blatny3
8.12.2020
Kategorie: Politika

Komedie zvaná pandemie Covidu 19 má další dějství

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝVláda potřebuje prodloužit nouzový stav, což se poslancům nemusí zrovna moc chtít schválit. Po dlouhé době se otevřely restaurace, prodejny mimo řetězce a začalo se konečně zase sportovat. Jenže vládní úředníci a poskokové z řad zpracovaných odborníků po pár dnech zjistili, že by lidé mohli trochu volněji dýchat, podnikatelé vydělávat a zkusili by zase znovu žít. A to není v souladu s představami mocenských struktur. Takže zahnali psa č.3 zpět do boudy a vyhnali čtyřku. Tedy ne úplně, ale co není dnes, může být zítra.

Chování politiků už je skutečně trapné. Nulová kontrola čísel nastavujících míru omezení je do očí bijící. Vycucávání údajů z prstu je prostě ukázkou toho, jak funguje manipulace. Potřebujeme něco prosadit, utáhneme uzdu. Bez jakéhokoliv zájmu, co to způsobí. Galerie posledních ministrů zdravotnictví je unikátní. Právníka Vojtěcha nahradil obchodník a podvodník Prymula. Po jeho odstřelení, o které si sám řekl, pravděpodobně někde do něčeho hodil vidle, případně podcenil vlastní neomylnost, jej nahradil absolutně asociální a pravděpodobně vylosovaný doktor Blatný. Každá z těchto tří postav hrajících důležitou roli nějak působila. Vojtěch se snažil i přes těžkou situaci nejmladšího ministra držet určitou úroveň, nicméně byl odejit a nahrazen doslova grázlem v osobě explukovníka Prymuly. Ten si spletl Českou republiku s buzerákem, tedy placem, který měl každý vojenský útvar a vojáci na něm byli v rámci nástupů peskováni. Dostal přes prsty, ale protože byl pravděpodobně zapojen do více událostí než jen do ministrování, stal se osobním poradcem Andreje Babiše.

Blatný vznikl z ničeho, to i při úctě k jeho výši vzdělání a funkci náměstka ředitele nemocnice, kterou dosud vykonával. O to více se snaží. Absolutně však netuší, co prožívají lidé, které svým čoklem drží pod krkem. 8 měsíců bez pořádných tržeb, které by pokryly režii, platy a vygenerovaly určitý zisk, je už skutečně více, než se dá ustát. Naši podnikatelé si nežijí většinou na vysoké noze, to v porovnání například se stejnou vrstvou v blízkém zahraničí. I ti, kteří mysleli na zadní vrátka a měli určité úspory, už nemají kam sáhnout. To platí nejen pro dosud dobře ekonomicky hospodařící, kteří nejsou nuceni platit hypotéky a úvěry, ale především pro zadlužené, kteří vložili do podnikání půjčené peníze. A pak se objeví proletářský bafuňář Dufek a ukáže, jak velký idiot může být v čele odborů. Tento z práce ostatních placený potížista, který desítky let nesáhnul na skutečnou práci, pouze zatápěl zaměstnavatelům, prohlásí cosi o tom, že je fajn, když polovina majitelů restaurací či jiných podnikatelů skončí a vrátí se k dělnické profesi.

Naše školství produkuje hromady nepotřebných mladých absolventů honosně nazvaného ničeho, což platí pro většinu humanitních oborů. Chybí učňovské školství a řemeslo umírá. Schopní se osamostatňují a radši pracují sami na sebe, specialisté, kteří by hledali těžko práci v podnikatelské sféře a jsou zaměstnaní ve firmách, pravděpodobně z nedostatku vytížení těžko běhají po place s půllitrem v ruce, aby se vrátili nyní k soustruhům a svářečkám. Shodou okolností plno těchto lidí v době koronavirové skončilo, protože zahraniční společnosti snižovaly náklady. Dufek se ukázal být arogantním úředníkem, v jehož krvi zůstala nenávist dělníka vůči buržoazii. Jenže právě on žije život privilegované šlechty. Bát vyhazovu se nemusí, plat mu nikdo nesníží a mlaskat on už umí kvalitně. Možná by měl dostat ochranku, protože je dost možné, že ho za jeho morálku devastující názory na ulici někdo brzy ztrestá.

Vraťme se však k Blatnému. Poté, co bylo několik barů a restaurací otevřeno déle nebo dokonce odmítli jejich majitelé nadále poslouchat jakéhosi psa a otevřeli dříve v době zákazu, začal požadovat zvýšení nesmyslných postihů. Ten člověk vůbec nechápe, že podnikatelé jsou živi ze své práce, ne ze sezení doma nebo v prázdné hospodě. Oni neotevřeli z nedostatku zodpovědnosti, ale ze zoufalství a zároveň s přispěním selského rozumu. To samé platí o prodejnách. 3 miliony u fyzické osoby a 50 milionů u právnické je něco, což je mimo realitu. Opět je třeba si připomenout, že nebezpečnost covidu je stále nepotvrzená a sporná, to i přes zkreslování statistik, infekčnost nižší, než ukazují prolhané a nespolehlivé testy. Vůbec se nehledá lék, který by nemoc léčil, přestože například špičkový český odborník Mudr. Beran vyzdvihnul úspěšnost běžně distribuovaného léku Isoprinosine používaného na léčbu jiných virových onemocnění, navíc jím je koronavir léčen v Polsku. Okamžitě byl vakcínovou lobby označen za dezinformátora. Blatný je tak jen dalším sluhou farmaceutické mafie, která ovládla Evropskou unii a o to samé se pokouší v Severní Americe. Takže se opět zabýváme zpřísněním podmínek pro náš život. Šablona dodaná covidovými světovými manažery se musí dodržovat. A Blatný se učí rychle. Nečekejme tedy nic dobrého.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 112 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)