komunistksc
7.2.2019
Kategorie: Historie

Komunisté a další extremisté opět mohou reálně vykonávat zákonodárnou moc

Sdílejte článek:

ONDREJ KOLISKO

Na svátek Tří králů tomu bylo právě 70 let, co si pánové z STB v kožených kabátech přišli pro moji babičku, Anežku Mišoňovou, na samotu boušínské fary, aby ji, matku tří malých dětí, odvedli a později odsoudili za údajnou protistátní činnost.
 .
Navrátili ji rodině po bezmála čtyřech letech utrpení ve věznicích v Pardubicích, Uherském Hradišti a Lomnici nad Popelkou, s podlomeným psychickým i fyzickým zdravím. Samota Boušín s kostelíkem Navštívení Panny Marie, farou několika chalupami, měla v létě osmačtyřicátého roku soužit jako dočasný azyl, úkryt, rodině angažované členky orla a lidové strany do doby, než se za několik týdnů přes naši zem přežene rudé šílenství. Z těch několika týdnů se nakonec stalo čtyřicet let, během nichž si soudruzi všechny své nepřátele, konkurenty i kritiky neomylně našli. Žádný úkryt v naší zemi nebyl dost bezpečný. Ani zapadlé poutní místo, kde lze milosti Panny Marie a její ochranu cítit až hmatatelně.
.

V poslední době, v době sílícího sebevědomí a vlivu komunistů a bývalých členů jejich totalitního aparátu, jejichž struktury prorostly do nejvyšších pater naší politiky a nyní dosáhli dokonce i revize kompenzací vyplácených státem okradeným církvím, se otázka plíživé ztráty svobody stává opět aktuální. Je konec bezpečného dlení v úkrytu každodennosti, konec falešných nadějí, že ostatní nebo snad Všemohoucí za nás boj o obranu demokracie, právního státu, svobody slova a vyznání vybojují.

Komunisté a další extremisté opět mohou reálně vykonávat zákonodárnou moc za pomoci lidí dílem mocichtivých, dílem bezpáteřních a dílem jen hloupých nebo naivních. Je konec taktizování tak oblíbeného pod označením „diplomacie“ a výmluv, že zdrženlivost je větší ctností než láska k pravdě. Podívejme se, kam vedlo nadbíhání morálně pokřivenému prezidentovi, který si plete nalézání spravedlnosti s koňským handlem! Je třeba, aby příslušníci postižených církví, vedeni svými pastýři, dali důrazněji najevo, že návrat nesvobody nedopustí. Jednejme, dokud je čas, než nám pánové v kožených kabátech opět zatlučou na dveře našich domovů. Na to, zda smějí vstoupit, se jistě ptát nebudou …

Autor: Ondrej Kolisko 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 697 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.