financial-crisis
16.2.2016
Kategorie: Ekonomika

Kolaps bankovního sektoru a záporné míry jsou oficiálně tady. Bůh nám pomáhej!

Sdílejte článek:

NMS 16|02|2016

I přesto, že trhy na celém světě začaly padat, média a “analytici” stále šíří optimismus. Tato krize je však o něco jiná než krize poslední. Rok 2008 byl jako na vypínač. Vše šlo dobře a náhle se strhla lavina kreditního trhu, která s sebou strhla celou ekonomiku. Ta se zpomalila skoro ze dne na den.

Nyní ekonomika kolabuje postupně. Potápí se sama od sebe, bez krachu trhů, skrze globální ekonomickou kontrakci. Permanentní krize se stává novým normálem a prašivý štětky v médiích budou vytrubovat ozdravení i kdyby lidé měli jíst kočky. A to i přesto, že takový začátek roku svět neviděl několik dekád.

Prakticky všechno jde dolů. Měny, komodity i akcie. A když pustí do telky nějakého “analytika” co sotva začal zarůstat, omílá stále tytéž naučené fráze. Jejich “bohatá” zkušenost s trhy se odvíjí od dekády historicky nízkých mír a tisku. Nemají žádnou vizi budoucnosti a pokud i vědí co se děje, o čemž pochybuji, otevřeně ji neřeknou. Veškerá aktivita a alfa, kterou investoři domů donesou, se odvíjí pouze z aktivit centrálních bank. Nedávné vysoké výnosy projektují do budoucnosti a to je celá jejich analýza, velmi levný trik. Nastává čas obratu výkonů struktury aktiv, kterou už měsíce avizuje. Vysoké nedávné výnosy mají ve skutečnosti nízký potenciál na růst a naopak.

Partička na NWOfestu v Davosu, obvykle plná optimismu, nyní do kamer kvičí, aby Fed co nejrychleji otočil kurz a uvolnil tak drasticky přísnou monetární politiku, poté co v prosinci vztyčil Fed fund rate na strašných 0,25%. Celý systém je velký podvod. Manipulovaný jen podle toho jak situace vyhovuje skupince zoufalců. Riziko je pro ně velké, protože úrokové sazby mohou začít růst samy od sebe kvůli katastrofickému vývoji globální ekonomiky od začátku roku. Zatím stále kapitál proudí do US dluhopisů, neboť je to z pohledu investorů bezpečné útočiště. Ale to se může změnit a trh začne oceňovat riziko globální ekonomické struktury tím, že si vyžádá vyšší míry. A jejich papírové bohatství se hned začne řítit jako budovy Světového obchodního centra.

Udělají nemožné aby zabránili volnému trhu najít skutečnou cenu aktiv. Normalizaci mír budou všemožně oddalovat. Ani trh zatím následující měsíce neočekává další růst mír Fedem. Je jedno co Žaneta říká. Dokonce už i paní předsedkyně omočila paleček v negativních úrokových sazbách minulý týden na tiskovce. Další testovací balón Fedu. A to ještě 2 měsíce dozadu chtěli suverénně zvyšovat míry celý tento rok 2016. Kdo to mohl čekat, nicméně.

Západní bankovní elita má divný fetiš zkoušet všechny nebezpečné věci v Japonsku, jako například atomové bomby, kvantitativní uvolňování nebo nejnověji záporné úrokové míry. Japonsko je právě oficiálně zavedlo. Všichni čekali na novou vlnu a rozšíření kvantitativního uvolňování, ale Kuroda nasadil těžký kalibr. Jedná se o velmi nebezpečný experiment a při současné míře japonského dluhu k HDP riskuje země hyperinflaci.

Záporné míry jsou útok na banky a na střadatele. Centrální banka se snaží takto generovat inflaci na potlačení deflace. Je sporné, zda investoři koupí tento brak, protože japonský dluhopisový trh je tak přeceněný, že záporné míry ho mohou úplně zničit. Samozřejmě, pokud by ředitel centrální banky v Japonsku nechtěl být kamikadze, pravděpodobně by ho našli někde zasebevražděného.

Záporné míry má smysl aplikovat pouze pokud bude hotovost zcela zakázána. V “ideálním” světě. Média o tom co se děje mlčí a tak lidé nechají své peníze v bankách, i když jim z nich budou legálně krást. Průměrný ovčan hypnotizovaný médii hlavního proudu netuší co záporné míry jsou, ani kdyby jimi dostali po hlavě. Záporné míry znamenají, že lidé mají co nejrychleji opustit bankovní systém. Pravda, netalentované opice které oblékli do saka a pod glóbus jim napsali analytik té a té banky nebo prognostik, budou toto lumpárnu opěvovat jako stimul. Geniální tah centrálních bankéřů v boji s deflací.

