BURESBABISFILIPHAMACEK
27.1.2019
Kategorie: Společnost

Komunisti u moci ruku v ruce s oligarchy, bývalými komunisty

Sdílejte článek:

JENDA KROPÁČ

Co vyděláme, odteče za hranice. Dotujeme bohaté, malí zavírají krám. Státní správa bytní, školy chrlí všechno možné jen ne vzdělané lidi. Zubař a pediatr jsou skoro luxus, start-up přeprodává letenky místo aby vyráběl boty, trička, nábytek. Vesnice se vylidňuje, půda vysychá, dovážíme hovězí z Angoly, domácí jablka hnijí na stromech, vozit je z Polska nebo Itálie prý je efektivnější. Úrodu z polí, místo abychom jedli, pálíme v autech. Na gaunera nesmíte ukázat, že je to gauner a gauner je zákonem chráněný druh. Malých zlodějíčků jsou plné basy, miliardoví odkláněči se sluní vysmátí v Monaku.

Neobjevil jsem Ameriku, jen jsem to tak trochu nějak shrnul na jednu hromadu, kvůli přehlednosti.

Ale buďme objektivní. Když na to máte, nestojíte frontu na televizi, ledničku, vysavač. Banány, ananas, kokosové ořechy a datle k dostání celý rok. A spousty manažérů štěstí vám naplánuje zářnou budoucnost. Na dovolenou už netřeba smažit hromady řízků a na hranicích si vás nevšimnou. Teplá voda teče a plyn dává jasný plamen. Příjem není většinou na umření (pokud na vás neklečí exekutor, nebo banka s hypotékou, fakticky jedno jest), tedy důvod se ozvat stále není akutní, prostě zatím to pořád nějak jde.

Máme tu tedy dvě strany rovnice, jedna, kde je všechno špatně a pak ta druhá, samé světlé zítřky, nebo alespoň umřít vás nenechají, pokud dostatečně otupíte a letargie dosáhne určitého stupně.

Dostali jsme školení předsedy sněmovny, jak skvělou tady máme demokracii, jak všechno můžeme, jak si můžeme určovat co chceme, jak si můžeme svobodně vybrat. Pravda, můžeme. Jen ten sortiment je problém. Můžeme si vybrat mezi třešní, shnilou třešní a referendem. A pak ještě mezi pár desítkami „vlasteneckých“ straniček jednoho muže, sdružení a sdruženíček, které každé to chce dělat trochu jinak. Je s podivem, jak ty třešně šmakují.

A drtivá většina si naprosto nevšimla, že Moskva se odstěhovala do Bruselu a do parlamentu volíme politbyro národní eurofronty. Jen pár jedinců si uvědomuje průšvih a ukazují na něj, ale…

Každý režim si vyrobí legislativu, která má jediný úkol. Legislativa dnes, se už s nějakou ústavou vůbec nepáře. Náhubkový zákon zavedl efektivní autocenzuru, zákon na ochranu osobnosti nám komplikuje vlastní obranu a ochranu vlastními silami, ze zákona si platíme ideologickou hlásnou troubu s jedinou pravdou, soukromý majetek je soukromý už jen z titulu zápisu na katastru nemovitostí. Legislativa je už zasviněná do takové míry, že nikdo není schopen ji efektivně dát do pořádku a každý kdo tvrdí že ano, lže. Ti naivní nevědomky.

Neexistuje demokratická síla napravit tento stav. Nemůže to demokraticky klapnout. Na toto je demokracie příliš slabá. Lidská hamižnost a pokřivená morálka vždy ukřičí a když potřebuje i silou zašlape co je dobré. Silnější se má zastat slabšího. Tím nejsilnějším na ochranu slabšího, v době, kdy už nemáme šlechtu s jejich hrady, musí být spravedlivý stát a pokud společnost není schopná ustanovit kolektivní orgán, který ten úkol zastane, zbývá už jen osvícený jedinec s absolutní mocí. A to znamená na nějakou dobu se vzdát principů demokratického kolektivního vedení a dohledu. Ještě tu je možnost si takového jedince demokraticky vybrat s vědomím, do čeho jdeme. Ale tento způsob demokracie se těm nejvelkohubějším demokratům bude zdát nešťastným a v žádném případě na něj demokraticky nepřistoupí.

Tedy sejdeme se zase za čtyři roky…

Autor: Jenda Kropáč

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 847 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
politicon.cz
29 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.