VANOCNIMSE
24.12.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Kolik Vánoc nám ještě zbývá?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

V mnoha zemích světa je dnes trestné veřejně slavit vánoce, tedy třeba zvenčí si vyzdobit dům či ozdobit stromek, nemuslimové tak musí svátky slavit doma, jen v kruhu nejbližší rodiny, víceméně tajně. V některých islámských zemích je trestné i to, když například muslimský soused popřeje tomu křesťanskému k vánočním svátkům. To je u muslimů neakceptovatelné. Jsou zde však i země, kde se nesmí slavit Vánoce vůbec, tedy ani doma; za vyzrazenou tajnou oslavu pak hrozí vězení.

Ovšem k hrozbám ohněm pekelným těm muslimům, kteří by někomu přáli veselé Vánoce, se uchylují také imámové v islamizovaných – zatím neislámských – zemích. O případu z Německa, kde takto hovořil údajně umírněný, plně integrovaný imám, jsem psala zde.

Dalším takovým případem je jistý australský imám. Nassim Abdi je kazatelem v západní oblasti Sydney, přičemž jeho mešita je financována Saúdskou Arábií. Ahlus Sunnah Wal Jamaah je sdružení, které říká, že je hříchem, když ženy ukazují své uši na veřejnosti a hříšné je například také to, když muslimské děti poslouchají hudbu v autě nebo tančí.

Tento imám nabádá muslimy k tomu, aby nepřáli křesťanům k Vánocům, neboť by tím zhřešili. „Raději bych byl vzkříšen v den soudu, s tím, že jsem udělal několik set milionů lidí nespokojených se mnou, protože odmítám říci „Veselé Vánoce“, než abych byl předveden před Alláha a musel mu vysvětlovat, proč jsem blahopřál křesťanovi, který uctívá Ježíše jako pána,“ řekl.

Vánoce je ovšem v některých zemích zakázáno slavit dokonce i křesťanům. Například v Bruneji nebo Somálsku hrozí za oslavu Vánoc pětileté vězení. Vánoce vadí i muslimům v Evropě, není snad dne, aby nebyl v některé z islamizovaných zemí pokácen, zapálen či jinak poškozen vánoční stromek, vystavený na veřejnosti. Nedávno jsem zde za vše uvedla příklady ze Švédska nebo Francie. V mnoha evropských islamizovaných zemích už některá města raději od nápadnější vánoční výzdoby ustupují.

S tím, jak se postupně země islamizují je jasné, že Vánoce budou časem tajně slavenými svátky. Také v současné době prosazovaná ideologie je zaměřena na likvidaci veškerých tradic, k nimž patří i Vánoce. Zatímco na jaře se o ramadánu dělaly napříč Evropou muslimům ústupky, Velikonoce i Vánoce jsou letos ve znamení restrikcí. A to ve většině evropských zemí.

Zatím si ale Vánoce zrušit nedovolí. Vše se bude dít plíživě a tak, aby se postupnému rušení tradic uvolila většina.

Proto si svátky užijte tak, jak bylo vždy zvykem, alespoň na těch pár dnů zapomeňte na to, co se nyní ve světě ve jménu „Velkého restartu“ děje.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 000 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
76 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.