bedding-3528078_1280
27.8.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Komfortní spánek zajistí péřové přikrývky

Sdílejte článek:

Většina lidí se po náročném dni těší, až si zaleze do pelíšku. Pro kvalitní spánek je klíčová postel s matrací, ale zachumlat se pod teplou peřinu je také k nezaplacení. Péřové přikrývky a polštáře nabízejí maximální pohodlí.

Při nákupu nových peřin a polštářů musíte myslet na jejich kvalitu a dlouhou životnost. Levné materiály, jako je duté vlákno, se nedají prát na vysoké teploty. Kvůli tomu jsou vlastně na nic. Většina se pere jen do čtyřicítky. Při této teplotě se nezničí bacily a nečistoty. V noci se totiž potíme a vzniká nejen nepříjemný zápach. Nutností je praní na vysoké teploty, rozhodně minimálně na devadesátku. Levné výplně lůžkovin se při praní na minimální stupně jaksi znehodnotí, udělají cucky. Potom se na nich nedá ležet. Péřové přikrývky jsou v tomto ohledu nejlepší. S nimi takové problémy nehrozí.

Proč peřiny z husího peří?

Možná se budete divit, ale i v moderní době si lidé chovají husy a peří prodávají. Samozřejmě si ho nechávají i pro vlastní potřebu. Husí peří je přírodní materiál, kterým se plní polštáře i deky. Není divu. Péřové polštáře a přikrývky se pyšní dokonalými tepelnými schopnostmi. K dalším výhodám patří schopnost pohlcovat vlhkost a odvádět ji tak od těla. To umělá vlákna neumí! Na kvalitní peřinu klasických rozměrů je potřeba peří cca z 50 hus. Zajímavé je, že dají používat lůžkoviny během celého roku. V zimě je pod nimi teploučko a v teplých dnech roku příjemně chladí. Naše babičky moc dobře věděly, jak si zajistit pohodlný spánek.

Kachna, či husa?

Je pravda, že jsou péřové sady plněny husím i kachním peřím. Důvěrně známé je však husí peří. Určitě si vzpomenete na staré filmy, ve kterých draly ženy po večerech peří a povídaly dětem za pecí příběhy. Pokud uvažujete o koupi přikrývek a polštářů z peří, je to dobrá volba. Lze ho prát na vysoké teploty, i přes sto stupňů! Komfortnější je samozřejmě využití čistírny.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 107 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...