lockdown
15.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Kompenzace v Rakousku

Sdílejte článek:

PO

Jak to dělají jinde? Také v Rakousku jsou podnikatelé postižení vládními opatřeními proti koronaviru. Zatímco česká vláda všechno zamlžuje a vytváří zcela nepřehledný balst různých dotací a tzv. bonusů, Rakousko svoje podnikatele odškodní transparentně. Rakouská vláda nemlží, nesnaží se vymýšlet, jak co nejvíce podnikatelů z podpory vyřadit, jak to dělá Vláda ČR.


Podnikatelské odbory zpracovaly přehled podmínek podpory, kterou odškodní rakouská vláda své popdnikatele. Podnikatelské odbory žádají vládu, aby převzala systém rakouských kompenzací. Zároveň vyzýváme vládu, aby změnila postoj k nám, popdikatelům a živnostníkům, aby nás přestala považovat za příživníky a veřejné škůdce. Tak se k nám vláda chová a tak se snaží prezentovat nás nepodnikající veřejnosti. Podnikatelské odbory hájí práva a zájmy českých podnikatelů a živnostníků, třeba i proti vládě, když ta se k nám chová nepřátelsky.

Náhrada ušlých tržeb Rakousko

• Náhrada ve výši 50 % ušlých tržeb firmám či živnostníkům, kteří byli v prosinci přímo zasaženy vládními opatřeními. (maximálně 800 000 EUR)

V listopadu tato náhrada byla ve výši 80 % tržeb. Rakouská vláda to zdůvodňovala tím, že v listopadu potřebovala, aby měly firmy ihned peníze a mohli normálně fungovat. V prosinci bývají nejvyšší tržby z celého roku, a tak je podle Rakouské vlády kompenzace 50 % dostatečná pro pokrytí všech nákladů v tomto měsíci.

• Minimální výše podpory za jeden měsíc je 2300 euro.
• Žadatel musel existovat v měsíci předcházejícím tomu, za který se žádá o náhradu. To znamená, že pro možnost žádat za prosinec 2020 musela být první tržba provedena před 1. prosincem 2020
• Pokud žadatel ve stejném měsíci minulého roku byl aktivní, ale neměl žádnou tržbu (například kvůli renovaci), bude mu vyplacena minimální částka, tedy 2300 euro.
• Pokud žadatel ve stejném měsíci minulého roku ještě neexistoval (nepodnikatel), bude mu vypočítána náhrada dle tržeb v ostatních měsících 2020
• Možné kombinovat s kurzarbeitem

• V době, za kterou žadatel čerpá kompenzaci, nesmí propustit žádného zaměstnance
• Náhrada ušlých tržeb je příjem, který se daní v rámci daně z příjmů. Nepodléhá však DPH.
• Náhrada ušlých tržeb je i pro nepřímo zasažené podnikatele. Ti musí splňovat:

  • Alespoň polovina jejich příjmů je závislá na firmách, které byly přímo omezeny (stejné jako v ČR)
  • Jejich tržby v porovnání se stejným měsícem minulého roku klesly alespoň o 40 %. (V ČR je to u kompenzačního bonusu 80 %.
  • Tyto informace musí být u náhrad nad 5000 euro ověřené účetním poradcem.

• Rakouská vláda slibuje vyplacení do 14 dnů od podání žádosti.
• Žadatel nesmí být v insolvenci
• Pro maloobchod platí speciální pásma 12,5, 25 a 37,5 procent. Přeložený seznam obchodů a pásma, v kterém se nachází, v druhé příloze.

Náhrady tržeb v maloobchodu v Rakousku ZDE.

Zdroje:
https://www.umsatzersatz.at/#weiterfuehrende-links
https://www.bmdw.gv.at/Themen/International/covid-19/Unterstuetzung-fuer-Unternehmen.html

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 889 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.