komunismus48
2.6.2018
Kategorie: Historie

Komunisté napáchali spoustu zla

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,60 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Před šedesáti pěti lety proběhla u nás měnová reforma. Psal se začátek června roku 1953. I když se prezident Antonín Zápotocký zaručoval, že k žádné reformě nedojde, opak byl pravdou.

  • Motto “Svévolník je chtivý zlého, v jeho očích nenalezne slitování ani přítel.” (Přísloví Šalamounova, Druhá sbírka, 21.10)

Před šedesáti pěti lety proběhla u nás měnová reforma. Psal se začátek června roku 1953. I když se prezident Antonín Zápotocký zaručoval, že k žádné reformě nedojde, opak byl pravdou. Lidé už něco tušili, někteří se snažili své peníze utratit, ale v podstatě nebylo za co, neb ke komunistickému koloritu patřily téměř poloprázdné obchody.

Mnozí lidé vyšli do ulic a bouřili se. Vyjadřovali svůj protest, protože přišli o své celoživotní úspory. A protože komunistická ideologie popírá svobodu a demokracii, demonstranti byli pochytáni a odsouzeni k těžkým žalářům v komunistických koncentračních táborech, jakým byl například Jáchymov. Ti, kteří unikli vězení, byli nuceně vystěhováni ze svých domovů a odstěhováni do tristních bytů v nehostinných končinách naší vlasti.

Mí příbuzní rovněž přišli o své životní úspory, které šetřili svým dětem do manželství. Peníze se najednou změnily v bezcenné papíry a člověk s tím nemohl nic dělat. Komunisté v čele s Antonínem Zápotockým poslouchali povely z Moskvy a vždy učinili to, co jim bylo nařízeno. A něco obdobného se snad vrací. Současný prezident a někteří politici velebí Rusko a nadbíhají mu.

Vzhledem k tomu, že současným komunistům opět roste hřebínek díky prezidentu Zemanovi, jehož, jak se zdá, dosti poslouchá náš premiér v demisi, je zapotřebí poukazovat na zlo, jež tu napáchali. Že po sobě zanechali ekonomicky rozloženou zemi, zavražděné lidi, že díky nim i některé děti, jejichž rodiče byli soudruhy pronásledováni, umíraly v žalostných podmínkách. Hroby některých z těchto dětí bychom například našli na hřbitově v pražských Ďáblicích.

Opírat se o to, že současní komunisté vyjádří svou podporu nové vládě, může snad chtít člověk, jenž pozbyl svou veškerou soudnost. O komunistech musí platit, že se s nimi nikdy nesmí jít do žádné vlády ani žádné koalice…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
209 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.