26.6.2013
Kategorie: Politika

Komunista je zakonzervovaný v době gulagů i státního teroru a nikdy se nezmění …

Sdílejte článek:

DUŠAN MAKOVSKÝ 26/06/2013

Komunistická strana byla, je a bude stranou postavenou na myšlence násilí, omezování a zotročování národa. Byla taková před rokem 1948, kdy se drala k moci. Byla taková během čtyřiceti let, kdy v Československu vládla. A je stejná i v dnešní době. Stále je pro ně mantrou třídní boj, znárodňování, zadupávání schopnějších do prachu a násilné umlčení oponentů. Komunistická strana je obludnost, na kterou nemá čas žádný vliv.

 

Být komunistou dnes znamená vědět o minulosti protkané politickými procesy, vraždami, pracovními tábory a vlastí proměněnou ve fešácký kriminál. Být komunistou dnes znamená souhlasit s tím vším a podporovat snahy o návrat těchto starých pořádků. Být komunistou dnes znamená rezignovat na slušnost a morálku. I přes krásné řeči o zreformované straně, která nemá s bývalou KSČ nic společného, přes ohánění se demokracií a argument, že v dnešní době má KSČM místo na politickém kolbišti je spousta důvodů pro tvrzení, že tato strana žádnou reformou neprošla. Stále jsou v jejímčele bývalí spolupracovníci fízlovské StB, stále někteří z představitelů strany svými projevy evokují těžce stalinistické myšlení, stále na oblastních sekretariátech strany opatrují podobizny Gottwalda, Lenina, Stalina, mnozí členové rádi vyhrožují šibenicemi a lágry a ve své podpoře levicových nepokojů stále volají po revoluci a boji.

 

Pod heslem „S lidmi pro lidi“ tak v parlamentu sedí agent Státní bezpečnosti s krycím jménem Falmer, předseda  strany Filip, předsedkyně pražské KSČM Semelová obhajuje vraždy na hranicích a přednáší nostalgické projevy u hrobu Klementa Gottwalda, poslanec Dolejš za milionové všimné slibuje podporu kontroverzního zákona, zastupitelem v Libereckém kraji je bývalý bachař Vondruška, který ve vězení šikanoval vězně, ve vedení Karlovarského kraje sedí pro změnu bývalý politruk od pohraničníků Sloup.

 

Těžko si představit, že by strana, ve které sedí tyto a jim podobné amorální a zrůdné osobnosti, mohla projít nějakou reformou. Myšlení takových lidí se nijak nemění. A to jsme pouze u funkcionářů KSČM. Tato strana převzala po bývalé KSČ kompletní členskou základnu, kterou opustili předlistopadoví kariéristé a ti, pro které bylo členství nutným zlem. Zbylo skalní jádro, které sice stárne, ale nabaluje na sebe nové a mladé příznivce komunistických myšlenek.

 

Do dnešního dne nezazněla ze strany komunistů žádná upřímně míněná omluva za čtyřicet let útlaku, vražd, za zotročování národa, za likvidaci národního hospodářství a průmyslu. Jediná omluva, která z jejich strany zazněla, se týkala bývalých straníků, ale ostatní oběti komunistického teroru jsou pro ně stále třídními nepřáteli. Naopak se neštítí stále oslavovat vrahy, využívat komunisty prolezlou justici a zdržovat a znemožňovat jakékoliv snahy o potrestání viníků alespoň nejtěžších zločinů.

 

Při listování jejich stranickým tiskem, Haló novinami nebo měsíčníkem Dialog na člověka zavane duch starých časů. Na stránkách Haló novin řádí vysloužilý a nechvalně proslulý ideový komentátor Rudého práva Kojzar. Předsedou redakční rady Dialogu je JUDr. Ivan Hrůza, zastupitel za KSČM na Praze 6, bývalý pracovník XI. odboru kontrarozvědky, který měl na starosti „kontrarozvědnou ochranu mládeže, vědy, školství a kultury“. A jen nějakou shodou náhod je místopředsedou pražské rady KSČM a pravou rukou Marty Semelové. Obsahem těchto plátků je nejen šíření třídní nenávisti, ale i zkreslování zločinné minulosti a lživé překrucování historických faktů.

 

Veteráni přestřelek na hranicích a vrazi od ostnatých drátů, stále skalní členové KSČM se sdružují v Klubu českého pohraničí. Na počátku tohoto sdružení stál marxisticko–leninský klub 35. základní organizace KSČ v Chomutově. Na svých vzpomínkových akcích úzce spolupracují především s KSČM.Ideologicky patří k ultralevicovým organizacím, blížícím se až k nacionalistickému světonázoru. Není nijak překvapivé, že své sídlo mají v budově patřící KSČM. Ve svých vystoupeních pravidelně obhajují a bagatelizují vraždy lidí, utíkajících za svobodou a naopak se mnohé z těchto obětí snaží očerňovat a stavět do role zločinců a vrahů.

 

Mládežnická organizace, velice úzce propojená s KSČM si říká Svaz mladých komunistů Československa. Jsou mladí, jsou radikální, jsou agresivní a jsou v hledáčku policie jako extremistická organizace. Což představitelům KSČM nijak nebrání je podporovat materiálně, ideologicky a vybírat si z jejich řad poslanecké asistenty. Někteří z členů se nijak netají svou touhou „tahat za provaz, na kterém se houpe Horáková“, „upalovat parchanty pravičáků“ nebo jásat nad každým teroristickým činem islámských radikálů. V jejich projevech často zaznívá neskrývaný antisemitismus, nenávistnou rétorikou si nijak nezadají s radikální neonacistickou mládeží.

 

 

Ani obyčejné, řadové členstvo nevykazuje známky nového, demokratického myšlení. Mnozí se netají touhou po znovuotevření pracovních lágrů pro nepřítele dělného lidu, volají po ozbrojeném převratu, znárodnění, smyčkách na pouličních lampách a odlišný názor oponentů chtějí řešit jen násilím. Je pro ně přijatelnější vize světa, kde není nutné přemýšlet, kde není třeba se zdržovat jakoukoliv osobní zodpovědností a kde jakákoliv odlišnost je vyříznuta jako škodlivý vřed. Hříchy komunistické minulosti odbývají mávnutím ruky, pro ně byli Horáková a Píka nacističtí špioni, kteří dostali co jim patřilo, pracovní lágry neexistovaly a Sovětský svaz nás v roce 1968 zachránil před masakrem z rukou revanšistů.

 

Jejich myšlení je zakonzervováno v době, kdy vládla tuhá linie KSČ a sami odmítají, že by byla KSČM demokratickou stranou. Vidina něčeho takového je pro ně naprosto nepřípustná. Řeči o „nové a reformované“ straně jsou jen lži, které mají jediný účel, přesvědčit jednodušší část národa o tom, že komunisté mají v české politice své místo. Nemají a je nutné jim to dnes a denně dávat najevo.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 150,00 Kč
Vybráno 37.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 107 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.