prof-arenberger-uvod-m-696x464
4.5.2021
Kategorie: Politika

Komici Arenberger a Prymula

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonSoučasný ministr zdravotnictví Petr Arenberger i exministr téhož resortu Roman Prymula perlí svá moudra do veřejného prostoru o sto šest.

Petr Arenberger se stal ministrem zdravotnictví údajně proto, aby lépe komunikoval s veřejností. Jeho prohlášení jsou vskutku „kulantní“, zvláště poté, co oznámil možnost sportování amatérských sportovců a setkávání osob ve větším počtu. Pak to svedl na svého předchůdce a vše přizpůsobil názorům své poradní skupiny epidemiologů.

O očkování proti covidu zatím neprojevilo zájem přes 230 tisíc lidí ve věkové kategorii nad 70 let, tedy zhruba 15 procent, ukazují data ministerstva zdravotnictví. Šéf resortu Petr Arenberger vyjádřil v pondělí naději, že ty, kteří zatím zájem nemají, nakonec přesvědčí výhody, které přinesou covidové pasy umožňující volnou účast na hromadných akcích.

To je naprosto skandální vystupování. Neuplynulo mnoho času, kdy se zejména čeští senátoři vyjadřovali k dobrovolnosti očkování proti covidu jako o důležité podmínce. Nikdo by neměl být k očkování nucen. Nyní se zcela otevřeně mluví o nástroji, který bude diskriminovat neočkované a hovoří se o covidpasu jako o „výhodě“.

„Když jste ve volném prostoru a nejsou kolem v blízkosti jiní lidé, tak nemusíte nosit ochranu úst, když ale třeba přijdete na zastávku tramvaje nebo autobusu a je tam víc lidí, tak si roušku nasadíte,“ řekl po jednání kabinetu ministr zdravotnictví Petr Arenberger.

Tento výrok se týká toho, že od 10. 5. 2021 nebude nutné venku nosit roušku ani v zastavěné části obce. Je to směšný výrok zejména proto, že již dnes se tato vládou nařízená povinnost masivně nedodržuje nejen v malých městech, ale už i ve velkoměstech. Když bylo v nemocnicích bezmála 10000 nemocných s covidem a pětina byla na kyslíku, mělo to možná trochu smysl zejména ve velkých městech. Ten se však po ústupu nemocnosti zcela vytratil a toto opatření se již masivně nedodržuje, a tudíž nemá vliv na průběh nemocnosti.

A nejvíc pan ministr zaperlil s PCR testy pro žáky. Vyjádřil přesvědčení, že se „zlevní“ a že je bude moci nasadit při testování žáků. O tom, že jejich vyhodnocení probíhá v laboratoři, se zmínil jen „mimochodem“, což jen vyjadřuje hloubku pitomosti. V pondělí se sejdou žáci ve škole, provede se odběr PCR testu a pak co? Budou se děti učit společně a pak se za několik hodin či druhý den zjistí, že mají mezi sebou „pozitivního“ a půjdou do karantény? Osobně se domnívám, že testování dětí je pitomost od samého počátku, zvláště pak za situace, kdy většina kantorů prošla očkováním.

Očkování je vůbec velmi zajímavá „politika“. Jednak nikdo z politiků, ať vládních či opozičních proevropských, nepřipustí, že v rychlosti očkování selhala celá EU, která je navzdory hororovým zprávám kdysi z USA (ale to bylo za Donalda Trumpa!) a dnes z Indie nejpostiženějším kontinentem nemocí covid-19. A diskuse i o již zmíněných covidpasech jen dokazuje, že EU chce problém, řešit „po úřednicku“.

Podle epidemiologa Romana Prymuly se rozvolňuje přiměřeným tempem. Řekl to v pořadu Partie Terezie Tománkové na TV Prima. Zároveň podotkl, že by šlo rozvolňovat i rychleji.

Prymula také zaperlil, když se dle něho rozvolňuje „přiměřeným tempem“, ale šlo by to i „rychleji“. To je od známého to „zavírače“ jen další výkřik do tmy. Je vůbec zajímavé, že si ještě média zvou Prymulu k tomu, aby se ke covidu vyjadřoval. Prymulův kredit je na nule a jeho názory nejen mě, ale domnívám se i velkou část veřejnosti, nezajímají.

Jan Blatný byl dle mého soudu nejlepší z „plejády“ ministrů za posledních osm měsíců a byl „po právu odejit“, když se slepě neřídil názory svých „expertů“. Kromě toho, tato skupina „expertů“ by měla být dle mého soudu rozpuštěna, protože s nimi nás žádný návrat do normálu nečeká.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 087 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)