1filip_semelova
20.4.2018
Kategorie: Politika

Komunisté podpořili radikální islamisty

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Je to podlé vůči Izraeli, který v těchto dnech slaví sedmdesáté narozeniny. Čeští poslanci nezamítli návrh zákona, který ruší zákaz dodávek komponentů pro jadernou elektrárnu v íránském Búšehru.

Ano, Irán ovládají fanatičtí muslimové, kteří odsuzují k trestu smrti občany jiných zemí kvůli údajnému hanobení proroka Mohameda, prosazují právo šária, nutí ženy chodit zahalené atd. A kromě toho, trvale vyhrožují Izraeli zničením. Je také vážné podezření, že Irán vyvíjí atomovou bombu a z výše uvedených důvodů není rozumné mu v tom pomáhat.

KSČM však přesto v Poslanecké sněmovně razí zrušení zákona, který dosud dodávky pro iránský jaderný program zakazuje. Bohužel, naši poslanci tento nesmysl neposlali k ledu. Nejvíc se v této neblahé snaze angažuje předseda komunistů Vojtěch Filip, který podle některých zdrojů působil za socialistického režimu jako agent státní bezpečnosti s krycím jménem Falmer. I když se lze právem domnívat, že za jeho snahou jsou i hmotné důvody, tedy nekorektně řečeno peníze.

Komunisté se ohání údajnou svobodou obchodu, ale to budu věřit spíše tygrovi, že se stal vegetariánem. Já sám jsem stoupencem volného pohybu lidí, zboží a kapitálu, který naší proexportně zaměřené zemi ekonomicky prospívá. V tomhle případě se však přikláním k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, který zrušení protiíránských sankcí kritizoval jako předčasné. Také se domnívám, že Trumpův předchůdce Barack Obama udělal velkou chybu, když dal Iránu bianco šek a nic za to nezískal.

Naše země výrazně ekonomicky roste a Irán k tomu vůbec nepotřebuje. Není a nebude to pro nás významný obchodní partner. Tato země navíc vyhrožuje Židovskému státu zničením včetně útoku jaderných zbraní, což je v mezinárodních vztazích nepřijatelné. Komunisté dali zelenou muslimským radikálům, kteří jsou hrozbou pro ostatní. Dokud tedy Irán nezmění své agresivní chování a nepřestane být hrozbou pro své okolí, není důvod k jakékoliv vstřícnosti vůči němu. Proto pokud nás Izrael žádá, abychom Iránu komponenty pro jaderné elektrárny nedodávali, protože se jimi cítí ohrožen, měli bychom mu vyhovět.

 

Autor: Jan Ziegler

blogerzie

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
78 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.