CESKO12018
21.5.2020
Kategorie: Politika

Komu vadí česká svoboda?

Sdílejte článek:

MILOSLAV BEDNÁŘ

Komu vadí česká svoboda? Vždy zásadně vadila, vadí a bude vadit všem, kdo chtějí velmocensky ovládnout klíčový geopolitický prostor mezi Německem a Ruskem. Masaryk mu říkal Ústřední pásmo střední Evropy.

Proč je geopoliticky klíčové? Nejpřesněji to vyjádřil německý železný kancléř Bismarck: Kdo ovládá Čechy, ovládá Evropu. Protivníci svobody se nyní kvůli českému úsilí o svobodu již viditelně přestávají ovládat, a tím ukazují, kým vlastně jsou. Rusko chce určovat, jak má rozhodovat městské zastupitelstvo. Komunistická Čína chce určovat, kam nemá jezdit předseda Senátu Parlamentu České republiky. A Evropská komise, údajná stínová vláda EU, byla oficiálně dotčena svobodným rozhodnutím České republiky uzavřít kvůli pandemii státní hranice.

Kvůli ruské hrozbě policejně střežený a internovaný starosta Prahy 6 požádal o výslovnou veřejnou podporu předsedkyni Evropské komise, které tolik důvěřuje a spoléhá na ni. Dodnes ji nedostal, zatímco ale obratem a od něj nevyžádaně přišla odjinud, a navíc nejen jemu, od generálního tajemníka NATO. A nedávné souběžné hackerské útoky na počítačové systémy českých nemocnic, a nejen na ně, jež nastaly vzápětí po výbuchu sporu s Ruskem způsobily, že se za Českou republiku důrazně postavil americký ministr zahraničí, ne Evropská unie. Inu, v nouzi poznáš přítele.

Jak Rusko, tak komunistická Čína a neméně Evropská unie mají u nás nekritické, zaslepené, ale rovněž i vypočítavé zastánce. Svoboda a demokracie České republiky také. A o tu se zde a nyní v první řadě hraje. Jak už věděl Bismarck, ve hře je přitom právě tak a proto osud Evropy. Na čem se všichni tři významní odpůrci české svobody v zásadě shodují, je úsilí o vytlačení USA z Evropy. Tedy demokratické světové mocnosti, jež v Evropě ve dvacátém století nejméně třikrát zachránila svobodu a demokracii.

Je vidět, že zápas o ně v nynější Evropě vůbec není věcí minulosti. Že se k nám zas v plné síle vrátil, zakoušíme právě nyní. Vede se zuřivě, zatím ve všech médiích, na politické scéně a ve zpravodajské komunitě. A proč najednou právě u nás? Protože chceme být svobodní. To se ale dnešním Bismarckům vůbec nezamlouvá. A jak se právem říká: Kdo je vinen, ten se ozve. A tak se ozvali.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 600,00 Kč
Vybráno 7.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 925 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 3,86 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.