Nulové úrokové sazby za poslední roky jsou obyčejný transfer bohatství do rukou úzké elity finančníků. Záporné míry znamenají vrchol finanční represe. Není skutečný ekonomický růst a růst produktivity bez investování. A nejsou investice bez úspor. Jednoduše, když utratíte stejné množství peněz jak vyděláte, nemůžete vytvářet úspory a ani investice. S rozumnou mírou úroků generujete bohatství a uchováváte kupní sílu. Teze, kterou šíří finančníci, že pomocí inflace budeme generovat ekonomický růst je idiotizmus. Model centrálních bank – Vygeneruj inflaci, zvyš HDP a tím zlepšíš poměr HDP vůči dluhu – už nefunguje. Finanční represe ve formě záporných mír je kumulativní konfiskací majetku. Kromě toho, že je to ekonomická absurdita, je zároveň i ilegální. Respektive by měla být. Ale samozřejmě, protože ji budou dělat centrální banky, bude to stimul, který nás konečně dostane z ekonomického marasmu, kterým se už tolik let brodíme.

Aby problémů nebylo málo, zkusme trochu prognózovat co se reálně stane pokud budou zavedeny záporné míry. Investoři začnou pomalu chápat co se děje a tato forma finanční represe je po nafouknutí ještě větší dluhopisovou bublinou jako nyní a začne směřovat k fyzickým aktivům. Raději mít své peníze v železné rudě jako bance, kde vám z účtů kradou. Kapitál začne proudit mimo finanční sektor do oblasti reálných aktiv, jako jsou například komodity. Ty jsou v současné době na historických minimech. Právě končí svůj pád, i když na formaci dna si ještě budeme muset počkat. A toto představuje pro centrální banky skutečné nebezpečí. Nejdříve zkolabovaly ceny komodit a v současnosti kolaboruje produkce. Projekty se zavírají, protože produkují se ztrátou. Jiné krachují, protože během nízkých mír úvěrovali své společnosti a jejich zisky se po kolapsu cen propadly.

Čelíme tak kolapsu produkce základních komodit, což dává předpoklad pro nedostatek na trhu a růst ceny. Jak se říká, nejlepší medicína pro nízké ceny jsou nízké ceny. Pokud k nárůstu cen kvůli kolapsu produkce přičteme záporné míry, dostaneme skutečně výbušnou kombinaci. Globální ekonomika je tak nasycena kreditem, že ani kolaps cen ropy ji nepostavil na nohy. Co se stane když půjde ropa na 50-60 dolarů? Co bude Fed dělat když ceny komodit vystřelí a inflace měřená přes CPI půjde nahoru vertikálně? Zvedne míry aby ji uhasil? No možná tak v pohádce, při 19 bilionovém dluhu. Největší tragédií pro centrální banky bude, že dostanou to co chtějí – inflaci. Ale to je žumpa, do které se se sami spustily.

Záporné míry jsou důsledkem katastrofálního stavu světového bankovního sektoru. Bankovní krize je tu s námi již nějakou dobu a jejím definitivním potvrzením byla exploze reverzního Repo v loňském roce. Velké banky v globálním měřítku začaly oficiálně svůj pád do propasti. Stačí se podívat na jejich akcie. RBS spadl za těchto pár týdnů nového roku o -23%, Barlclays -26%, Bank of America -27%, Credit Suisse -37% na 22 ročním minimu, Societe Generale -28%, a samozřejmě moje oblíbená derivátová obluda Deutsche Bank je dole o -39%! O Deutsche jsem psal ještě v říjnu a od tehdy se její akcie propadly z lokálního maxima 30 dolarů na současných 15.

A to ještě třeba počkat co na nás vyleze z Jihovýchodní Asie. Bezhlavé úvěrování projektů v kontinentální Číně z Hong Kongu a Singapuru se teprve projeví kolapsem bank v této části světa. Samozřejmě, tak jako média dynamicky mlčí co se děje s bankami v EU, Londýně a USA, budou od rána do večera vysílat zprávy o bankovní krizi v Asii. Západní elita se bude tímto snažit stáhnout z východu ještě více kapitálu. Alespoň se východ bude moci zbavit bezcenných dolarových aktiv.

