Andrej_Babis_Sebastian_Kurz_2015_(16330390570)
18.5.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Komu vadí Kurz s Babišem?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilČesko a Rakousko působí v posledních  dnech jako státy – dvojčata. Dvě podobně velké, sousedící země střední Evropy, ve kterých teď, jakoby souběžně a na čísi objednávku, probíhá divoký, frontální útok na jejich premiéry. Vedený až podivuhodně shodnými metodami.

V případě našeho Babiše se právě rozjíždí další, už asi padesáté kolo obvinění ze „střetu zájmů”, rozdmychané tentokrát německou (!) europoslankyní Monikou Hohlmeierovou. Na které, jako na povel,  koordinovaně naskakuje jak opozice, tak i „veřejnoprávní média”. Podtextem, který se snaží společnými silami vsunout do veřejného diskurzu je, že Babiš fakt nemůže být premiérem. Protože ostuda v EU. A vůbec, brzy, ale zcela jistě, půjde do tepláků.

Rakouský Kurz je zase obviňován z falešného svědectví. Měl je učinit před lety, před parlamentním výborem, vyšetřujícím causu Ibiza. Což byla, jak se později ukázalo, mediálně-zpravodajská lumpárna a sabotáž, zinscenovaná ke shození jeho předešlé vlády. Akce, ve které dlouhé prsty Německa neviděl jen hluchoněmý slepec.

Další shodou v obou zemích, jak v Rakousku, tak i v Česku, je náhlá a pozoruhodná vynalézavost místních Ústavních soudců, ve vrhání klacků pod nohy místního premiéra. U nás před nedávnem proběhlo známé Rychetského torpédování volebního systému. Když už to začínalo vypadat, že by opozice nemusela zvítězit dost přesvědčivě. A že pak, po volbách, nikdo nesloží silnou akceschopnou vládu? Nevadí. I to může přece být pro někoho bonusem. Samozřejmě, že ne u nás….

V Rakousku zase tamější Ústavní soud (do rekordních tří hodin od podnětu), rozhodl ve prospěch opozice, požadující, že kancléř Kurz musí předat všechny své maily vyšetřovatelům. A nejen ty. Předány musí být také všechny maily jeho spolupracovníků. Z části i s příslušným hardwarem, aby se „vyšetřovatelé” přesvědčili, jestli tam není něco smazaného.

V obou zemích zní také opozice podobným hlasem. Jakoby podle jedněch not. Rakouská  SPÖ volá ústy své předsedkyně Pamely Rendi-Wagnerové: „Úřadující kancléř, který je obžalován a čelí soudu, již nemůže vykonávat své povinnosti a musí nést následky”. Tedy aby sofort odstoupil. Podobně, jako to už léta slyšíme  u nás. Babiš je přece obviněn, tak ať ihned rezignuje. Protože skandál, mezinárodní ostuda… Nicméně ani Kurz, ani Babiš se k odchodu z politiky stále nemají.

Proč zrovna teď pozorujeme tak zuřivý útok právě na Babiše s Kurzem? Odpovědí může být událost, která se stala daleko od Česka a Rakouska. Na pobřeží italského ostrova Lampedusa se za dva dny vylodilo ke dvěma tisícovkám „uprchlíků”. Je teplo, moře už je klidnější, a tak se zase rozjíždí obvyklý, letní byznys pašeráků a neziskovek. Evropská komise zareagovala také obvyklým způsobem. Vydala výzvu, ať si plaváčky laskavě a co nejdřív rozeberou jednotlivé evropské státy .

Odpovědí bylo ticho. I svého času největší vítači, Němci, Francouzi a Španělé byli zticha, jako myšky. Tedy, diplomatickými slovy mluvčího komise: „Evropská komise neobdržela žádné nabídky od členských států, které dosud přijímají migranty z Itálie poté, co o víkendu dorazily stovky lidí lodí na jižní ostrov Lampedusa”. Nedosti na tom. Našly se dva státy Únie, které sebraly takovou dávku drzosti, že řekli veřejně NE. A to bylo právě Rakousko a Česko.  Andrej Babiš, který už v některých kruzích EU nemá moc co ztratit, to řekl na plná ústa: „Absolutní nesmysly, žádné nelegální migranty nikdy nepřijmeme. Tečka.”

