bundeswehr
30.12.2018
Kategorie: Společnost

Komu budou sloužit?

Sdílejte článek:

VIKTOR PONDĚLÍK

Tak prý se německá armáda pokouší získat do svých řad nové vojáky. A protože svých uchazečů nemá dost, má prý zájem i o rekruty z jiných zemí Evropské unie, tedy i o Čechy. Mluví se o tom už dávno, nejde o nic nového, ale přesto to stále působí poněkud nepatřičným, ne-li přímo děsivým dojmem. Ona představa, že naši lidé pomašírují v německých uniformách. Jistě nejsem jediný, komu to připomene třeba léta předcházející druhé světové válce, kdy šli za Německo do boje i našinci, pouze tak jaksi němečtí.

Dnes prý služba našinců v německé armádě není problém. Protože jsou obě země členy NATO a tak našinci v armádě našich souputníků sloužit smí. A podle šéfky sněmovního výboru pro obranu Černochové se s tím nedá nic dělat.

Čeští politici jsou vesměs proti. To ovšem většinou nikoliv proto, že by jim připadala taková služba našinců jiné zemi špatná, ale víceméně jenom a pouze proto, že se obávají, že ti, kdo odejdou sloužit Němcům, budou chybět naší armádě vlastní. Té, jež jim nemůže nabídnout takové platy jako naši západní sousedé, a možná nejen ty. Německé rozhodnutí prý může zapříčinit, že budou české armádě chybět zejména lékaři a odborníci na IT, kteří chybějí i Němcům.

Podle výše zmíněné paní Černochové by měli čeští ministři zahraničí i obrany vyjádřili svým německým protějškům znepokojení nad tímto přístupem, nad takovým vykrádáním personálu jiných spojeneckých států, a požádat je, aby s tímto počínáním přestali. A to navzdory tomu, že tento německý nápad zřejmě nevyvolá u cizinců žádný mimořádný zájem, třeba kvůli tomu, že ne každý našinec oplývá dostatečnými jazykovými znalostmi a v souboji armády se soukromým sektorem to bude mít v případě takových odborníků německá armáda stejně těžké jako ta česká.

A jestli tak nějací Češi do německé armády sloužit půjdou, bude se jednat zřejmě jen o ty, kdo už v Německu žijí a stejně by tak do české armády nešli.

Podobného názoru je i bývalá česká ministryně obrany Šlechtová, podle níž má mít každá země armádu složenou jenom ze svých vlastních občanů, stejně smýšlí i pirátský poslanec Lipavský, i místopředseda branného výboru Sněmovny Foldyna, komunistický místopředseda branného výboru Sněmovny Černý se obává, že kvůli tomu nezbyde jednou české armádě, už i tak notně slevující na nárocích kladených na nové rekruty, než začít brát i Vietnamce či Ukrajince nebo kvůli německému vlivu zvyšovat výdaje na obranu, jež by našince snad přilákaly zpět.

Místopředseda TOP 09 Ženíšek to za problém nepovažuje a věří, že to zvládneme (snad lépe než paní Merkelová migranty – pozn. aut.), šéf SPD Okamura to má naopak vysloveně za totální pošlapání české národní suverenity.

A já?

Já jsem někde uprostřed. Nemám nic proti tomu, když si našinci vydělávají u našich sousedů, kde mají lepší podmínky, ale domnívám se, že v armádě by tomu tak být nemělo. Že by našinci do německé armády rukovat neměli. Protože dnes jsou sice naše země stále ještě relativně spřátelené, ale co vy víte, k čemu v budoucnu dojde! A to nejen tehdy, bude-li dotažena realita do stavu, kdy bude ateisticko-křesťanská Česká republika sousedit s afroislámskými Spojenými německými emiráty.

Pak by totiž šli takoví našinci na povel proti nám, proti svým. A jak ukazuje historie, dokázalo něco podobného odrovnat třeba i mocné husitské hnutí. Kdy šel také Čech proti Čechu … a užitek z toho měli ti třetí.

Autor: Viktor Pondělík

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vladtimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 621,00 Kč
Vybráno 53.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 92 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
politicon.cz
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.