9.8.2013
Kategorie: Společnost

Konec české pravice aneb co s pravicovými sirotky?

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 09|08|2013

Jak je patrno v posledních dvou letech, díky zhoubné namyšlenosti představitelů ODS a názorové prostituci TOP09 (nebo naopak) nezůstává skutečně pravicově orientovanému člověku žádná volba. Tedy na první pohled.

 

 

Úlehla jako vzor falešnosti nebo hrdina?

 

Poslanec za ODS Tomáš Úlehla položil pravicovou koalici. A taky stranu, na které si vystavěl pozice i majetek. Zradil nebo už dál nechtěl tolerovat mizerii v ODS? Jsem ze Zlína a znám Úlehlu jako celoživotního politika (kromě studijních let, kdy byl zarytým ekologem) včetně nehezké kapitoly jeho působení v roli primátora Zlína, kdy s největšími regionálními lumpy Blažkem a Janečkou tunelovali městský rozpočet a on tomu minimálně nezabránil. Vím zcela jistě, že bych s ním do jednoho týmu nikdy nešel. Měl mnoho času i možností, jak se od ODS distancovat, když mu teď tak moc vadí, co se tam děje. Mnohokrát mohl položit mandát a ze strany vystoupit. Neudělal to.

 

Zjevně mu to ale dřív nevadilo a ODS ho, nikoliv ideově, dokázala uspokojit. Ono jen válet si pod praporkem ODS šunky v Bruselu za tučnou celoživotní rentu není pro takového politika právě eklhaft, že. Nakonec jich tam máme spoustu. Kopnout ale své kolegy nenadále do podbřišku je hnusné a divil bych se, kdyby si v budoucnu o tohohle hochštaplera někdo omočil byť jen rukáv pravicové košile. Nebo jiné. Úlehla není hrdina, je to zrádce. Náhlost jeho jednání nelze omluvit. A vysvětlit snad jedině tak, že mu někdo nabídl víc, nebo na něj někdo něco ví. Jedno je horší než druhé.

 

Konec české pravice?

 

Úlehla paradoxně jen o něco dříve nastartoval proces, který povede, jak věřím, ke vzniku nové české pravice, které je tu v současné eurosocialistické realitě potřeba jak soli. Nesouhlasím tedy až tak s Pavlem Kohoutem, který svůj velmi dobrý článek (mrkněte pak na stránky novaustava.cz) nadepsal stejně, tedy Konec české pravice. V čem s ním ale naprosto souhlasím, to je definice pravicového názoru běžného občana: chci poloviční stát, co nejnižší daně a možnost hlasovat pro vystoupení z EU.

 

A nyní se rozhlédněte, vy, kteří třeba smýšlíte stejně, jaké má takový občan možnosti. ……. Ano, předpokládám že taky nic nevidíte. Tedy skoro nic. Pavel Kohout k mé radosti jmenuje Stranu svobodných občanů, jako možnou alternativu. Má k nim jisté výhrady, což je asi pochopitelné, nicméně Svobodní skutečně alternativou jsou.

 

Jenže hlas “malé” straně zbytečně propadne?

 

Touto tezí se u voleb řídí mnoho lidí a pod dojmem marketingových kampaní velkých a etablovaných stran JIM to tam zase vhodí. Nakonec tak jejich hlas skutečně propadne, protože ONI si s ním … víte co. A ne-li dříve, tak dnes to můžete vidět v přímém přenosu, jak s těmi hlasy naložili: máme tu socialistický obtoustlý stát, lidé se čím dál víc stávají závislí na státu a jeho dotacích (nebo EU, ale to si nevyberete), mají vyšší daně a méně peněz, bojí se úředníků a státní zvůle, bojí se exekutorů, finančáků a kontrolorů všeho možného, bojí se podnikat, jinak myslet a vlastně vůbec myslet vlastní hlavou. To je výsledek vlády socialistů, mezi které si bez skrupulí zašrtněte i ODS a TOP09. Takové lidi pochopitelně lépe zaženete do uličky dlážděné sliby a obehnané politickou reklamou.

 

 

Alternativa existuje

 

Nakonec jsem rád, že půjdou od válu a to i přes to, že si tam některých lidí vážím. A budu volit Svobodné. Volil jsem je i v minulých komunálních volbách jen pro to, abych tím hlasem dal najevo samotným Svobodným, že to jde. Dnes můžete porovnat, jestli takový hlas propadl, nebo ve skutečnosti propadly hlasy pro ODS. Lídr Svobodných Petr Mach je ekonom a to je mi velmi sympatické. Je to totiž skutečný ekonom, ne jako chemický ekonom Kalousek, nebo právnický ekonom Sobotka apod. Zatímco v politice můžete ledacos okecat, v ekonomii a ekonomice nikdy. Má dáti – dal platí vždy a všude.

 

Petr Mach navíc umí dobře argumentovat a má velmi příjemný projev, který je v české politice unikátní – zvykli jsme si totiž za ta léta na humpoláky typu Zemana, Topolánka či Kalouska, kde se nechodí daleko pro urážky a sprosťárny včetně facek, takže Petr Mach je mezi nim jako růže na hnoji. S takovými lidmi může přijít i nová kultura politického dialogu a my zjistíme, že se bez buranů a sprosťáků docela dobře obejdeme.

 

A pokud se k názorové stálosti přidá více energie a Svobodní získají další výrazné osobnosti, pak mohou být brzy silnou parlamentní pravicovou stranou. Do pěti let klidně mezi 8-10 procenty a s postupně zahnívající EU i víc. Já je v každém případě budu volit.

 

A co vy?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 46 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.