68-Clash-of-Civilisations-Islam-Wie-eine-Religion-zur-Bedrohung-wurde
9.8.2016
Kategorie: Historie

Konec dějin dle Mohameda aneb islámský teror jako důsledek

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA 09|08|2016

Když zavřete cokoliv do vakuového prostředí, tak i po letech uložená věc bude mít stejné vlastnosti. Bez přístupu vzduchu, vody se nezmění. Prostě ukončíte jakýkoliv proces, který by vedl ke znehodnocení, či zhodnocení.

Když vystoupil Mohamed a prohlásil se za proroka Alláha, tak došlo k podobné věci. Nově vytvořené náboženství, založené na kompilátu judaismu, křesťanství, zoroastrismu, apokryfních evangeliích, řeckých bájích a arabských zvycích, dnes zvané islám, bylo ve chvíli svého založení uzavřeno bez možnosti myšlenkového posunu vzhledem k vědeckému a společenskému vývoji.

To co Mohamed vyprávěl svým posluchačům, bylo prohlášeno za autentické poselství Alláha, bez ohledu na to, že mnohé arabské tradice vypráví, že Mohamed častokrát nechal svoje vyprávění změnit na základě kritiky zapisovatele. (O této islámské tradici, kterou se muslimové moc nechlubí někdy příště). Stejně tak podle islámské tradice existovalo několik verzí Koránu, ale třetí chalífa Uthmán sestavil něco jako redakční komisi, která vybrala tu správnou verzi. Prostě, i když ta autenticita dostává trhliny, tak prostě v dnešním Koránu je vše přesně tak jak Mohamed řekl. Pardon, jak mu někdo řekl.

Zde je první problém… Korán je podle islámu autentické boží slovo, nezměněné, nezkreslené a platné navěky. Zkuste i „liberálnímu“ muslimovi říci, že to co je v Koránu je historický záznam, že to obráží dobu svého vzniku, tak jak to tvrdí Halík a různí křesťanští apologeti islámu. Tedy zkusit to můžete, ale neuspějete. Maximálně vám dotyčný vytáhne verše, které jsou (což není pravda) tolerantní. Ani liberální muslim není schopen připustit historicko-kritické zkoumání Koránu. Maximálně si z Koránu vybere verše, které nejsou tak děsivé a působí na naší společnost pozitivně. Ovšem nedělá mu problém odmítnout verše vybízející k násilí a k vraždění jinověrců jako verše, které nejsou kritiky pochopené. Při naléhání od něj uslyšíte poslední slova „Teď nemám čas, příště to vysvětlím“

Druhý problém je Sunna, tedy sbírka výroků proroka Mohameda. Vedle Koránu nejdůležitější kniha pro sunnitské muslimy. Mnohdy důležitější než samotný Korán. Sbírka pěti sběratelů hadithu, která je nejen respektována, ale také spolu s Koránem slouží jako základ islámského práva. Protože co Mohamed řekl a co dělal, dobře řekl a dobře dělal. Byl přeci nejdokonalejší na světě a nemohl jednat v rozporu s Alláhem. Nevím kdo je přesně Alláh, protože to bylo jméno pro jednoho ze tří největších bohů v Kábě, ale vím, že to nebyl Bůh křesťanů a muslimů, protože jinak by ten Bůh musel být schizofrenik, což ostatně bylo i tématem disputací mezi křesťanskými a islámskými učenci. Tyto disputace končili odchodem islámských učenců s odkazem na Korán a příslibem příští disputace, která se ovšem nikdy neuskutečnila.

Třetím problémem je samotný životopis Mohameda, jehož činy budily hrůzu už u jeho soukmenovců natož u křesťanů a židů. Je to další pramen islámu a islámského práva. Četba životopisu Mohameda je něco podobného jako sledovat muzikálový horor „Night of the chicken dead“. Nicméně pro muslimy je to autentický životopis jejich vzoru. A stejně jako u Sunny co Mohamed konal, dobře konal.

Kruh se uzavřel, tedy dějiny. Islám je o návratech k Mohamedovi a praxi prvních muslimů, protože Alláh. Dál už nic není. Muslimové rádi poukazují na období, kdy kvetla islámská filozofie, ale už neřeknou, že to období je dle islámu obdobím heretickým, protože vládla sekta Mutazzilů, vyznávajících Aristotela a neuznávající Korán jako knihu nestvořenou, nenapsanou.

Islámští teroristé mají vskutku bohatý zdroj inspirace a tím zdrojem je islám. Islám, kterého se bojí i samotní muslimové, protože budou mít strach se ve společenství svých souvěrců chovat jinak než je v Koránu a Sunně. Raději budou mlčet.

Mlčet a při každém islámském útoku tvrdit, že se o islám nejedná.

martin-kavka
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 133 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...