hospopda
21.4.2018
Kategorie: Ekonomika

Končím se živností … budu proletářem

Sdílejte článek:

PETR PISTORIUS

Vážení kolegové a hosté, přátelé i nepřátelé mojí osoby, dovolte mi malou úvahu a snad objasnění důvodů k ukončení živnosti, kterou jsem se živil téměř 30 let a tím zároveň odpovědět lidem, které to zajímá.

“Hospoda ” je prakticky celý můj dosavadní život. Od tří let neznám nic jiného, tzn. padesát let prožitých v pohostinství.

Pamatuji velká litinová kamna uprostřed kuchyně do kterých se házelo uhlí a na kterých se vařilo. Pamatuji kysané zelí v obrovském dřevěném sudu ve kterém vydrželo celou zimu a hned vedle brambor a jiné zeleniny. Pamatuji pivo v hliníkových sudech, které byly tlakovány vzduchem a jediným filtrem byla vata v nádobě připevněné na zdi někde venku. Pamatuji toho mnoho, co je současnými “předpisy” nepřijatelné. Nechci se rozepisovat o nesmyslných nařízeních a požadavcích laiků, kteří mě otrávili život a vzali chuť dále fungovat. 

Za nejhorší považuji ovšem skutečnost, že v důsledku různých idiotských nařízení a omezení zmizel “specifický duch ” každé jedné hospody. Vždyť co dělá hospodu hospodou? 

LIDI !!!

Ta různorodost. Štamgasti mající “svoje ” místa, kteří se sejdou na partičku mariáše, lufťáci s kterými se místní špičkujou, dědek Kalina se svým viržinkem a mnoha příběhy, které si asi i vymýšlel, pár mladých s kytarou…..atd.

Zkrátka zvláštní souznění duší v danou chvíli. Bezvadný bylo, že jste měli velikou šanci v tý hospodě najít lidi různýho vzdělání, zaměření, talentu a schopností opakovaně, protože k tomu hospoda odjakživa SLOUŽILA. 

Proto a pro mnoho jiného jsem v hospodě prožíval svůj život.

Z hospod postupně odchází zajímaví hosté. A s nimi, jak jsem si uvědomil i smysl mojí práce. 

Nechci dělat “Latéčka ” maminkám s dětmi a suplovat mateřské školy a nechci se nudit dvouhodinovým čekáním na objednávku další minerální vody od dobře ustrojeného pána, který si hospodu “spletl ” s kanceláří a vyřizuje si zde obchodní schůzky, připojen k mojí zásuvce, napájející mu notebook.

Z hospod se díky všem “chytrým ” omezením staly sterilní a septicky čisté objekty nudy. Zkrátka, už tam není legrace a pohoda.

A ještě jeden důvod. 

Nedávno jsem zaslechl kohosi “moudrého ” v bedně, plamenně hovořícího na téma “syndrom vyhoření”.

Dovolím si svůj překlad. 

Podle mne jde “pouze ” o nasrání lidí z dění kolem a znechucení tupostí, nekompetentností a kreténismem, který je tak vlastní soudobým vládnoucím elitám v Evropě. 

Tak jsem zase dočkal, budu PROLETÁŘEM !!!

 

Autor: Petr Pistorius

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 144 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.