bundeswehr
30.12.2018
Kategorie: Společnost

Komu budou sloužit?

Sdílejte článek:

VIKTOR PONDĚLÍK

Tak prý se německá armáda pokouší získat do svých řad nové vojáky. A protože svých uchazečů nemá dost, má prý zájem i o rekruty z jiných zemí Evropské unie, tedy i o Čechy. Mluví se o tom už dávno, nejde o nic nového, ale přesto to stále působí poněkud nepatřičným, ne-li přímo děsivým dojmem. Ona představa, že naši lidé pomašírují v německých uniformách. Jistě nejsem jediný, komu to připomene třeba léta předcházející druhé světové válce, kdy šli za Německo do boje i našinci, pouze tak jaksi němečtí.

Dnes prý služba našinců v německé armádě není problém. Protože jsou obě země členy NATO a tak našinci v armádě našich souputníků sloužit smí. A podle šéfky sněmovního výboru pro obranu Černochové se s tím nedá nic dělat.

Čeští politici jsou vesměs proti. To ovšem většinou nikoliv proto, že by jim připadala taková služba našinců jiné zemi špatná, ale víceméně jenom a pouze proto, že se obávají, že ti, kdo odejdou sloužit Němcům, budou chybět naší armádě vlastní. Té, jež jim nemůže nabídnout takové platy jako naši západní sousedé, a možná nejen ty. Německé rozhodnutí prý může zapříčinit, že budou české armádě chybět zejména lékaři a odborníci na IT, kteří chybějí i Němcům.

Podle výše zmíněné paní Černochové by měli čeští ministři zahraničí i obrany vyjádřili svým německým protějškům znepokojení nad tímto přístupem, nad takovým vykrádáním personálu jiných spojeneckých států, a požádat je, aby s tímto počínáním přestali. A to navzdory tomu, že tento německý nápad zřejmě nevyvolá u cizinců žádný mimořádný zájem, třeba kvůli tomu, že ne každý našinec oplývá dostatečnými jazykovými znalostmi a v souboji armády se soukromým sektorem to bude mít v případě takových odborníků německá armáda stejně těžké jako ta česká.

A jestli tak nějací Češi do německé armády sloužit půjdou, bude se jednat zřejmě jen o ty, kdo už v Německu žijí a stejně by tak do české armády nešli.

Podobného názoru je i bývalá česká ministryně obrany Šlechtová, podle níž má mít každá země armádu složenou jenom ze svých vlastních občanů, stejně smýšlí i pirátský poslanec Lipavský, i místopředseda branného výboru Sněmovny Foldyna, komunistický místopředseda branného výboru Sněmovny Černý se obává, že kvůli tomu nezbyde jednou české armádě, už i tak notně slevující na nárocích kladených na nové rekruty, než začít brát i Vietnamce či Ukrajince nebo kvůli německému vlivu zvyšovat výdaje na obranu, jež by našince snad přilákaly zpět.

Místopředseda TOP 09 Ženíšek to za problém nepovažuje a věří, že to zvládneme (snad lépe než paní Merkelová migranty – pozn. aut.), šéf SPD Okamura to má naopak vysloveně za totální pošlapání české národní suverenity.

A já?

Já jsem někde uprostřed. Nemám nic proti tomu, když si našinci vydělávají u našich sousedů, kde mají lepší podmínky, ale domnívám se, že v armádě by tomu tak být nemělo. Že by našinci do německé armády rukovat neměli. Protože dnes jsou sice naše země stále ještě relativně spřátelené, ale co vy víte, k čemu v budoucnu dojde! A to nejen tehdy, bude-li dotažena realita do stavu, kdy bude ateisticko-křesťanská Česká republika sousedit s afroislámskými Spojenými německými emiráty.

Pak by totiž šli takoví našinci na povel proti nám, proti svým. A jak ukazuje historie, dokázalo něco podobného odrovnat třeba i mocné husitské hnutí. Kdy šel také Čech proti Čechu … a užitek z toho měli ti třetí.

Autor: Viktor Pondělík

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 39 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.