9.7.2013
Kategorie: Politika

Kolik stojí Jan Fischer jako ministr financí?

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 09/07/2013

Duo Rusnok – Zeman si vytřelo zadnici se všemi racionálně uvažujícími lidmi v této republice. Loutkovou vládu análních alpinistů korunovalo jmenováním profesionálního trafikanta Fischera ministrem financí. Toho Fischera, který z politických “odborností” zvládl jen po vzoru cvičených opic mávat rukama a opakovat naučené skřeky. Toho Fischera, který naprosto zřetelně ukázal “umění” zacházet s rozpočtem ve své presidentské kampani. Toho Fischera, který v den svého ustanovení do ministerské funkce z hodiny na hodinu našel donátory více jak pěti miliónů, které bezmyšlenkovitě navíc rozházel v záchvatu presidentské horečky. 

 

 

Opravdu velmi zajímavá “kvalifikace” ministra financí a ještě zajímavější finanční toky, které Fischerovu “sekeru” pomohou zaplatit. Blogerka Jana Kolářová k tomu napsala:

 

 

“Jan Fischer říká, že ačkoliv vůbec dopustil, že dluh má a neustále oddaloval jeho splacení, teď najednou zaplatí v řádu hodin, nanejvýš dnů. Dárci peněz budou částečně původní, částečně noví. U těch původních je to s podivem, protože kdyby ho měli tak rádi, neodvraceli by se od Jana Fischera po té, co neprošel do druhého kola volby. U těch nových je to s ještě větším podivem, protože se musíme ptát, v čem je hodnota Jana Fischera JAKO PREZIDENTSKÉHO KANDIDÁTA jiná dnes, než byla včera? Anebo je na místě se ptát, zda ta nenadálá ochota vůbec nesouvisí s hodnotou Jana Fischera jako prezidentského kandidáta, ale s jeho novou hodnotou ministra financí?

 

Jan Fischer není člověk pevného charakteru a jasných zásad, navíc je to člověk, který neumí nést porážku. V roce 1980 vstoupil (v pouhých 29 letech) do KSČ a setrval tam do ledna 1990. Sám v rozhovorech přiznal, že tam vstupoval kvůli postupu v zaměstnání – a nemusel už dodávat, že vystoupil v době, kdy už z toho nic nekynulo, protože to je každému jasné na první pohled. O svém členství v KSČ dlouho mlčel, posléze mlžil, přiznal ho až v roce 2009. O tom, jak byla jeho vláda vstřícná k různým průmyslovým lobby nebo fotovoltaickým kouzelníkům, si povídají vrabci na střeše. Do volby prezidenta vstoupil jako favorit, nicméně jeho postup do druhého kola zdaleka nebyl jasný – a také se nekonal. Porážka to byla krutá, ale neměli bychom zapomínat na to, jak ji vůbec neuměl unést (sám o sobě, natožpak ve srovnání s noblesním Jiřím Dienstbierem). Před druhým kolem z něj novináři páčili podporu postoupivším kandidátům jako heverem, místo jasného slova se vykrucoval jak žížala po dešti. Ostatně ne náhodou se Janu Fischerovi přezdívá Jan Želé Fischer…

 

Když si to podškrtneme a Janu Fischerovi to sečteme: dlužil za kampaň skoro půl roku značnou část její ceny – 5,5 milionu z 25 celkových. Ve chvíli, kdy přijal nabídku stát se ministrem, najednou říká, že dluh splatí ještě dnes, nanejvýš zítra. Když si uvědomíme, že to ministerstvo, o které jde, je ministerstvo FINANCÍ, je to… co to je vůbec?!? Máme pro něco takového pojmenování?”

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 46 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.