VLAK2
10.9.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Kolik musí zemřít lidí, aby se věci na železnici začaly konečně řešit?

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRZrekapitulujeme, že tento týden se vlak u Domažlic srazil se servisním strojem s následkem dvaceti zraněných, den na to mohlo dojít k dalšímu neštěstí na přejezdu v Zábřehu na Moravě. Přes přejezd ve městě přejel rychlík Českých drah, aniž by svítila výstražná světla a spustily se závory. Posádka vlaku i cestující měli protentokrát štěstí. Ale už se to štěstí na českých železnicích pokouší příliš dlouho a série nehod z poslední doby o tom vypovídá. Zdá sem, že ani bezpečnostní komise, které předsedá ministr dopravy Havlíček zatím nenašla tu správnou cestu, aby k nehodám a ohrožení na českých železnicích nedocházelo, nebo alespoň nedocházelo v takovém kritickém množství.


Je zjevné, že stav není v pořádku a prokazuje se, že ani za řadu měsíců ke zlepšení nedošlo. To ale už nemůže být až taková náhoda a vedoucími činiteli opakovaně skloňovaný lidský faktor jako viník všeho neobstojí. Stejný faktor působí v každém módu dopravy, ale je to železnice, která v množství mimořádných událostí drží letos velmi smutný primát. Po tolika měsících nehod a malérů by všude v sousedních státech a v Evropské unii padaly pomyslné hlavy vedoucích pracovníků, protože téměř vždy se prokázalo, že chyba začíná tam. Jak se lidové říká: Ryba smrdí od hlavy. Nikoliv v České republice, kde zájem o nápravu se prokazuje komisí. A jak komise dopadají víme všichni.

Není to tak dávno, co téměř padesátka zemřelých na otravu metanolem nakonec přiměla orgány činné v trestním řízení, aby začaly konečně vyšetřovat. Jak se ukázalo, trestná činnost probíhala velmi dlouho, dokonce se zapojením státních pracovníků. Až neuvěřitelné číslo mrtvých, vážně nemocných a lidí s trvale poškozeným zrakem donutilo orgány konat. Asi si musíme počkat na více zemřelých při nehodách na železnici, aby někdo i zde zahájil nápravné kroky. Takové čekání je ale nezodpovědný hazard. A kdo z cestující na železnici s tímto přístupem souhlasí a kdo chce být tím rukojmím? Nepochybně nikdo. Ale jak se zdá, občanů se nikdo na jejich názory neptá. Jak to říkával jeden z politiků: „Když se Vám to nelíbí, zvolte si někoho jiného.“ To ale pro lajdáctví a nečinnost není omluva.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 782 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.