sssr
13.5.2021
Kategorie: Historie

Komunismus je čiré zlo. Stupidní nikdy nerealizovatelná zhovadilost. Droga pro idioty

Sdílejte článek:

DANIEL VAVRA

Po předchozím příspěvku o komunistech se mi tu vyskytlo obrovské množství komunistů, kteří začali tvrdit, že předchozí režim toho mnoho vybudoval (přehrady, dálnice, byty…) a kam se na něj hrabe režim současný. Což má fungovat jako jakási obhajoba úžasnosti komunistické utopie. Která se nám dnes začíná zase vtírat i když pod nálepkami s jinými názvy a už ne od starých hnusných Grebeníčků, ale mladých krásných lidí s vyhrnutými rukávy.


K tomu několik poznámek. Komunisté se dostali ke slovu obrovskou lží, kdy slibovali všem všechno. Tvrdili, že nebudou znárodňovat, že budou podporovat drobné podnikatele, že nebudou dělat kolchozy. To všechno samozřejmě okamžitě po násilném převzetí moci udělali. Moc převzali tak, že rozdali svým příznivcům zbraně a infiltrovali většinu podniků, úřadů, ministerstev a silových složek, čehož následně zneužili.

Okamžitě po tom se začali vypořádávat s blbci z inteligence (spisovatelé, herci, politici, církevní představitelé…), kteří jim na to skočili a po těchto krocích prozřeli. Vypořádavat znamená – vraždit a posílat na doživotí na galeje.

Pak začali skutečně budovat. Za peníze nakradené při znárodňování a ve znárodněných firmách začali budovat. Často k tomu ještě využívali služeb okradených, kteří pracovali jako zaměstnanci v kdysi svých firmách. To vydrželo asi 20 let. Poválečné nadšení lidí pomohlo. Nakradené zdroje pomohly. Předválečná inteligence pomohla. Pak ale zdroje došly. Původní majitelé a inženýři pomřeli a začal úpadek. Tak se udělala měnová reforma a okradli se úplně všichni. A ještě den před ní se říkalo, že rozhodně nebude.

Pamatujete, jak ještě v šedesátkách jsme měli cool motorky, auta, stroje a techniku a pak v sedmdesátkách najednou šlo všechno do prdele? No tak to je přesně ono. Došli prvorepublikoví konstruktéři, inženýři a jejich projekty a zmrzačené školství produkovalo druhou ligu a zmrzačená centrálně řízená ekonomika neuměla upřednostňovat kvalitní věci.

Dá se možná uznat, že je takřka neuvěřitelné, že komunisté dokázali vybudovat poměrně velké množství monumentálních staveb a do toho zároveň život jednu z největších armád v Evropě. Kdyby tyhle peníze šli jinam, životní úroveň by byla rozhodně lepší, než jaká byla. Jenže to se nestalo, protože armáda a bezpečnostní složky byly nutnost jak udržet zotročený lid v lati. A tak nebyly banány, auta, počítače ani barevné televize.

Srovnávání dnešní doby a komunismu a tvrzení, že se tehdy žilo lépe je směšné. Naše rodina z malého města tehdy měla dlouhé roky 25 let starou Škodu Tudor, následně po letech čekání na pořadník Trabant. Barevnou televizi jsme si pořídili těsně před revolucí. První počítač jsem dostal někdy v roce 88 a byl tehdy 10 let zastaralý. Rádio Panasonic jsme si mohli pořídit díky tomu, že otec našel na ulici bony. Oblečení mi šila babička a máma (bundy, svetry, čepice, rukavice, kalhoty).

Náš život po revoluci se mnohonásobně zlepšil. Se stejným vzděláním a prací jako za komunismu.
Přestože současné uspořádání má řadu slabin a nazval bych ho spíš korporátně socialistickou dotační kleptokracií, tak všechny ukazatele “blahobytu” mluví pro něj. Máme mnohem vyšší věk dožití, mnohem menší mortalitu novorozeňat, mnohem více obezity (takže hladem nikdo neumírá), jsme v 10 nejbezpečnějších zemích na světě, prakticky každá rodina vlastní auto, více než polovina obyvatel žije ve vlastní nemovitosti. Životní prostředí a míra znečištění (voda, ovzduší, lesy…) je MNOHONÁSOBNĚ lepší než před rokem 1989.