Skoro 7 let Fed pumpoval do finančního systému obrovské množství likvidity. Je skutečně problém investorům na západě vysvětlit, že likvidita není solventnost. Když máte na další splátku, neznamená, že jste nezpůsobil úpadek. Fed tlačil do velkých bank peníze, aby se tvářily že nejsou insolventní po jejich kolapsu v roce 2008.  Ztráty z časových půjček jako jsou hypotéky, které balily do formy aktiv a navesili na ně kopec derivátů, zcela zničil jejich rozvahy.

Pokud by neprobíhala injektáž likvidity, západní banky by už byly dávno nahoru kopyty. To je prvořadý problém současného stavu. Velké banky nebyly zlikvidovány, ale byly udržovány na nohou injektážemi ničím nekryté likvidity. Když tento zdroj přestal proudit, začal její nedostatek na trhu, následně ztráty na derivátech a kolaterálu, což nakonec vyústilo do exploze reverzního REPO na podzim. Nastává nyní masivní kredit squeeze a lidé, kteří vědí o co jde, pomaličku prodávají své akcie velkých západních bank, respektive jejich shorty. Nastává tedy nová vlna krize jako v roce 2008 ovšem s tím rozdílem, že nyní nejde o balíčky hypoték, ale o dluhy reálné ekonomiky – korporací, států a hospodářských projektů.

I přes pěkné reklamy na finanční produkty hraničícími s útokem na inteligenci svých klientů, je evropský bankovní sektor v hororovém stavu. Šéf Evropské centrální banky Draghi se zařekl položit euro na oltář, aby sektor zachránil. Draghi, ten lidský odpad, který se podílel ještě jako ředitel Goldman Sachs International na vzniku řecké krize, by měl sedět v base a ne na židli autokrata v ECB. Ale samozřejmě, o tom v našich médiích nikde ani muk. Někdy mi to připadá, že kdyby tento člověk na tiskovce namočil do sklenice a poprosil novináře, aby tekutinu vypili, tak to udělají. Ó pane guvernér, jak velká čest pít vaše chcánky. 

Rozvaha ECB je na 4 biliónech, Draghi tiskne každý měsíc 60 miliard a stále je to málo. Deutsche má akcie na úrovni krize v roce 2008 a to ještě nová bankovní krize oficiálně nepropukla. Odpis ztrátového kapitálu je při současné páce sektoru nemožný. Pokud by odepsaly pouze malou část kapitálu, stanou se insolventní a nejsou schopny financovat svůj chod. Asi opět převlečou krizi evropského bankovního sektoru za krizi Řecka. I tak nakonec celý sektor skončí ve veřejném vlastnictví. Taková Deutsche Bank určitě, protože pokud by padla jedna banka, jde dolů 10 dalších.

Ale nebojte se, vytvoří se opět záchranný balík, na který se všichni složíme, jako kdyby devalvace eura rozšiřováním rozvahy nebyla málo. Moudré hlavy z Evropské komise, ECB a MMF dají hlavy dohromady, opět už po nevím pokolikáté definitivně zaženou krizi a všichni budeme spokojeni. Evropské banky dostanou své výpalné a svět bude zase krásný. Ale začínám pochybovat, že jim to euroovčané tentokrát sežerou. Obyvatelstvo Evropy se radikalizuje a začíná se stavět elitám na odpor. Jedním z faktorů je i násilná kolonizace Evropy muslimskou imigrací.

Média a mainstreamoví analytici likvidují své národy a čekají, že jim za to nikdo neutrhne hlavu. Namyšlení čuráci, kteří si zvykli na to, že jim lidé všechno sežerou. Nicméně tato éra končí a pracovníci médií budou veřejně napadáni pospolitým lidem na ulici a možná i likvidováni. Stačí se podívat jak absurdně násilím tlačili imigraci do našich zemí, aby novináři nakonec zjistili, že je problém dělat relevantní reportáž, když vás imigrant sexuální obtěžuje přímo v přímém přenosu. A to je nic.

Zanedlouho budou lidé, co se před kameru postaví s kusem molitanu na tyčce, zaházeni kameny a jejich spoluobčané jim budou rozkopávat hlavy přímo na ulici. Ale to, až když začnou skutečně dozrávat důsledky ekonomického kolapsu a imigrace. Vlastní spoluobčané vás budou lynčovat za to, co jste vy špíny udělali. Pokud si skutečně myslíte, že ta dlouhá léta lží do tváře národa nebudou mít důsledky, jste na pěkném omylu. Tento proces již začal a tento proces je nevratný. Nemáte se kde schovat. Nic jiného než metat sračky neumíte a jste příliš velcí slaboši, abyste odešli jinam a začali z ničeho, tak jako statisíce jiných vašich spoluobčanů. Vaše “xichty” jste vystavovali každý den před kamery a každý vás zná.

ZDROJ: nemesis.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 179 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.