harry_potter_becomes_a_communist__by_moorzilka-d7hl6xo
3.9.2016
Kategorie: Historie

Komunista v nás

Sdílejte článek:

ALEŠ BLINKA

Co má komunismus společného se současnou dobou a s námi všemi, kteří se většinou považujeme za slušné a dobré lidi? To, co nabízím, je přiznání, že s komunistickým režimem máme společného velmi mnoho.

Je s podivem, proč tu ještě vlastně komunistická strana funguje a není zakázána, dokonce ji stále celkem vysoké procento obyvatel volí. Větším problémem než idea netřídní společnosti, kde všichni pracují pro celek a výsledek se rozděluje podle potřeb každého, je způsob, jakým ji komunisté vnucovali společnosti.

Součásti této diktatury byly metody, které zde s ohledem na nejmladší ročníky stručně připomeneme:

 • výslechy
 • věznění
 • fyzické i emocionální násilí
 • sledování
 • nátlak
 • nucené práce…

Hledají se náhradní rodiče

Život není procházka rozjásanou Moskvou. Většina z nás ve svém dětství zažila frustrující chvíle, které podryly naši sebeúctu, schopnost milovat, schopnost stanovit hranice sobě i ostatním. Kvůli nezpracování těchto zážitků jsme uvnitř zůstali závislými dětmi, které chtějí od svých rodičů, aby jim nahradili, co chybělo.

Může se jednat přímo o naše rodiče, může jít také o další osoby a instituce v našem okolí. Své nenaplněné tužby si projektujeme do partnerů, dětí, kolegů v práci a dalších osob. A ve své slabosti a závislosti chceme donutit naše okolí, aby nás učinilo šťastnými.

A naše každodenní realita se té komunistické v lecčems podobá:

 • Výslechy: „Kde jsi byl tak dlouho?“
 • Věznění: „A týden nesmíš ven!“
 • Fyzické i emocionální násilí: Bití dětí a žen. Emocionální násilí žen na mužích.
 • Sledování: Žárlivý partner si prohlíží mobil své partnerky.
 • Nátlak: „Když nebudeš poslouchat, sebere si tě čert.“
 • Nucené práce: „To prádlo vyžehlíš!“

Podobné chování je pro mnoho z nás tak vžité, že ani náhodou nedokážeme uvažovat mimo tyto škatulky. Neumíme si představit, že by šlo například partnerství a rodičovství dělat jinak.

Přiznat si, že se chováme jako komunisté a že jsme násilní jedinci, je vážným krokem v našem seberozvoji. My se však tuto myšlenku snažíme naopak potlačit. Nechceme kopírovat chování našich rodičů, ale přitom děláme to samé. A nedokážeme vystát, když se to někde zviditelní. Chápu přítomnost komunistické strany v našem parlamentu jako výsledek známého pravidla, že co se v systému potlačuje, je protisilou vytlačováno do systému zpět.

Komunisté a jiní diktátoři byli vždy jen nešťastné děti, které se závisle snažili přimět ostatní, aby jim dali to, co chybí. A je jen na každém z nás, abychom si sami přiznali toho diktátora v nás.

ZDROJ: Aleš Blinka, psychologie.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 555,00 Kč
Vybráno 13.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 122 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 2,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.