Každý kdo pamatuje dobu před rokem 89 ví, že komunisté sice postavili metro (což tedy kapitalisté postavili taky), ale zbytek Prahy vypadal jak kdyby právě skončila válka. Hnusné šedivé domy obložené lešením, nikoliv protože někdo něco stavěl, ale aby procházející nezabila opadávající omítka. Dnes jsou centra měst takřka 100% zrekonstruovaná a jako nová.

Přestože se stát nevěnuje výstavbě jako dřív a nestaví tolik přehrad a nemocnic, tak jenom v našem malém městě po revoluci byly postaveny – dvě školy, dvě sportovní haly, zimní hala, plavecký bazén, nový okresní úřad, několik obchodních domů, celé centrum je zrekonstruované, opravený zámek, zdemolovaný park a jízdárna, nová nemocnice a porodnice. Co se bytů týče, jejich opravdová výstavba komunisty začala až skoro 30 let po válce a stavěla se odporná levná paneláková sídliště. Což tedy se dnes staví zase. Ale opět, na mém rodném sídlišti vyrostlo cca stejně nových bytovek, jako za komunistů paneláků.

Pokud bychom měli komunistický režim a jeho výhody s něčím srovnávat, tak s podobnou zemí, která měla podobné výchozí postavení po válce jako my. Třeba s Rakouskem. Nebo vývoj ve válkou zdevastovaném západním a východním Německu. Nebo životní úroveň v předválečném komunistickém Rusku a kapitalistickém USA. Naprosto všude prohrává komunismus na celé čáře. Když jsem jako dítě přijel v roce 89 do Vídně, byl jsem jak v jiříkově vidění.

A samozřejmě, že nejlepším ukazatelem toho jak se někde dobře žije, slouží jeden prostý ukazatel – jestli se na dané místo snaží lidé dostat, nebo se z něj snaží dostat pryč. Emigrace do východního bloku neexistovala, ale komunisté museli obehnat hranice ostnatým drátem, aby jim lidé z toho ráje neutekli. A i přes to jich jen od nás utekly stovky tisíc.

A na začátku toho všeho, tehdy někdy v roce 1921 a pak 1946 a 1948, byly stejné kecy, jako mají mnozí budovatelé dnes – takhle to dál nejde, bohatí jsou moc bohatí, všechno má patřit všem, nikdo nepotřebuje víc než…, internacionalismus, třídní boj, emancipace, rozevírající se nůžky, sociální spravedlnost… Samé krásné věci. A jen co se to začalo realizovat, začalo se to srát a jak se to začalo srát, tak bylo potřeba umlčet remcaly, aby to nerozesrali ještě víc. Jenže jak se umlčovali remcalové, začali remcat jejich kámoši a najednou byly plný kriminály reakcionářů. Jenže oni ti remcalové byli většinou chytrý lidi a chyběli v ekonomice, takže se to začalo srát ještě víc. Takže bylo potřeba ještě víc policajtů a vojáků, aby udrželi na uzdě všechny ty nasraný lidi. Jenže peníze na policajty se neinvestovaly jinde, takže se to začalo srát ještě víc… Až se to všecho celý posralo…

Vždycky. A všude. Protože prostě ta celá utopie je naprosto v rozporu s lidskou přirozeností a je postavená na zcela zcestné představě, že všichni lidé se dovedou chovat zodpovědně a k uspokojení jejich potřeb stačí jedna stranou nadiktovaná linie.

Komunismus je čiré zlo. Stupidní nikdy nerealizovatelná zhovadilost. Droga pro idioty.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Anonym 500,- Kč, Kateřina Levová 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 737,- Kč
Vybráno 50.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 130 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 3,46 out of 5)
Loading...
259 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)