ceska-televize
4.5.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Komu že to patří Česká televize?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilStaré české přísloví praví, že potrefená husa se ozve. Jeho trvalou platnost potvrdil i případ chystaných voleb nových členů Rady České televize, kteří by měli usednout na místa kolegů, jimž právě končí mandát.  Hlasité zakejhání se totiž včera ozvalo z Německa.

Pražský korespondent německé ARD, Danko Handrick, se velice rozohnil, nad „ohrožením nezávislosti” ČT. Které má spočívat v tom, že do Rady ČT, kontrolního orgánu veřejnoprávní televize, jsou navrženi „nevhodní” kandidáti. Osobnosti, které by se potencionálně mohly přidat ke třem známým rozvratníkům (škůdcovsky navoleným do Rady již loni) a překlopit tak rovnováhu sil v neprospěch přátel osvědčené, dlouholeté a dosud pevné linie ČT.

Faleš Danko Handricka a německé ARD je přitom ukázková. Píše: „Důvěra diváků v Českou televizi je trnem v oku mnohým politikům, kteří by rádi nezávislost veřejnoprávního média omezili.” Z čehož je zjevné, že se pan Handrick vůbec neobtěžoval zjišťovat skutečné nálady obyvatelstva směrem k ČT, ani to, co si většinově myslí o nezávislosti a nestrannosti jeho zpravodajství. Ale o to samozřejmě vůbec nejde. „V parlamentu je napříč frakcemi tichá většina, která by ráda moc České televize oslabila. V tom jsou jednotní komunisté s pravicovými radikály. Hnutí agromiliardáře a premiéra Andreje Babiše má rovněž pocit křivdy stejně jako skomírající sociální demokraté…” bije na poplach Handrick.

A tím je šídlo z pytle venku. Němci se bojí změny orientace ČT. Protože začíná být čím dál reálnější. Bojí se jí natolik, že porušují zásadu nevměšování, drze mistrují Parlament České republiky a veřejně ze zahraničí tlačí na jeho poslance. Prakticky v předvečer volby. Už před časem přitom aktivovali své páky v mezinárodních institucích. Aby to tlačení nebylo až tak nápadné. Proto například Evropská vysílací unie (EBU), aliance veřejnoprávních mediálních skupin, před pár dny, z čista jasna veřejně varovala, před rostoucím politickým tlakem na nezávislou veřejnoprávní Českou televizi. Ale zjevně to nestačilo, a tak musí masky (i rukavičky) dolů.

Německo, samozřejmě, v předstihu aktivovalo také „své lidi” v naší politice. Piráty, STANaře a vybrané Lidovce. Do boje proti změně ČT. Ti první, Piráti, začali už loni, a to svým klasickým způsobem. Udáním. Marcel Kolaja, lídr pirátské kandidátky do Evropského parlamentu, podal už loni na podzim příslušný „podnět” příslušným orgánům evropské komise. A vzápětí s neskrývanou hrdostí napsal na Twitter: „Nesu dobré zprávy! Na základě mého podnětu se bude výbor dále zabývat situací kolem voleb do Rady ČT.”

Drobné pirátské sabotáže pokračovaly i po přelomu roku. Pirátští poslanci Lukáš Wagenknecht a Tomáš Martínek, spolu s Davidem Smoljakem od STANařů požadovali, aby Poslanecká sněmovna odložila volbu členů Rady ČT do doby, než se ověří „způsobilost” organizací, které je nominovaly. Zdatně jim v tom asistoval i Lidovecký Bartošek. Když to nepomohlo, pokusili se, o něco později, zablokovat volbu z formálních důvodů. A předložili volebnímu výboru analýzu, týkající se způsobu navrhování a výběru volby členů Rady České televize. Pro STANaře ji zpracoval advokát Jiří Kučera a poslancům ji přednesl osvědčený David Smoljak.

Ani to nepomohlo. Ba ani mnoho dalších, pro malý prostor nezmíněných klacíků, házených pod nohy poslanců zmíněnými stranami. Včetně nezmíněné TOPky. Hrozba navolení nových členů Rady je čím dál aktuálnější. A s ní i „narušení konsenzu”. Tedy asi dvacetiletého pro-bruselského (přesněji pro-německého) narrativu, který veřejnoprávní ČT tlačí s buldočí zarputilostí a s citlivostí parního válce. Takže ty rukavičky už fakt musely dolů.

Co jsme se z akce dozvěděli? Tak třeba to, které strany jsou otevřeně proněmecké. Piráti, STAN, TOP a část špiček KDU. Ostatně takoví Piráti se s tím už neskrývají. Jejich dredatý šéf to nedávno řekl na plná ústa: „Jsme členy Evropské unie a já se raději budu kamarádit s bohatou demokratickou Francií či s Německem.” Načež velice poplival V 4. Ty ostatní, zmíněné partaje, to zatím více či méně cudně skrývají, ale šídlo v pytli neutajíš…

Co to znamená pro nás? Německo znamená migraci. Kdo to sem veřejně pozval, kdo platí lodě „humanitárních neziskovek”, které to loví a kdo to chce přerozdělit po celé Evropě, je všeobecně známo. Stejně jako to, kdo nám vnucuje Globální pakt o migraci, který by „výměnu obyvatelstva” zabetonoval. Německo ovšem znamená také cenzuru, nadpráva LGBT, gender do škol a další progresivní lahůdky. A nesmíme zapomenout ani na Green deal, pomalou a bolestivou sebevraždu naší ekonomiky a našeho způsobu života. Který veškerou svou silou tlačí do zemí EU právě Německo. Jehož nová vláda (od září) s dost pravděpodobným „zeleným” kancléřem v tom ještě přitvrdí.

Pro nás, jako ČR, pak Německo znamená také hrozbu zrušení Benešových dekretů. Na kterém tiše a ve skrytu pracuje řada „našich” proněmeckých politiků. Restituce majetku, etnické změny v pohraničních oblastech bývalých Sudet a postupný přerod České republiky v euroregion Czechia se smíšeným obyvatelstvem…

Drzá, i když zdánlivě marginální aférka s německým tlakem na „nezávislost” ČT, nám opět ukázala, kdo je kdo v naší politice. S blížícím se finále boje o ČR masky padají. Je zase o něco jasnější, že ten, kdo tedy volí proněmecké strany (které, mimochodem, ČT v poslední době tolik tlačí), volí Protektorát II reloaded.

Jakže to kdysi řekl kat českého národa, K.H.Frank? „Protože v budoucnosti Evropa může žíti bez Čechů, ale Češi nemohou žíti bez silné Německé říše, musí 7 milionů Čechů uznati bezpodmínečné přednostní postavení 85 milionů Němců a podříditi své zvláštní zájmy zájmům říšským.” Nepřipadá vám, jako byste slyšeli někoho od Pirátů, STANařů, či z TOPky?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 893 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)