9.7.2013
Kategorie: Politika

Kolik stojí Jan Fischer jako ministr financí?

Loading...
Sdílejte článek:

REDAKCE PP 09/07/2013

Duo Rusnok – Zeman si vytřelo zadnici se všemi racionálně uvažujícími lidmi v této republice. Loutkovou vládu análních alpinistů korunovalo jmenováním profesionálního trafikanta Fischera ministrem financí. Toho Fischera, který z politických “odborností” zvládl jen po vzoru cvičených opic mávat rukama a opakovat naučené skřeky. Toho Fischera, který naprosto zřetelně ukázal “umění” zacházet s rozpočtem ve své presidentské kampani. Toho Fischera, který v den svého ustanovení do ministerské funkce z hodiny na hodinu našel donátory více jak pěti miliónů, které bezmyšlenkovitě navíc rozházel v záchvatu presidentské horečky. 

 

 

Opravdu velmi zajímavá “kvalifikace” ministra financí a ještě zajímavější finanční toky, které Fischerovu “sekeru” pomohou zaplatit. Blogerka Jana Kolářová k tomu napsala:

 

 

“Jan Fischer říká, že ačkoliv vůbec dopustil, že dluh má a neustále oddaloval jeho splacení, teď najednou zaplatí v řádu hodin, nanejvýš dnů. Dárci peněz budou částečně původní, částečně noví. U těch původních je to s podivem, protože kdyby ho měli tak rádi, neodvraceli by se od Jana Fischera po té, co neprošel do druhého kola volby. U těch nových je to s ještě větším podivem, protože se musíme ptát, v čem je hodnota Jana Fischera JAKO PREZIDENTSKÉHO KANDIDÁTA jiná dnes, než byla včera? Anebo je na místě se ptát, zda ta nenadálá ochota vůbec nesouvisí s hodnotou Jana Fischera jako prezidentského kandidáta, ale s jeho novou hodnotou ministra financí?

 

Jan Fischer není člověk pevného charakteru a jasných zásad, navíc je to člověk, který neumí nést porážku. V roce 1980 vstoupil (v pouhých 29 letech) do KSČ a setrval tam do ledna 1990. Sám v rozhovorech přiznal, že tam vstupoval kvůli postupu v zaměstnání – a nemusel už dodávat, že vystoupil v době, kdy už z toho nic nekynulo, protože to je každému jasné na první pohled. O svém členství v KSČ dlouho mlčel, posléze mlžil, přiznal ho až v roce 2009. O tom, jak byla jeho vláda vstřícná k různým průmyslovým lobby nebo fotovoltaickým kouzelníkům, si povídají vrabci na střeše. Do volby prezidenta vstoupil jako favorit, nicméně jeho postup do druhého kola zdaleka nebyl jasný – a také se nekonal. Porážka to byla krutá, ale neměli bychom zapomínat na to, jak ji vůbec neuměl unést (sám o sobě, natožpak ve srovnání s noblesním Jiřím Dienstbierem). Před druhým kolem z něj novináři páčili podporu postoupivším kandidátům jako heverem, místo jasného slova se vykrucoval jak žížala po dešti. Ostatně ne náhodou se Janu Fischerovi přezdívá Jan Želé Fischer…

 

Když si to podškrtneme a Janu Fischerovi to sečteme: dlužil za kampaň skoro půl roku značnou část její ceny – 5,5 milionu z 25 celkových. Ve chvíli, kdy přijal nabídku stát se ministrem, najednou říká, že dluh splatí ještě dnes, nanejvýš zítra. Když si uvědomíme, že to ministerstvo, o které jde, je ministerstvo FINANCÍ, je to… co to je vůbec?!? Máme pro něco takového pojmenování?”

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč


Celkem za měsíc: 10 864,60 Kč
Vybráno 31.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 22 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
5 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.