20.10.2013
Kategorie: Společnost

Komunisté všech zemí, vycestujte do severní Koreje

Sdílejte článek:

OD: BARBORA ŽILKOVÁ 20|10|2013

Bylo za komunismu lépe? Uvědomují si milovníci starých pořádků, že komunismus nejsou osmdesátá léta, ale také léta padesátá? Zapomněli jsme na měnovou reformu, na politické procesy, na zabavování majetku, mizení lidí, strach a nedostatek? Voláme po levném rohlíku a vyměníme ho za cenu svobodného myšlení a jednání? Pamatujeme si jako národ fronty v obchodech, nedostatek toaletního papíru a udavačství? Komunismus neskončil, protože by si komunisté řekli tak pánové, stačilo, ale protože se zhroutil, ekonomicky, politicky. Přestal být schopen nadále fungovat. Majetky, které byly před válkou funkční a po válce připadly režimu, jsou dnes zchátralé, polorozpadlé. Stát nebyl schopen se postarat o to, co nakradl, zdevastoval velké hodnoty, zdevastoval odkaz našich předků. Chceme znovu volit ty, kteří měli šanci, za 40 let mohli cokoliv a dnes chtějí zase pokračovat? Selhali lidsky, politicky i ekonomicky, proč je chceme volit? Komu se stýská, jeďte prosím do severní Koreje, tam je ten režim skvěle zachován a určitě si užijete.

 

 

Severní Korea vyniká obrovskou armádou. Zájezdy cestovních kanceláří jsou pod absolutním dohledem režimu. Nikdo se nesmí stýkat s místními, běžný hovor je zakázán nebo monitorován a omezen na rozhovor o počasí. K zájezdu je přidělena tajná policie, běžné jsou skryté kamery a monitorování. Nad přestupky hrozí hrdelní trest. Běžné je klanění se vysochaným papalášům. Severní Korea má funkční koncentrační tábory, vraždy obyvatel jsou na denním pořádku, ačkoli na svobodný svět míří atomovou zbraní za účelem vydírání, potýká se s hladomorem. Toužíte po tom všem, jeďte tam, až vám to konečně dojde, můžete se vrátit.

 

Už všichni zapomněli, jak nemohli sehnat řemeslníka, jak si kde kdo dělal, co chtěl? Jak nesměli toto a ono. To už nevíme, jak se kradlo a uplácelo? Proč má kdokoliv dojem, že to přináší až moderní doba? Proč se naši senioři vztekají, že je rodina dala do domova důchodců, vždyť je to vynález 50. let! Dámy a pánové, nyní sklízíte plody, které jste zaseli. Ústavy, které jste vymysleli, na vás teď čekají, odpovědnost, které jste se nenaučili a ani jste k ní nevedli své děti, vás teď sráží do pasti života, dluhové, vztahové a lidské. Dokud KSČM nepřipustí zločiny komunismu a nedistancuje se od nich a veřejně neprohlásí, že nepůjde ve stopách KSČ, zůstává teroristickou, totalitní stranou, kterou nesmíme volit. Nezapomínejme prosím na krvavého prokurátora Vaše a spoustu bezejmenných udavačů, agentů a jiných vrahů.

 

Někdo má možná pocit, že my, kteří jsme mladší a tento režim jsme nezažili, o něm nemáme právo mluvit. Nemáme právo mluvit ani o zločinech nacismu? A mají ostatní právo mluvit o zločinech středověké společnosti, zločinech světských i církevních? Tato argumentace je zcestná, musíme se vyjadřovat k historii a hodnotit ji, vymezovat se, abychom ji neopakovali. Naši staromilci jsou stále obětmi propagandy, nevidí bývalé zločiny, já tomu rozumím, mám s tím soucit, ale nikoli pochopení.

 

 

Současná doba není snadná a někdo by se rád vrátil do pohodlné jistoty socialismu, pro obyčejného dělníka to snad mohlo být příjemné, ale já chci žít v zemi, ve které máme stejné šance, bez ohledu na původ, rasu, vyznání nebo sociální status. Všichni jsme znechucení tím, co se v politice děje. Já jsem v invalidním důchodu a vidím, jak se stát směšně stará o potřebné a jsou lidé, kteří jsou na tom daleko hůř. Lidská spravedlnost prostě nefunguje, jakkoli se snažíme ji nastolit my, nebo se o to snažili ti, kteří tu žili před námi. Nežijme v utopii, žijme zodpovědně a volme demokratické strany.

 

 

ZDROJ: Barbora Žilková

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 68 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.