ksc
10.11.2019
Kategorie: Historie

Komunisté vraždili hrdiny protinacistického odboje

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieJednou z obětí rudého teroru se stal velitel Viliam Žingor, který úspěšně velel partyzánské brigádě v Slovenském národním povstání. Další byl také hrdina SNP Josef Trojan, i toho popravili rudí zločinci.

V zajímavém článku na webu Aktualne.cz o tom píše Jan Gazdík. Tato komunistická svinstva je dobré si neustále připomínat. Slovák Žingor a Čech Trojan, kteří se statečně postavili německé nacistické okupaci, byli na základě vykonstruovaných procesů komunistickým režimem popraveni. Tak jako oni bohužel dopadla řada odvážných protinacistických bojovníků včetně pilotů britského královského letectva, kteří byli buď rovnou popraveni, případně odsouzeni k mnohaletým vězením, v nichž někteří jako letec Josef Bryks nelidské zacházení nepřežili. Další jako Jan Smudek byli rudými zločinci donuceni k emigraci.

Je smutné, že lidé, kteří milovali svou vlast a v boji s nacistickými okupanty riskovali své životy, se od vlastní země dočkali takového nevděku. Na jejich osudech je vidět, že rudá a černá totalita toho mají hodně společného, především rády poslušné loutky a nikoliv sebevědomé osobnosti, a proto je také likvidují.

Za velký zločin komunistů považují také fakt, že tyto skutečné hrdiny vymazali z pamětí lidí a nahradili je nejrůznějšími pseudohrdiny typu Julia Fučíka. Ten v podstatě kromě roznášení Rudého práva žádný odboj nevyvíjel, a ač ozbrojený, tak při zatýkání se vzdal bez boje a u výslechu na gestapu mluvil víc, než bylo zdrávo. Naproti tomu Tři králové, podplukovníci Josef Mašín a Josef Balabán a štábní kapitán Václav Morávek se při raziích gestapa bránili do poslední možné chvíle. Neozbrojený Jan Smudek se při zatýkání v Domažlicích dokázal zmocnit pistole, kterou postřelil a těžce zranil velitele klatovského gestapa, a nakonec utekl. I když budu hodně shovívavý, tak Fučík a mnozí jiní komunisté, rádoby odbojáři, se těmto lidem nevyrovnají ani náhodou.

Je načase, aby si Češi znovu začali vážit opravdových protinacistických bojovníků, a ne těch vymyšlených. Zas tolik hrdinů a vzorů v historii nemáme, a bylo by škoda je i nadále ignorovat.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč

Celkem za měsíc: 14 333,00 Kč
Vybráno 40.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 727 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,10 out of 5)
Loading...
politicon.cz
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.