sojdrova2

Kolik je schopna Evropa pojmout uprchlíků, aniž by ji to samotnou rozvrátilo?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

STANISLAV KADEŘÁBEK

Vážená paní europoslankyně Šojdrová,
v neděli 9.12. jsem Vám posílal otevřený dopis s otázkou ohledně migrace. Nechtěl jsem Vás otázkou “zahnat do kouta”, jak jsem se i dočetl na internetu, ale pokusit se na toto téma otevřít slušnou a věcnou veřejnou debatu, která podle mého již několik let chybí.

 
 .
Nejsem proti pomoci bližnímu, jak říkáte vy křesťané, ale i než nabídnu pomoc kamarádovi v těžké životní situaci, chtěl bych si předem odhadnout, jaké mě to bude stát náklady a jestli třeba svou pomocí neohrozím vzdělání svého synka. To bych musel svou pomoc v nouzi přehodnotit a snažit se kamarádovi pomoci jinak, protože zastávám názor, že altruismus “klesá se čtvercem vzdálenosti”, tedy že můj žebříček hodnot v tomto případě je nastaven na “rodina, kamarádi, ČR, západní civilizace, lidstvo, inteligence”, v sestupném pořadí, a že tedy pomocí kamarádovi nemohu nepřiměřeně zatížit svou rodinu. Nemám problém s tím, pokud má někdo svůj žebříček jinak a má např. pomoc uprchlíkům na prvním místě, ale jestliže mi neukáže, že můj hodnotový systém je jakýmkoli způsobem závadný, neměl by svůj povyšovat nad můj ani on. A pak by měla nastat diskuze, jak problém řešit a dojít třeba k nějakému kompromisnímu řešení. Protože hodnotový žebříček se přehlasovat nedá.
 .
A to je ten problém. Jak dojít k řešení, když jsme na stůl nepoložili základní fakta? Kolik je dnes uprchlíků? Kolik jich bude za 30 let? Kolik je schopna Evropa pojmout uprchlíků, aniž by ji to samotnou rozvrátilo? Je taková hranice vůbec? Kolik bude uprchlíků v Evropě za 30 let? Kolik jsou na ně předpokládané náklady? Bude skupina uprchlíků jako celek za 30 let spíše daně generovat, nebo spotřebovávat?
 .
To jsou otázky, na které bych rád znal odpověď od někoho, kdo se v tématu vyzná a nenapadl mě nikdo povolanější, s kým otevřít diskuzi, než jste právě Vy – studovaný člověk, altruista, zástupce občanů ČR v EU parlamentu, matka a křesťanka. Hlavně by odpověď měl dostat můj syn a jeho vrstevníci, protože je to především jejich budoucnost, o které nyní rozhodujeme a pokud přijmeme dnes špatná rozhodnutí, neumím si představit, jak je budou oni napravovat. A na Vaší stránce “ŘEŠENÍ MIGRAČNÍ KRIZE” jsem bohužel na žádnou ze svých otázek odpověď nenalezl.
 .
Protože jsem si všiml výzvy českých aktivistů pomáhajících uprchlíkům “BEZPEČNOU BUDOUCNOST NÁM ZARUČÍ JEDINĚ LIDSKÁ PRÁVA”, šířící se internetem a vyzývající naši vládu k přehodnocení odmítavého postoje k migraci, přijde mi to ještě o něco důležitější tuto debatu otevřít, než v neděli. Myslím, že i my “xenofobové” máme svá lidská práva. A mezi ta svá počítám i právo se kvalifikovaně rozhodnout a nebýt přehlasován v otázkách morálky (Souhlasím s výrokem, že demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. A svoboda je už pro Aristotela víc, než demokracie. Já s ním jen souhlasím.).
 .
Proto bych navrhoval, aby se do případné diskuze zapojili i signatáři této petice a národu vysvětlili, jak promyšlené své plány mají. Možná, když prokážou, že mají plány skutečně promyšlené, získají tak i nemalou část přívrženců z řad nás, kteří tématice možná jen dostatečně nerozumíme.
 .
Závěrem bych znovu chtěl poprosit redakce českých médií o zveřejnění. Myslím, že na mých otázkách není nic závadného a o  snahu vytvořit slušnou a věcnou debatu, by podle mého mělo jít i nestranným médiím.
 .
Chtěl bych na tomto místě poděkovat dvěma bílým vránám, jedinému internetovému deníku a jednomu blogu, které můj první dopis zveřejnily. Nebudu dělat reklamu, ale mé poděkování si jistě zaslouží.
 .
A jelikož je výzva aktivistů určena vládě, posílám i já tento dopis v kopii panu premiérovi a sekretariátům politických stran. Na vědomí, ale i s žádostí o zapojení se do případné diskuze.
 .
Nechci se stát nějakým samozvaným mluvčím občanů, nebo dokonce aktivistou, jak jsem byl upozorněn, že se má činnost dá také vykládat. Je zde mnoho povolanějších, kteří by k této debatě mohli přispět svými argumenty, jistě na obou stranách. Jde mi jen o otevření této, podle mého, důležité debaty od začátku, protože si myslím, že v ČR neproběhla a zajímala by nejen mne.
 .
Za případnou odpověď děkuji a s přáním hezkého dne
 .
Stanislav Kadeřábek
 .

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 32 times, 6 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
127 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.