ROSTOCK
9.4.2017
Kategorie: Historie

Komunisté kryli nacistické válečné zločince

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Návštěva Národního památníku obětem Heydrichiády mě naplňuje hrdostí, že jsme Čechy. Jsem pyšný na oněch sedm statečných, kteří padli pro naši svobodu. Bohužel mně rozčílila poznámka na informačním panelu.

597463_article_photo_valecny-zlocinec-max-rostock_900x

Max Rostock

Je to velká obžaloba komunistického zločinného režimu. Jeden ze strůjců lidického masakru, SS – Obersturmführer Max Rostock, coby velitel kladenského Sicherheitsdienstu (SD) tedy zpravodajské služby SS, byl přímo členem organizačního štábu, který organizoval vraždění a likvidaci této obce. Lidice doplatily vlastně na omyl. Nacisté se totiž domnívali, že odtud pocházeli atentátníci na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

Po válce v roce 1949 Francie vydala Rostocka k potrestání do tehdejšího Československa, zdejší soud ho odsoudil k trestu smrti, pak však dostal do prezidenta Antonína Zápotockého milost. V roce 1958 jej naverbovala komunistická Státní bezpečnost a vyslala jako svého agenta do Spolkové republiky Německo, kde tento válečný zločinec v roce 1986 zemřel v Mannheimu. Inu nacismus a komunismus mají k sobě hodně blízko.

Sám Zápotocký lidově tehdy zvaný ušaté torpédo byl sice za II. světové války vězněn v koncentračním táboře Sachsenhausen, ovšem dělal zde kápa a týral nizozemské vězně. Komunisté obecně ovládali správy nacistických lágrů a nechali likvidovat jim nepohodlné lidi. Například na smrti Mileny Jesenské v koncentračním táboře Ravensbrück má velký podíl soudružka Gusta Fučíková, která na ni žárlila, že byla milenkou jejího muže.

Spojenectví komunistů a nacistů nebylo vůbec neobvyklé. Stačí si vzpomenout na tzv. smlouvu o neútočení mezi hitlerovským Německem a stalinistickým Sovětským svazem. Ještě dříve však rudí s hnědými spolupracovali v Berlíně při stávce tramvajáků v roce 1932.

Obě zločinné ideologie toho mají hodně společného, od totalitní vlády jedné strany, která likviduje opozici, po nenávist vůči jiným lidem, u nacistů z důvodu rasových, u komunistů pak kvůli třídnímu původu. Takže by nás vlastně tento odporný komunistický čin, kdy soudruzi kryli masového vraha českých lidí, ani překvapit neměl. Komunisté byli, jsou a budou zločinnou lidskou spodinou.

 

blogerzie

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 755,00 Kč
Vybráno 13.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 19 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,16 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
153 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.