20.10.2013
Kategorie: Společnost

Komunisté všech zemí, vycestujte do severní Koreje

Sdílejte článek:

OD: BARBORA ŽILKOVÁ 20|10|2013

Bylo za komunismu lépe? Uvědomují si milovníci starých pořádků, že komunismus nejsou osmdesátá léta, ale také léta padesátá? Zapomněli jsme na měnovou reformu, na politické procesy, na zabavování majetku, mizení lidí, strach a nedostatek? Voláme po levném rohlíku a vyměníme ho za cenu svobodného myšlení a jednání? Pamatujeme si jako národ fronty v obchodech, nedostatek toaletního papíru a udavačství? Komunismus neskončil, protože by si komunisté řekli tak pánové, stačilo, ale protože se zhroutil, ekonomicky, politicky. Přestal být schopen nadále fungovat. Majetky, které byly před válkou funkční a po válce připadly režimu, jsou dnes zchátralé, polorozpadlé. Stát nebyl schopen se postarat o to, co nakradl, zdevastoval velké hodnoty, zdevastoval odkaz našich předků. Chceme znovu volit ty, kteří měli šanci, za 40 let mohli cokoliv a dnes chtějí zase pokračovat? Selhali lidsky, politicky i ekonomicky, proč je chceme volit? Komu se stýská, jeďte prosím do severní Koreje, tam je ten režim skvěle zachován a určitě si užijete.

 

 

Severní Korea vyniká obrovskou armádou. Zájezdy cestovních kanceláří jsou pod absolutním dohledem režimu. Nikdo se nesmí stýkat s místními, běžný hovor je zakázán nebo monitorován a omezen na rozhovor o počasí. K zájezdu je přidělena tajná policie, běžné jsou skryté kamery a monitorování. Nad přestupky hrozí hrdelní trest. Běžné je klanění se vysochaným papalášům. Severní Korea má funkční koncentrační tábory, vraždy obyvatel jsou na denním pořádku, ačkoli na svobodný svět míří atomovou zbraní za účelem vydírání, potýká se s hladomorem. Toužíte po tom všem, jeďte tam, až vám to konečně dojde, můžete se vrátit.

 

Už všichni zapomněli, jak nemohli sehnat řemeslníka, jak si kde kdo dělal, co chtěl? Jak nesměli toto a ono. To už nevíme, jak se kradlo a uplácelo? Proč má kdokoliv dojem, že to přináší až moderní doba? Proč se naši senioři vztekají, že je rodina dala do domova důchodců, vždyť je to vynález 50. let! Dámy a pánové, nyní sklízíte plody, které jste zaseli. Ústavy, které jste vymysleli, na vás teď čekají, odpovědnost, které jste se nenaučili a ani jste k ní nevedli své děti, vás teď sráží do pasti života, dluhové, vztahové a lidské. Dokud KSČM nepřipustí zločiny komunismu a nedistancuje se od nich a veřejně neprohlásí, že nepůjde ve stopách KSČ, zůstává teroristickou, totalitní stranou, kterou nesmíme volit. Nezapomínejme prosím na krvavého prokurátora Vaše a spoustu bezejmenných udavačů, agentů a jiných vrahů.

 

Někdo má možná pocit, že my, kteří jsme mladší a tento režim jsme nezažili, o něm nemáme právo mluvit. Nemáme právo mluvit ani o zločinech nacismu? A mají ostatní právo mluvit o zločinech středověké společnosti, zločinech světských i církevních? Tato argumentace je zcestná, musíme se vyjadřovat k historii a hodnotit ji, vymezovat se, abychom ji neopakovali. Naši staromilci jsou stále obětmi propagandy, nevidí bývalé zločiny, já tomu rozumím, mám s tím soucit, ale nikoli pochopení.

 

 

Současná doba není snadná a někdo by se rád vrátil do pohodlné jistoty socialismu, pro obyčejného dělníka to snad mohlo být příjemné, ale já chci žít v zemi, ve které máme stejné šance, bez ohledu na původ, rasu, vyznání nebo sociální status. Všichni jsme znechucení tím, co se v politice děje. Já jsem v invalidním důchodu a vidím, jak se stát směšně stará o potřebné a jsou lidé, kteří jsou na tom daleko hůř. Lidská spravedlnost prostě nefunguje, jakkoli se snažíme ji nastolit my, nebo se o to snažili ti, kteří tu žili před námi. Nežijme v utopii, žijme zodpovědně a volme demokratické strany.

 

 

ZDROJ: Barbora Žilková

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 455,00 Kč
Vybráno 38.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 60 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.