Další vzdálenou událostí, která hon na Kurze s Babišem urychlila a zintenzivnila, byla Izraelská odpověď na palestinské rakety, vypálené z Gazy. Solidaritu, s teroristy napadeným státem, si dovolily veřejně vyhlásit (vyvěšením izraelské vlajky) jen tři státy EU. Správně. Česko s Rakouskem a tím třetím bylo Slovinsko. Ostatně tamější premier Janša je také už nějakou dobu v nemilosti. Dlouhodobě propalestinský zbytek EU na tu drzost zíral s otevřenými ústy.

A teď zkusme zapátrat, komu by taková politika, jakou v obou zmíněných případech předvádí Rakousko s Českou republikou, mohla být solí v očích. Natolik, aby podnikl nějaká opatření. Tak třeba… Co takhle Německo? O tom, že je tato země „motorem” migrační politiky EU, pochybuje asi jen málokdo. Že z velké části financuje neziskovky, provádějící „záchranné operace” u Libyjského pobřeží, se také všeobecně ví. A že se velice, dlouhodobě a usilovně  snaží rozprostřít dovezené afromuslimy co nejrovnoměrněji po celé EU, to po návrzích různých „reforem azylového systému” taky nezapře.

Tahle politika, zvolna směřující k „výměně obyvatelstva” a eurochalífátu, se pochopitelně vůbec neslučuje s podporou Izraele. Na který mají přemnozí „hosté kancléřky Merkelové” jaksi pifku. Už z domova. A právě jim, novým Němcům a občanům první kategorie, se přece musí cesty umetat a ve všem vyhovět. Navíc pak nejsou tito „hosté” ve své většině nijak zatíženi prací, a proto, kdykoli jsou s něčím nespokojeni, mohou svolat virvál a násilné akce kdekoli, v kteroukoli denní hodinu. Proto je praktická politika Německa tak výrazně promuslimská, propalestinská a protiizraelská.

U Německa mají, obě sledované země, Rakousko s Českem, také další vroubky. Tentokrát každá země jiný. Kancléř Kurz je „příliš populární”. Jeho konzervativní a přitom kultivovaná politika nebezpečně táhne. Podle německých zdrojů „…je v permanentním sporu s Angelou Merkelovou, ale mnoho středoevropských konzervativců ho považuje za politický vzor, který začínají napodobovat”. Navíc se objevují náznaky, že by mohl kandidovat na šéfa Evropské komise, po německé Uršule,  a hravě zvítězit…

Babiš zase (byť z části proti své vůli) uvrtal Nemecko do veliké nepříjemnosti. Kvůli „blbým českým Vrběticím” je teď v ohrožení zásadní, strategický projekt Německa – Nord Stream II. Plán, který měl definitivně zajistit vedoucí a zcela neotřesitelné postavení Německa. Nad Evropou. Plán dlouhodobě, pečlivě budovaný, teď už ve finále…. A do toho přijdou Češi s požadavkem jakési solidarity a s vyhlašováním nepřátelství Rusku. Zrovna teď, když z druhé strany, a dost nevybíravě, tlačí Biden. Teď, v cílové rovince!

Že je podobná myšlenka hloupost? Spekulace? Navíc za vlasy přitažená? No tak si vzpomeňte na pád Salviniho vlády. Krátce před ním zachytily mikrofony (neplánovaně) v Davosu hovor kancléřky Merkelové s předsedou italské vlády Contem. Se šéfem té vlády, v níž byl „škůdce” Salvini ministrem vnitra. „Všechno ohledně migrace řeší Salvini. On všechno zavírá. Není žádný protest. Já mám jiný přístup” šeptal tam Conte. A pak deklaroval připravenost k přijetí migrantských žen a dětí a jejich dopravu letadlem do Německa. „Angelo, neboj se, jsem velmi odhodlaný,” zakončil.

Zkuste se podívat na paralelní hon na Kurze s Babišem tohoto úhlu pohledu. A pak se zamyslet, komu asi tak říká pane „naše” Česká televize. Za koho kope větší část „naší” opozice (jmenovitě Piráti, STAN, TOP a část KDU). No a následně můžete pohlédnout i směrem k Ústavnímu soudu…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 475 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)