meghan-markle-prince-harry-reception-dress
14.1.2020
Kategorie: Společnost

Kolik si princ Harry a Meghan Markleová vydělají jako „finančně nezávislí“?

Loading...
Sdílejte článek:

LUKÁŠ KOVANDA

Princ Harry a jeho choť Meghan Markleová v týdnu šokovali oznámením, že se stahují do ústraní a že chtějí být finanční nezávislí. Zkrátka a dobře, šlechtický život chtějí vyměnit za život, který je blíže tomu, jejž vede obyčejný smrtelník. Z ekonomického hlediska je to však nesmysl. Značka britské královské rodiny je tak mocná a výnosná, že může dávat dobře vydělat i „vyděděncům“ ještě dlouho poté, co ti se rádoby stáhnou do ústraní a budou se snažit vést údajně finančně nezávislý život.

Dost dobře to není možné, každý ví, že manželé Harry a Maghan nikdy tak úplně vyděděni nebudou. Vždy budou patřit do královské rodiny. A vždy tak tedy budou moci díky své příslušnosti ke královské rodině vydělávat peníze, o nichž se běžnému smrtelníkovi ani nesní. Finanční nezávislost obou dvou je nedosažitelná, zejména zůstanou-li spolu jako manželé, neboť závislost už si vypěstovali, a to závislost vlastně doživotní. Harry svým samotným narozením, Meghan pak provdáním se za něj.

Tak například princ Harry si může za jeden konferenční projev říci o zhruba půl milionu dolarů, tedy přibližně 11,5 milionu korun. Tolik zhruba pobírá za své vystoupení například bývalý americký prezident Barack Obama. Pokud by Obama prohlásil, že od teď chce být finančně nezávislý, a rozejít se s předchozí dráhou amerického prezidenta, ťukali by si lidé na čelo nebo by to považovali za vrchol pokrytectví či neloajality. Právem, samozřejmě. I Obama už bude nadosmrti závislý – a to i finančně závislý – na tom, že byl americkým prezidentem. To už mu nikdo neodpáře, i kdyby tisíckrát chtěl. Je možné, že výdělek za jeho konferenční vystoupení bude postupně klesat, vždy však zůstane vysoce nadprůměrný, ba astronomický v porovnání s výdělkem řadového konferenčního řečníka.

A jak dále vypočítává Jeff Jacobson z agentury Talent Bureau, jež podobné osobnosti zastupuje, za pouhou účast na společenské akci si pak Harry s Meghan jako pár mohou účtovat více než sto tisíc dolarů, což odpovídá 2,5 milionu korun.

Pokud se pár rozhodne coby „influencer“ kapitalizovat desetimilionovou „armádu“ odběratelů svého instagramového účtu, může si říci o dalších zhruba 34 tisíc dolarů, neboli takřka 800 tisíc korun, za to, že prostřednictvím sociální sítě zpropaguje dané zboží či službu, odhaduje web InfluencerMarketingHub.

Harry s Meghan tedy mohou celkem pohodlně vydělávat desítky milionů korun měsíčně. Ovšem pokud by neexistovala vazba na britskou královskou rodinu, nemusí to být ani koruna. Vždyť Harry, i když absolvoval vojenskou akademii a „udělal si řidičák“ na vrtulník, nemá vysokoškolské vzdělání. Jsou tací, třeba úspěšní sportovci, kteří se i bez vlastnictví vysokoškolského diplomu mohou živit vystupováním na konferencích a společenských akcií, třeba jako motivační řečníci. Ale musí za sebou opravdu něco mít. Například pokoření řady osmitisícovek nebo vítězství na olympiádě.  Nic takového se sebou Harry ani Meghan nemají. Mají za sebou – vlastně pořád s sebou – právě „jen“ příslušnost k britské královské rodně, dost možná nejprominentnější rodině světa. V téhle „loterii Osudu“ vyhráli na celé čáře a jednou provždy – se vším, co k tomu patří.

Finanční nezávislost Harryho a Meghan je sci-fi. Není možná. Pohádkově bude oběma vydělávat příslušnost k britské královské rodině, i když budou omílat farizejské fráze o své nezávislosti dnem i nocí, do omdlení.

A to ani nepočítáme Harryho zděděný majetek, který v přepočtu odpovídá zhruba 900 milionům korun. To už je suma, která i při dnešních rekordně nízkých úrocích teoreticky umožňuje celkem pohodlný a bezpracný „život jen z úroků“.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč


Celkem za měsíc: 10 864,60 Kč
Vybráno 31.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 151 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.