vsi
16.11.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Kolik uživíme na těle vší?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN HINK

Vši jsou dnes vzácná zvířátka. Myslím ty pravé vši šatní, kterých byly dřív plné věznice, koncentráky, zákopy na frontách i ubytovací zařízení nižší kategorie. Proč se jich bojíme? Tyfus je mýtus a s tyfofobií je třeba skoncovat.

Tato zvířátka jsou obětí celých staletí genocidy a nyní se konečně blýská na lepší časy. Lidstvo konečně prohlédá a v zájmu zachování druhové rozmanitosti je třeba, aby daňoví poplatníci zcela dobrovolně přispívali na jejich záchranu. Se změnami je třeba začít v hlavách obyvatel. Už před lety někdo přišel na to, že se musí začít v hlavách dětí. Prvním krokem je inkluze mezi nevinné vši dětské, které na hlavách našich potomků čas od času způsobují lokální neškodné epidemie v předškolních i školních zařízeních.

Pravá veš obvykle žije v nevyhovujících podmínkách, neustále musí čelit snahám o vyhubení a nebojím se říci, že ve většině světa je fakticky ve válce a bojuje o holý život. Musíme se sklonit v úctě před některými dobrovolníky, kteří je pozvali, nechali si jimi přímo zaplavit své tělo a ve své nesmírné laskavosti dokonce odmítají diskusi o tom, že jejich schopnost je uživit má nějaké hranice. Nyní však tito štědří hostitelé pociťují dílčí nepohodlí. Ačkoli nikdo nezpochybňuje, že kromě pocitu obohacení i pocit morální nadřazenosti je jim dostatečnou odměnou za jejich oběť, solidarita a mravní imperativ vyžadují, aby kvalifikovaná většina demokraticky odsouhlasila přerozdělení milých hostů i na ty, kteří snad z lakoty, snad z iracionálních obav, toto odmítají. Aktuálním úkolem bylo rozpoutat debatu, kolik vší je možno uživit na těle každého jedince a stanovit kvóty s přihlédnutím k fyzické konstituci každého potenciálního hostitele a schopnosti je vyživovat.

Přes pozitivní výsledky této kampaně se najdou zatvrzelí jedinci, kteří je nazývají parazity a odmítají přijmout na své tělo byť jedinou veš. Šíří kolem sebe dezinformace o tyfu a jejich nenávist působí jako insekticid, který tyto citlivé bytosti vnímají a jsou z toho frustrovány. Nesmíme v médiích ani na internetu poskytnout žádný prostor těm, kteří ignorují ten fakt, že právě proto, že v jejich rodinách žádné vši nejsou a nikdy nebyly, ten jejich strach je naprosto iracionální.

PS: Pokud někdo nachází paralely tohoto smyšleného příběhu s reálnými globálně politickými problémy, je rasista věřící všemu, zblblý sledováním veřejnoprávních médií.

Autor: Jan Hink
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.