Michal-Semín-1-1
18.6.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Komu vadí Michal Semín a proč

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilJan Hamáček, předseda čím dál marginálnější ČSSD si včera dupnul. A to nezvykle rázně, silácky a veřejně. Jestli prý poslanci ANO dají v následující tajné volbě své hlasy jistému Michalu Semínovi a umožní mu tak zasednout do rady ČTK, bude šlus. Konec, vystoupení z koalice, rozvod…

O co v téhle podivné, větší části veřejnosti nesrozumitelné, bitvě jde? Asi tím nejlepším způsobem, jak se něčeho dobrat, bude podívat se na obě strany sporu. Nejdřív třeba, kdo je to Michal Semín, pak se podívejme na ty, kdo jsou jeho nejhlasitějšími odpůrci, a situace se začne vyjasňovat.

Michal Semín, ročník 1967, je českým novinářem, komentátorem, překladatelem a spisovatelem. Patří mezi průkopníky domácího vyučování dětí. Byl ředitelem Občanského institutu (po něm to převzal Roman Joch) a v současnosti řídí Institut svatého Josefa. Od prosince 2011 je předsedou Akce D.O.S.T.

Je praktikujícím katolíkem a se svou manželkou má 9 dětí. Zastává křesťanské konzervativní názory, které rozhodně neskrývá. Naopak. Přispívá do Hájkova Protiproudu, (což je asi jeden z kamenů úrazu u progresivistů) a je členem redakce tradicionalistického časopisu Te Deum. Ale publikuje i jinde. Profiluje se jako rozhodný odpůrce interrupcí, státem uznávaných homosexuálních svazků, feminismu a sociálního liberalismu.(a zde hledejte druhý kámen úrazu u progresivistů).

Podívejme se na některé jeho myšlenky a názory. Mnozí kritikové mu třeba vyčítají, že „šíří konspirační teorie”. Což je dnes velmi laciný klacek. Zpravidla přitom mají na mysli jeho výroky o 11. září, konkrétně tento: „Oficiální výklad událostí z jedenáctého září je báchorka, v něčem ještě méně věrohodná, než jsou vámi zmíněné ‚konspirační teorie’. Ze všech možných scénářů se mi jeví jako nejpravděpodobnější ten, jenž připouští podíl části mocenských struktur v rámci amerických elit na přípravě i provedení útoků.”

Ještě než se začnete ošklíbat nad Ruskou propagandou, elegantním vysvětlením všeho, co „nám” nejde do krámu, tak zkuste chvíli počítat. Ne, nemám na mysli výpočty množství trhavin a nebo (podle jiných teorií) termitu, nutných k shození těch budov. Ne, nic složitého. Nic vědeckého. Stačí vám prsty. Ta letadla, co narazila do věžáků na Manhatanu, byla dvě. Jedna ruka, 2 prsty. Ty baráky nakonec spadly 3. Druhá ruka, 3 prsty. Ano tři. Protože kromě „dvojčat” o kterých se furt mluví, spadla ještě budova 7. K dohledání na webu. A teď se na ty ruce podívejte. Dvě letadla, tři baráky…. Už to samo stačí, aby se člověk zamyslel. A Michal Semín to ve svém výroku učinil ještě dost diplomaticky a citlivě.

Dalším z jeho „strašlivých výroků”, vylučujících jej navždy ze slušné společnosti, je ten o České televizi: „Česká televize je nástrojem levičácké propagandy neomarxistických směrů, jejichž součástí je i homosexualismus.” Tady asi nebude třeba ani rukou a prstů. Každý, kdo se na zpravodajství a publicistiku ČT v posledních letech podíval, má ve věci jasno.

Neméně „závadové” jsou z pohledu progresivistů i Semínovy názory na školství v ČR: „Školství je zásadní politické téma, které se v českých takzvaně pravicových vládách strašlivě zanedbalo. Oni bez uzardění tak důležitou oblast přenechali Zeleným, té nejzběsilejší pokrokářské formaci. Tehdy byli na vzestupu a oni jim to přenechali těmhle ideologům, kteří měnili třídy v laboratoře svých sociálních experimentů.”

