VCELÍMEDVIDCI
26.12.2018
Kategorie: Exklusivně na PP, Společnost

Komu vadí Včelí medvídci?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

O odborném politologovi Marku Hollarovi jsem poprvé slyšel, když tento mladík zatelefonoval do rádia Frekvence 1. K obsahu jeho sdělení se ještě dostaneme, opravdu stálo zato. Už ten titul mě zaujal – odborný politolog. Tak jsem okamžitě zabrousil na jeho Facebook. No jo, bylo to tam – titul odborný politolog v plné kráse, protkán červeným srdcem. Kde jsem ho jen už viděl? Také obsah jeho FB napovídal, že půjde o člověka slunečného, nevyhýbajícího se ani kavárenskému ruchu.

Hm… zajímalo by mě, jestli existují také nějací neodborní politologové. Podle některých projevů v masmédiích by se totiž dalo soudit, že by jich mohlo být docela dost. Ale na vizitkách to asi uvádět nebudou.

Takže zpět k našemu odbornému.

Nejprve jsem si myslel, že jeho telefonát do rádia je nějaká recese, ale Markův rozhořčený hlas mě usvědčil z omylu. Ten chlapec to myslel úplně vážně. Na jeho FB jsem pak našel záznam tohoto vysílání s Markovým patřičným komentářem.

Na Šmoulech Marek shledává chybu v tom, že Šmoulinka je závislá na mužích. Zřejmě tím myslí taťku Šmoulu a spol. Odborný politolog pak dále v tomto kresleném seriálu vidí sexismus a šovinismus. Nevím proč, ale nějak jsem si vzpomněl na film Blbec z Xeenemunde. Přesněji řečeno, na jeho název.

Maková panenka také není přijatelná. Nechává se snadno svést cizincem arabského původu. Do prčic! To si snad motýl Emanuel nezasloužil!

Kocour Mikeš bude také zatracen. Vyskytují se zde totiž cikáni, kteří kocourovi ubližují. A jak známo, cikáni nikdy nikomu neublížili.

Ovšem největší zločin odborný politolog Marek Hollar našel ve Včelích medvídcích. S velikým sebezapřením v rádiu citoval závadná slova, která se nacházejí v písničce medvídků: „Nás by velice vábilo natírat celý svět na bílo, motýla i jeho larvu, milujeme bílou barvu. Bílá, bílá, komu by se nelíbila…“ Marek byl tímto textem tak rozhozen, že se při jejím citování až zakoktával. Načež dodal, že závěr písně „Sluníčko se na nás bude zlobit“ je útokem na celou komunitu. To jsem moc nepochopil, zřejmě měl Marek na mysli sluníčkáře. Markův odborný názor doprovázel smích. Buď redaktora, nebo jiného posluchače, který zůstal ve vysílání. Když Marek promluvil o zlobícím se slunku, bylo navíc slyšet cosi, co připomínalo pád redaktora ze židle. Bylo by k smíchu, kdyby to současně nebylo tak tragické.

Marek pak na svém FB k tomuto napsal: „Poslechněte si, prosím, i tento závěr, kdy se další posluchač – aniž by rádio zasáhlo – vysmívá mému názoru a postoji. Vítejte v ČR, kde se zkrátka moderní a pokrokové názory mezi plebsem nenosí. Připravuji návrh předběžného soudního opatření na zákaz vysílání těchto pohádek.“

Marek Hollar se jistě brzy stane legendou. Podobně jako brněnský Rudy Kovanda. Jen v jiném oboru. Ovšem on sám má o sobě poměrně vysoké mínění. Když to řeknu hodně mírně, tak komentáře na jeho FB se nesly ve značně nelichotivém duchu. Na jeden z těchto komentářů, ve kterém autor naznačuje, že by Marka měli umístit do speciálního zařízení, odpovídá: „V rámci grantových projektů pracuji například na ideových směřováních nových koncepcí v rozvoji generových a multikulturních studiích. Takže nevím, proč by mě někdo měl někam zavírat – jsem pro společnost nepostradatelný.“

Musím tedy říct, že Marek přehnanou skromností netrpí. Ale varující jsou jeho jiná slova pod jiným komentářem: „Tak se klidně smějte, ale připravuji v rámci grantu již příslušné konkrétní návrhy změn. Začíná se vše konečně hýbat.“

Tady už máme neskrývané vyhrožování. Hrdina ze zmíněného Xeenemunde byl také nebezpečný.

S Markem Hollarem se rozloučíme jeho reakcí na komentář, ve kterém jsou mu popřány krásné bílé vánoce. Rázně odpověděl: „Laskavě zde nepište rasistické narážky. Děkuji.“

Kdysi jsme se posmívali generálnímu tajemníkovi KSČ Jakešovi za některé jeho slovní projevy. Ve srovnání se současnými gender multi ideology, byl ovšem hlubokomyslným filosofem.

Doufejmě, že sníh zůstane stále bílý a že ho letos napadne dostatek. Bílého.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 231 times, 13 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
115 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.