné navěky. Zkuste i „liberálnímu“ muslimovi říci, že to co je v Koránu je historický záznam, že to obráží dobu svého vzniku, tak jak to tvrdí Halík a různí křesťanští apologeti islámu. Tedy zkusit to můžete, ale neuspějete. Maximálně vám dotyčný vytáhne verše, které jsou (což není pravda) tolerantní. Ani liberální muslim není schopen připustit historicko-kritické zkoumání Koránu. Maximálně si z Koránu vybere verše, které nejsou tak děsivé a působí na naší společnost pozitivně. Ovšem nedělá mu problém odmítnout verše vybízející k násilí a k vraždění jinověrců jako verše, které nejsou kritiky pochopené. Při naléhání od něj uslyšíte poslední slova „Teď nemám čas, příště to vysvětlím“

Druhý problém je Sunna, tedy sbírka výroků proroka Mohameda. Vedle Koránu nejdůležitější kniha pro sunnitské muslimy. Mnohdy důležitější než samotný Korán. Sbírka pěti sběratelů hadithu, která je nejen respektována, ale také spolu s Koránem slouží jako základ islámského práva. Protože co Mohamed řekl a co dělal, dobře řekl a dobře dělal. Byl přeci nejdokonalejší na světě a nemohl jednat v rozporu s Alláhem. Nevím kdo je přesně Alláh, protože to bylo jméno pro jednoho ze tří největších bohů v Kábě, ale vím, že to nebyl Bůh křesťanů a muslimů, protože jinak by ten Bůh musel být schizofrenik, což ostatně bylo i tématem disputací mezi křesťanskými a islámskými učenci. Tyto disputace končili odchodem islámských učenců s odkazem na Korán a příslibem příští disputace, která se ovšem nikdy neuskutečnila.

Třetím problémem je samotný životopis Mohameda, jehož činy budily hrůzu už u jeho soukmenovců natož u křesťanů a židů. Je to další pramen islámu a islámského práva. Četba životopisu Mohameda je něco podobného jako sledovat muzikálový horor „Night of the chicken dead“. Nicméně pro muslimy je to autentický životopis jejich vzoru. A stejně jako u Sunny co Mohamed konal, dobře konal.

Kruh se uzavřel, tedy dějiny. Islám je o návratech k Mohamedovi a praxi prvních muslimů, protože Alláh. Dál už nic není. Muslimové rádi poukazují na období, kdy kvetla islámská filozofie, ale už neřeknou, že to období je dle islámu obdobím heretickým, protože vládla sekta Mutazzilů, vyznávajících Aristotela a neuznávající Korán jako knihu nestvořenou, nenapsanou.

Islámští teroristé mají vskutku bohatý zdroj inspirace a tím zdrojem je islám. Islám, kterého se bojí i samotní muslimové, protože budou mít strach se ve společenství svých souvěrců chovat jinak než je v Koránu a Sunně. Raději budou mlčet.

Mlčet a při každém islámském útoku tvrdit, že se o islám nejedná.

martin-kavka
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 545,00 Kč
Vybráno 32.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 30 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
21 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.