hospopda
21.4.2018
Kategorie: Ekonomika

Končím se živností … budu proletářem

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR PISTORIUS

Vážení kolegové a hosté, přátelé i nepřátelé mojí osoby, dovolte mi malou úvahu a snad objasnění důvodů k ukončení živnosti, kterou jsem se živil téměř 30 let a tím zároveň odpovědět lidem, které to zajímá.

“Hospoda ” je prakticky celý můj dosavadní život. Od tří let neznám nic jiného, tzn. padesát let prožitých v pohostinství.

Pamatuji velká litinová kamna uprostřed kuchyně do kterých se házelo uhlí a na kterých se vařilo. Pamatuji kysané zelí v obrovském dřevěném sudu ve kterém vydrželo celou zimu a hned vedle brambor a jiné zeleniny. Pamatuji pivo v hliníkových sudech, které byly tlakovány vzduchem a jediným filtrem byla vata v nádobě připevněné na zdi někde venku. Pamatuji toho mnoho, co je současnými “předpisy” nepřijatelné. Nechci se rozepisovat o nesmyslných nařízeních a požadavcích laiků, kteří mě otrávili život a vzali chuť dále fungovat. 

Za nejhorší považuji ovšem skutečnost, že v důsledku různých idiotských nařízení a omezení zmizel “specifický duch ” každé jedné hospody. Vždyť co dělá hospodu hospodou? 

LIDI !!!

Ta různorodost. Štamgasti mající “svoje ” místa, kteří se sejdou na partičku mariáše, lufťáci s kterými se místní špičkujou, dědek Kalina se svým viržinkem a mnoha příběhy, které si asi i vymýšlel, pár mladých s kytarou…..atd.

Zkrátka zvláštní souznění duší v danou chvíli. Bezvadný bylo, že jste měli velikou šanci v tý hospodě najít lidi různýho vzdělání, zaměření, talentu a schopností opakovaně, protože k tomu hospoda odjakživa SLOUŽILA. 

Proto a pro mnoho jiného jsem v hospodě prožíval svůj život.

Z hospod postupně odchází zajímaví hosté. A s nimi, jak jsem si uvědomil i smysl mojí práce. 

Nechci dělat “Latéčka ” maminkám s dětmi a suplovat mateřské školy a nechci se nudit dvouhodinovým čekáním na objednávku další minerální vody od dobře ustrojeného pána, který si hospodu “spletl ” s kanceláří a vyřizuje si zde obchodní schůzky, připojen k mojí zásuvce, napájející mu notebook.

Z hospod se díky všem “chytrým ” omezením staly sterilní a septicky čisté objekty nudy. Zkrátka, už tam není legrace a pohoda.

A ještě jeden důvod. 

Nedávno jsem zaslechl kohosi “moudrého ” v bedně, plamenně hovořícího na téma “syndrom vyhoření”.

Dovolím si svůj překlad. 

Podle mne jde “pouze ” o nasrání lidí z dění kolem a znechucení tupostí, nekompetentností a kreténismem, který je tak vlastní soudobým vládnoucím elitám v Evropě. 

Tak jsem zase dočkal, budu PROLETÁŘEM !!!

 

Autor: Petr Pistorius

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.