Ano, „sociálních experimentů” si Michal Semín během svého dětství a dospívání užil dostatek. Nejen propagandy (stejně blbé, jako ta dnešní) a školního vymývání dětských mozků. Krátce před listopadem 1989 byl i osobně perzekuován, vyhozen ze studií, když založil (na režimu) nezávislou mládežnickou organizaci. Proto je pochopitelné, že své vlastní děti chtěl podobných zkušeností ušetřit a začal bojovat s úřady, aby je mohli s manželkou vzdělávat doma. A to už je přímý útok na postupy našich pokrokářů…

Ovšem to nejnebezpečnější, to co činí Semína personou non grata pro jakoukoli veřejnou funkci v dnešní ČR, to je jeho poznání mechanismů a fungování neziskového sektoru. Zevnitř. V devadesátých letech totiž naivně, jak přiznává, začal spolupracovat s Američany. Věřil v nezištnou pomoc USA při rozjezdu konzervativních institucí…. Dále citujme doslova z rozhovoru Michala Semína s bývalým policejním prezidentem a předsedou Asociace nezávislých médií Stanislavem Novotným:

Jenže s přibývajícími životními zkušenostmi přišlo kruté vystřízlivění. Brzy totiž pochopil, o co Američanům jde. Již tehdy se začal v česku rozvíjet mocný neziskový sektor a Michal Semín přesně popisuje, co se tady vlastně dělo a děje. Jeho Občanský institut byl totiž placený podobně jako dnešní politické neziskovky. „Během let jsem s určitou nervozitou začal sledovat, jak se stupňují požadavky amerických sponzorů, abychom podporovali to či ono, a u některých z těch sponzorů se začalo ukazovat, že jsou napojeni na tajné služby a mají další skryté zájmy v rámci působení ve střední Evropě,” přiznává otevřeně. Tím se také vysvětluje, proč dnes půlka Prahy hlásá takové hovadiny, propaguje genderové a jiné nové ideologie, fanaticky hájí neobhajitelné a pro dolar by zapřeli třeba vlastní babičku. Tolik citát.

Po této ukázce jistě pochopíte, proč Michal Semín „nesmí projít”. Zajímavé a v lecčem poučné, je ale podívat se také, kdo proti němu nejvíc křičí.

Velice razantně jsou proti Piráti, zejména jejich mluvčí Olga Richterová. Ta, co požaduje ty „slavné” byty pro uprchlíky. Ostatně ideová platforma celého toho jejich anarcho-antifácko-pirátského hnutí, serwer A2larm, v čele s opinion makerem „klinické” ultralevice, Ondřejem Slačálkem, bije na poplach proti volbě Semína už nějakou dobu (třeba zde).

Stejnou linku jedou i tzv. Britské listy, bašta udavačů…, eh co to říkám, Elfů, napravovatelů internetu a poslů dobra. K posouzení stačí malý úryvek:”Česká média jsou v ohrožení,” konstatoval Tomáš Trampota, sociolog médií, který pracuje v pražské pobočce Newyorské univerzity. (zde).

Skutečnost, že se proti volbě Michala Semína razantně  následně postavil i Jan Hamáček, místopředseda české pobočky Aspen Institute, tedy organizace, v jejíž správní radě zasedá  jedna z hlavních představitelek „deep state” USA, Madlene Allbrightová, to už je jen taková třešnička na dortu. Dokreslující, o jaké kruhy se jedná.

O to zajímavější je, že jméno Michala Semína, bylo velice negativně zmíněné rovněž i na poslední demonstraci Chvilkařů. S jasným požadavkem, že tenhle člověk tedy ne. Cítíte taky tu linku? Návaznost a souvislosti?

O co těmhle lidem jde, vyjádřil nedávno, s dechberoucí upřímnosti, na Britských listech jejich ultralevicový ideolog Boris Cvek. Přečtěte si tenhle jeho „coming out” raději dvakrát, abyste uvěřili: „Není tedy vůbec, ale vůbec znepokojující, že evropští úředníci vykládají české zákony. Kdyby úředníci ze západní Evropy měli jakýsi protektorát nad naší státní správou, považoval bych to konečně po třiceti letech od Sametu za osvobození od komunismu. Začali bychom konečně jako stát fungovat jako v Rakousku nebo Bavorsku” (zde).

Protektorát. Oni fakt chtějí znovu Protektorát !

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 164 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (47 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...
112 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)