HRANICEZEDUSA
26.1.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Konec boje proti nelegální migraci v USA a žaloba státu Texas

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDNový prezident USA je u moci pár dní a již se projevují důsledky jeho nařízení. Bývalý americký komisař pro cla a ochranu hranic Mark Morgan obvinil Bidenovu administrativu, že „učinila USA méně bezpečnými“ během několika hodin od složení přísahy.

“Tahem pera prezident Biden učinil tuto zemi méně bezpečnou,” řekl Morgan pro Breitbart News 23. ledna. ” Politika je vyzdvihována nad bezpečnost veřejnosti.” Morgan citoval odstranění Protokolu o ochraně proti migraci (MPP), známého také jako program „Zůstaň v Mexiku“, jako o programu, který měl být zachován.

“Takže toto bylo to, o čem jsme říkali, že to je ta nejnebezpečnější věc, kterou byl odhodlán udělat. A on to udělal hned první den ” dodal směrem k Bidenovi bývalý komisař. “Je to frustrující, co právě teď vidím,” dodal Morgan. “Pro mě je to všechno politika. Je to všechno o politice. A naše země je kvůli tomu méně bezpečná a je to nechutné. “

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS) ve středu uvedlo, že agentura pro ochranu hranic „přestane přidávat další jednotlivce do programu MPP“. Program MPP byl zahájen v lednu 2019, aby pomohl zastavit tok statisíců beznadějných žádostí o azyl, které systém ucpávaly. Program MPP umožňuje žadatelům o azyl čekat v Mexiku, dokud nebude rozhodnuto o jejich azylovém případě. Před jeho zavedením byly tisíce nelegálních přistěhovalců propuštěny do Spojených států a tam měli čekat, jak soudy dopadnou. Většina z nich se nedostavila k soudu zůstává v zemi ilegálně.

Bidenova administrativa rovněž uvedla, že po dobu 100 dnů zastaví deportace některých nelegálních přistěhovalců, aby DHS zajistilo spravedlivý a efektivní systém vymáhání imigrace zaměřený na ochranu národní bezpečnosti, bezpečnosti hranic a veřejné bezpečnosti.“

To se nelíbí nejen bývalým úředníkům ochrany hranic, ale ani státu Texas. Ten v pátek zažaloval Bidenovu administrativu kvůli memorandu o zastavení deportací nelegálních cizinců. “První den ve funkci Bidenova administrativa odložila stranou Kongresem uzákoněné imigrační zákony a pozastavila vyhoštění nelegálních cizinců, jejichž vyhoštění je vynuceno právě těmito zákony.” Přitom ignorovala základní ústavní principy a porušila svůj písemný závazek spolupracovat se státem Texas na řešení společných obav o vymáhání přistěhovalectví, “uvádí se v žalobě podané u federálního okresního soudu v Texasu. “Tento nezákonný obrat způsobí Texasu okamžitou a nenapravitelnou škodu, pokud nebude zakázán.”

David Pekoske – úřadující tajemník DHS, který v administrativě prezidenta Joe Bidena zastupuje ministra vnitra, vydal 20. ledna memorandum „nařizující okamžité zastavení deportace jakéhokoli ne-občana s konečnou platností po dobu 100 dnů.“ Výjimky z tohoto příkazu zahrnují nelegální imigranty, kteří se buď dopustili terorismu nebo špionáže, nebo jsou podezřelí z terorismu. “ Podle žaloby státu Texas se memorandum tajemníka Pekoske týká téměř všech nelegálních imigrantů s nevyřízenými deportacemi „včetně těch, jejichž vyhoštění bylo nařízeno po řádném a spravedlivém jednání, a těch, kteří nemají nárok – a neprohlašují, že mají nárok – na další imigrační výhody.“

Žaloba tvrdí, že vše je v rozporu s dohodou mezi DHS a Texasem, protože agentura neoznámila státu změny a nezvážila škody, které by Texas mohl utrpět. Soudní žaloba podaná texaským generálním prokurátorem Kenem Paxtonem žádá federální soud, aby prohlásil Pekoskeho memorandum za nezákonné a zabránil žalované straně, tedy Bidenově administrativě, ve vykonání příkazu.

“Bidenova administrativa nařídila Ministerstvu vnitřní bezpečnosti v jednom ze svých prvních kroků, aby porušilo federální imigrační zákon a porušilo dohodu o konzultacích a spolupráci s Texasem na tomto zákoně. Náš stát hájí největší část jižní hranice v zemi. Chybné prosazování zákona přímo a okamžitě ohrozí naše občany a pracovníky donucovacích orgánů. DHS sám dříve uznal, že takové zmrazení deportací způsobí konkrétní škody Texasu. Jsem si jistý, že tyto protiprávní a nebezpečné činy nemohou obstát.“, uvedl Paxton ve svém prohlášení.

Stát Texas se bude soudit. Do doby, než padne rozsudek, přibudou na území Spojených států desetitisíce nelegálních migrantů, kteří možná budou obratem prohlášeni za legální a budou nadále měnit demografické složení jižních států USA – konkrétně Texasu, Arizony a dalších – tak, aby tam byli voliči více naklonění Demokratické straně. Jak na to budou pohlížet stávající „latinos“, kteří tvrdě pracují, aby se v USA udrželi, těžko říci. Tipuji, že nadšeni z nových příchozích, se kterými se pravděpodobně bude zacházet jako s migranty v západní Evropě, nebudou. Republikáni pak budou pozdě bycha honit, že nezabránili neblahému vývoji v době vzniku, tedy v době, kdy stát Texas žaloval volební podvody ve „swing states“. Jejich slabost a oportunismus je přijdou draho, možná je trvale odstraní z možnosti ovládat alespoň jednu z komor Kongresu, o prezidentovi nemluvě. Je ovšem také otázka, jestli „Demokraty“ budou volby ještě kdy trápit. Dokud bude neomezené korespondenční hlasování, budou hlasy přibývat pouze jedné straně, tedy spíše Jedné straně.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 177 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.