bleskfilip
10.5.2018
Kategorie: Historie

Komunisti na koni

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JOSEF KÁLES

Rychle se zapomíná. Chystá se vláda ANO a ČSSD s otevřenou podporou komunistů. Prezident republiky pronáší zdravici na sjezdu KSČM s pozdravem „Soudružky a soudruzi“. Předseda Evropské komise odhaluje sochu Karla Marxe.

Předseda vlády v demisi se není schopen zbavit zápisů ve svazcích StB.

Kdo by to byl řekl, že nebude trvat dlouho a komunisti budou opět na koni. Budou vyjednávat o české vládě a pravděpodobně i budou společně se sociálními demokraty a Andrejem Babišem vládnout. A všude je klid, nic se neděje. ANO zůstává na svých 30% preferencí. Zvěrstva, která komunistická strana napáchala v minulosti, jsou zapomenuta. Je to už přece jen trochu dávno, tak se to lehce zapomíná. Svět se zbláznil.

Marx prosazoval násilný převrat

Ale není to jen trend české politiky. Na evropské scéně se děje něco obdobného. Regulace sílí, každý aspekt života se snaží politici nějakým zákonem ohraničit. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v Trevíru obhajuje duchovního otce komunismu a je účasten odhalování jeho sochy. Marxismus není podle jeho slov nic špatného. Měli bychom se v něm údajně inspirovat. Přitom Marx jednoznačně prosazoval násilný převrat.

Člověk čím dál více čte názory, že komunisté vlastně nakonec komunisté nebyli, že to byli vlastně kapitalisté. A že komunismus nebo socialismus by fungoval, kdyby se té myšlenky uchopili slušnější lidé. Asi jsme odsouzeni neustále opakovat stejné chyby.

Lidé, kteří varují před návratem socialismu a komunismu, jsou obviňováni ze zbytečné hysterie a prý odvracejí oči od skutečných problémů společnosti. A ti, kteří velkou část svého života strávili v komunistických lágrech, už bohužel k diskuzi přispět nemohou.

No a aby toho nebylo málo, tak Zeman jede radit komunistům na jejich sjezd, aby „nepromarnili příležitost“ a popřeje všem, „aby svět šel nalevo“. To je vítěz poslední prezidentské volby, za kterého orodovali i lidé hlásící se k pravici a ke svobodomyslným názorům. No, není vám z toho taky špatně?

Nezavírat oči

Vždycky bylo pohodlnější, nepouštět se do hádek a střetů, dělat si svoje a věci kolem nějak nechat plavat. Možná si tak maximálně pověsit na zeď na sociální síti nějaký ten citát Burkeho: „Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali.“ Ale přitom nic nedělat. Vyvolávači takovýchto střetů nejsou populární, protože vás nutí mnohdy přemýšlet a opouštět svou konformní zónu. Někdo ale na zlo upozornit musí.

Oslavili jsme Den vítězství. Den, kdy se podařilo porazit nacisty a fašisty. Bohužel poté, nejen v naší zemi, přišla obdobná totalita. Na zločiny komunismu nikdy nezapomínejme. Už jen kvůli všem těm lidem, kteří si ji zažili na vlastní kůži a trpěli nejen oni, ale celé jejich rodiny. Nedopusťme, aby vítězství oslavovali opět komunisti.

Protože, jak je známo: Komunismus je ******** a bolševici jsou *****. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 311,11 Kč
Vybráno 12.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.